Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Event wielkanocny

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648

    Event wielkanocny

    Event ten w ostatnich latach był BARDZO INTENSYWNY, aby zdobyć nagrodę główną trzeba się logować praktycznie co 2-3 godz. (w godz. 6-24) i wykonywać wiele rzeczy, co dodatkowo zajmuje też sporo czasu. Do tego dochodzą IŚ, KG (rok wcześniej nie było), inne bicie bossów i inne rzeczy ze standardowej fabuły. Moja propozycja jest taka, by ten event był krótszy (7 dni max.) i mniej intensywny (konieczność logowania najlepiej 3 razy dziennie na dodatkową godzinę łącznie).
    Piszę to wcześniej, by wziąć to pod uwagę, oczywiście trzeba wszystko na nawo proporcjonalnie przeliczyć.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 20-03-2017 o 13:50

  2. #2
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Za.

  3. #3
    Przecież już ostatnio wymagania na koszyk zostały drastycznie zmniejszone (m.in. przez znaczne podbicie szans na jajka z zajęcy).

  4. #4
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Na nie. Eventy powinny być długie bo są tylko raz w roku.
    Nawet dłuższe, dodać 4-5 dni do eventa jeszcze i wtedy zebrać koszyk będzie łatwiej.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Jestem za, niektórzy mają życie, pracę, studia i nie mają czasu siedzieć 24h/dobe. Jeżeli event wymagałby tak dużej pracy jak ostatnio to prawdopodobnie w ogóle się na niego nie wybiorę, bo po co skoro z góry wiem, że nie dam rady zdobyć koszyka - nie ma nawet sensu próbować.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Jestem za, niektórzy mają życie, pracę, studia i nie mają czasu siedzieć 24h/dobe. Jeżeli event wymagałby tak dużej pracy jak ostatnio to prawdopodobnie w ogóle się na niego nie wybiorę, bo po co skoro z góry wiem, że nie dam rady zdobyć koszyka - nie ma nawet sensu próbować.
    Darmowe żety za wyścigi i kasa za kurczaki :v

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Na nie. Eventy powinny być długie bo są tylko raz w roku.
    Nawet dłuższe, dodać 4-5 dni do eventa jeszcze i wtedy zebrać koszyk będzie łatwiej.
    Nie uważam tak, eventy są eventami - powinny być niezbyt długie i rozlazłe, konkretne i jasne co trzeba w nich robić. 7 dni jest idealne, trzeba tylko wszystko odpowiednio proporcjonalnie przeliczyć i pozmieniać tak, by nie spełniać zbyt wiele czasu w MFO3, chyba że admin przedkłada "wynik finansowy" nad stan psychiczny i psychofizyczny graczy w MFO3, ich zdrowie itd. W niektórych grach są nawet przeliczniki czasu spędzania w grach np. w tibii - stamina.

  8. #8
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Nie no, ale event jest świetną rozrywką i powinien być długi by gracze zdążyli się nim pocieszyć, a nie ledwo weszli na wyspę i już muszą z niej zejść. Nie będzie czegoś takiego natomiast że będzie wystarczała godzina dziennie bo no-life'y będą mogli wyciągnąć 10 norm i się niemiłosiernie wzbogacić, co dla mało aktywnych graczy byłoby jeszcze gorsze.

    Zmniejszyć koszyk z 300 pisanek na 200/250, to jest coś.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Zmniejszyć koszyk z 300 pisanek na 200/250, to jest coś.
    Właśnie między innymi to mają na myśli, mówiąc, by wystarczała godzina dziennie.

    Do tego jak już Mapy wspomniał, event to event, jego piękno polega na tym, że jest krótki. Inaczej to nie byłby event, a upek.

  10. #10
    Nasciturus, podczas ostatniego eventu, aby zdobyć koszyk wystarczyło poświęcać enę na bicie zajęcy. To w zupełności wystarczało do jego zdobycia (chyba nawet z zapasem). Skracanie czasu eventu wymagałoby proporcjonalnego zmniejszenia wymagań, co albo przełoży się na gorszą zdobycz dla graczy (bo jedynie zmniejszy się wymagania na koszyk), albo utrzyma się zdobycz na event (proporcjonalne zmniejszenie wymagań na każdy próg). W pierwszym przypadku idzie to na niekorzyść graczy (mniej nagród), w drugim na korzyść graczy płacących - zyskują więcej za tę samą enę, także w tym przypadku argument z zarobkami nie jest taki pewien.

    Trzeba też wspomnieć o tym, że questy dzienne są rozstawione na wiele dni, a każdy dzień ponad to taka rezerwa dla graczy.

    - - - - - - - - - -

    Po nieco głębszym zastanowieniu:

    Kurcze, to jest event... Dlaczego z samego jego faktu należałoby rozdać każdemu koszyczek? Tym bardziej, że do kolekcji zwykle 1 wystarczy, a można go będzie nabyć od innych osób jeśli kolekcje zostaną ujednolicone względem lat.

    Edit
    Sprawdziłem szanse.
    300 na koszyk i jednak nie da się wyciągnąć z bicia samych zajęcy. (potrzebna jeszcze 1 aktywność z jajkami, najlepiej zbieractwo)
    Więc IMO można zmniejszyć na koszyk do tych 250 (wciąż niechętnie), ale odnośnie czasu eventu to jest 10 questów (niby można z 3 wywalić), więc tego bym nie zmieniał.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Nasciturus, podczas ostatniego eventu, aby zdobyć koszyk wystarczyło poświęcać enę na bicie zajęcy.
    Oj nie prawda, expiłem wtedy codziennie plus wykonywałem różne inne zadania i gierki i nie udało mi się zebrać wystarczającej liczby pisanek by dostać koszyk.
    No chyba, że to ja miałem wyjątkowego pecha, ale prawda jest taka że poświęciłem dużo czasu na zdobycie koszyka i go nie zdobyłem.
    Więc nie piszcie jak łatwo było w zeszłym roku, bo wcale nie było.

  12. #12
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Nie no, przy 250 stratą będzie 1 unikat mniej, za łatwiejsze zdobycie koszyka. Nie ma potrzeby utrudniania za 50 pisanek w dół jego zdobycia poprzez usunięcie części questów i inne utrudnienia.

  13. #13
    Użytkownik Avatar MichałKRZVS
    Dołączył
    19-03-2016
    Postów
    354
    Na nie. Właśnie musi tak być długo żeby każdy miał szansę wziąć w nim udział.

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Trudność może pozostać, lecz intensywność musi być zmniejszona, niech sam admin sprobuje zdobyc koszyczek,to nie jest zabawa dla małolatów.
    Dodam, że wcześniej jest rocznica powstania mfo3 31 III - 1 IV więc pewnie też będzie jakiś mini event i część gracza wykorzysta ene.
    Przy obecnym stanie intensywności trzeba dodać 1 dzień (wtedy będzie trochę luźniej) i ew. proporcjonalnie zmniejszyć liczbę pisanek i dni.

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Znaczące ułatwienia były w zeszłym roku (sporo podbity drop jajek / mniej intensywne i łatwiejsze zaganianie / więcej jajek do uzyskania ze zbieractwa). Dwa zalogowania dziennie po jakieś 40 minut raczej wystarczą, aby pozbierać z map jajka, zbić 400 eny i zagonić kilka kurczaków (prawdopodobnie i więcej aktywności). To spokojnie wystarczy na koszyk.

    Nikt nie wymaga więc siedzenia cały dzień, ale też nie może być to całkowicie bez wysiłku. MFO pod tym względem i tak jest chyba najbardziej "oszczędnościową" grą na rynku. Wiem, że część graczy chciałoby zrobić wszystko w 15 minut, ale nie możemy wszystkiego ustawiać pod nich.

    Nie przewiduję więc zmian w wymaganiach i długości w tym roku. Wręcz dłuższy event pozytywnie by wpłynął na możliwość uzyskania koszyczka.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •