Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Temat: Pocisk Fortuny i Szczęśliwy Cios.

  1. #31
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Jeżeli jeden wygrywa z wszystkimi - to patrzy się na wszystkie buildy i odpowiednio balansuje.
    Zabawne, że mówisz to po tym, jak uformułowała się sytuacja Kamień-Papier-Nożyce. Gdzie byłaś, kiedy Deferzy nie mieli szans, jak już to stwierdził błysku?

    co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku?
    Tak więc, albo zrównoważyć jednocześnie defera, albo nie tykać nic. Inaczej wrócimy do sytuacji Asa speedera.

  2. #32
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Zabawne, że mówisz to po tym, jak uformułowała się sytuacja Kamień-Papier-Nożyce. Gdzie byłaś, kiedy Deferzy nie mieli szans, jak już to stwierdził błysku?



    Tak więc, albo zrównoważyć jednocześnie defera, albo nie tykać nic. Inaczej wrócimy do sytuacji Asa speedera.
    Ale propozycja nie nerfi klasy, nawet jej nie osłabia - po prostu gra robi się bardziej "interaktywna"

    A defer jest zrównoważony przecież, tak samo jak pozostałe buildy. Jego "niedostatki" szybkości i ataku wcale nie muszą występować, zwłaszcza gdy mamy kilka naprawdę świetnych broni (Astralny Miecz, Włócznia Pośpiechu, Koralowe Rękawice, Czarcia Różdżka, Astralna Różdżka, Jaszczurza Różdżka).
    Wystarczy pokombinować.

  3. #33
    musaraj
    Konto usunięte
    Kamień-Papier-Nożyce to znakomity balans. Ważne jest tylko to, żeby była łatwość zmiany między Kamieniem, Papierem a Nożycami

  4. #34
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Kamień-Papier-Nożyce to znakomity balans. Ważne jest tylko to, żeby była łatwość zmiany między Kamieniem, Papierem a Nożycami
    No właśnie jest to NAJGORSZY balans, zaraz obok jednego op buildu kontrującego wszystkie pozostałe.
    Dlaczego? Bo gdy jeden build wygrywa z tym drugim (czyli powiedzmy Papier > Kamień) to przegrywa on z buildem trzecim (czyli Nożycami). To powoduje, że gracz grający jednym z takich buildów wygrywa większość walk z jednym typem, a nie ma praktycznie żadnych szans na kontrujacy go build.

    Bo o to w tym chodzi - dobrym przykładem mogła być meta w Hearthstonie, gdzie królowały 3 decki kontrujace się wzajemnie.

    Najlepiej by było, gdyby nie istniały "ciężkie" kontry, a każda opcja dla naszej postaci miałaby swoje plusy i minusy (które musimy odpowiednio zagospodarować, by wygrać walkę).

  5. #35
    musaraj
    Konto usunięte
    To powoduje, że gracz grający jednym z takich buildów wygrywa większość walk z jednym typem, a nie ma praktycznie żadnych szans na kontrujacy go build.
    Złe zrozumienie zasady Kamień-Papier-Nożyce. Silny Kamień wygra ze Słabym Papierem. Przy walce graczy o podobnej sile w 90% walk wygra Papier. Im silniejszy Kamień i słabszy Papier, tym większe szanse na sukces ma Kamień. Simple enough.

    Dla przykładu, jak to działa:
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)

    Negujesz taką sytuację jako bezsensowną? Jako najgorszy balans między graczami?

  6. #36
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Złe zrozumienie zasady Kamień-Papier-Nożyce. Silny Kamień wygra ze Słabym Papierem. Przy walce graczy o podobnej sile w 90% walk wygra Papier. Im silniejszy Kamień i słabszy Papier, tym większe szanse na sukces ma Kamień. Simple enough.

    Dla przykładu, jak to działa:
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)

    Negujesz taką sytuację jako bezsensowną? Jako najgorszy balans między graczami?
    Grałeś kiedyś w kamień-papier-nożyce? Bo wydaje mi się, że nie.

    Kamień ZAWSZE wygrywa z nożycami i ZAWSZE przegrywa z papierem. Papier ZAWSZE wygrywa z kamieniem i ZAWSZE przegrywa z nożycami itd.
    Przedstawię ci więc moje(jak i poprawne) rozumienie tej zasady:

    Build x wygrywa(ma 90% win ratio) z buildem y, a przegrywa(ma 10% win ratio) z buildem z. Z kolei build y wygrywa z buildem z.
    To przyczynia się do wyodrębnienia 3 buildów:
    Build x - dobry na y, i słaby na z
    Build y - dobry na z, słaby na x
    Build z - dobry na x, słaby na y

    Oczywiście istnieją inne buildy, które mają różne win ratio w przypadku walki z jednym z tej czołowej trójki, lecz to właśnie ta trójka góruję.

    Powodem - najczęstszym - jest zbyt silny jeden build. Gracze szukają na niego rozwiązania tworząc kontrę(czyli powiedzmy dominuje x, pojawia się z). Wtedy mamy 2 dominujące buildy - kontrujący i kontrowany. Wtedy też ludzie szukają sposobu na obecnego dominanta - powstaje build y. I gra zatacza koło, gdzie jeden kontruje drugiego itd. W takich przypadkach liczy się to, w jakiej pozycji się znajdujesz - czy jesteś ten kontrowany czy kontrujący. Nawet nie liczą się umiejętności, a to powinien być główny aspekt gry.

    Można by tu też napomknąć o faworyzowanych(użyję tutaj angielskiego, bo mi wygodniej) matchup'ach, gdzie jeden ma większą szansę od drugiego ze względu na pewien aspekt gry(decki w karciankach, zestaw uzbrojenia w RPG itd.). Ale dopóki nie mamy dominującego trendu, tak sytuacja jest stabilna.

    A nawet musaraj nie chce mi się cytować twojego postu - napisałam PRAKTYCZNIE, powinno być ofc teoretycznie. Ale myślę, że zrozumiałeś o co mi chodzi - zresztą to samo napisałeś.
    Dla przykładu, jak to działa:
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
    Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
    Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)
    To nie jest ta zasada.

  7. #37
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Ogólnie nie da się stworzyć systemu idealnego. Zawsze albo powstanie Kamień-Papier-Nożyce, albo zabójczy As.
    Żeby taka sytuacja nie istniała, trzeba by było usunąć profesje, statystyki, uzbrojenie i gemy (Chociaż wtedy istniałaby sytuacja zabójczego Asa z wyższym poziomem xD).
    Już się na ten temat kiedyś kłóciliśmy w stworzonym przeze mnie temacie, stwierdziłem tam, że Kamień-Papier-Nożyce jest dobre tak długo, jak długo gracz może w każdej chwili być dowolnym, lub chociaż jednym z 2 w tej zależności.
    Tak btw. mówisz, że defer nie jest na straconej pozycji. To powiedz mi, gdzie są wszyscy deferzy, jak na każdym kroku słyszę "meta hiterów"?

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    To nie jest ta zasada.
    To jest przez nas traktowane, jako Kamień-Papier-Nożyce. No bo jak to nazwiesz?
    Chodzi o to, że bazowo kamień jest słabszy od papieru, papier od nożyc, a nożyce od kamienia. Jednakże w tej grze nie ma statystyk. W mfo już są. Szansa na zwycięstwo jest więc modyfikowana tak, że szanse wcale nie wyglądają tak, jak ty uważasz.

  8. #38
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Temat był o Pocisku Fortuny i Szczęśliwym ciosie a rozmawiacie tutaj o buildach Papier-Kamień-Nożyce. Moim zdaniem dobrze jest jak jest. Narazie panuje era hiterów, ale gdy wyjdzie Nordia to będzie nowa meta, ponieważ dojdą nowe poty i eq. Np taki Defer może stać się najbardziej opłacalnym buildem.
    Ostatnio edytowane przez GoldenkoPL ; 24-03-2017 o 17:57

  9. #39
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Ogólnie nie da się stworzyć systemu idealnego. Zawsze albo powstanie Kamień-Papier-Nożyce, albo zabójczy As.
    Żeby taka sytuacja nie istniała, trzeba by było usunąć profesje, statystyki, uzbrojenie i gemy (Chociaż wtedy istniałaby sytuacja zabójczego Asa z wyższym poziomem xD).
    Już się na ten temat kiedyś kłóciliśmy w stworzonym przeze mnie temacie, stwierdziłem tam, że Kamień-Papier-Nożyce jest dobre tak długo, jak długo gracz może w każdej chwili być dowolnym, lub chociaż jednym z 2 w tej zależności.
    Tak btw. mówisz, że defer nie jest na straconej pozycji. To powiedz mi, gdzie są wszyscy deferzy, jak na każdym kroku słyszę "meta hiterów"?

    - - - - - - - - - -



    To jest przez nas traktowane, jako Kamień-Papier-Nożyce. No bo jak to nazwiesz?
    Chodzi o to, że bazowo kamień jest słabszy od papieru, papier od nożyc, a nożyce od kamienia. Jednakże w tej grze nie ma statystyk. W mfo już są. Szansa na zwycięstwo jest więc modyfikowana tak, że szanse wcale nie wyglądają tak, jak ty uważasz.
    Chodzi o 3 buildy, które kontrują się wzajemnie, tak jak to jest w tej grze.
    A to, o czym mówicie, to jest z lekka system kontr i słabości.

  10. #40
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Chodzi o 3 buildy, które kontrują się wzajemnie, tak jak to jest w tej grze.
    A to, o czym mówicie, to jest z lekka system kontr i słabości.
    >System kontr
    >System kontr i słabości

    Czyli ten sam system, ale rozbudowany. Dlatego nazywamy to wciąż Kamień-Papier-Nożyce. Jest to szybsze niż nazywanie tego systemu, systemem Kamień-Papier-Nożyce-z-dodatkowymi-statystykami-które-modyfikują-szansę-na-wygraną. Chodzi nam o samą bazę.

  11. #41
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Na początku roku miałem defera, bardzo dużo defów, by nie paść na hita. Skończyło się na tym, że padłem na hita, tyle że od szczęśliwego...

  12. #42
    Podbijam

  13. #43
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Proponuję obniżyć próg do twardego 1.5x i w przypadku Pocisku Fortuny dodać Odbicie Magiczne.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Dalej jestem na nie, po co to jeszcze otwarte...

    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Proponuję obniżyć próg do twardego 1.5x i w przypadku Pocisku Fortuny dodać Odbicie Magiczne.
    Odbicie magiczne spoko, już to tutaj proponowałem, twarde 1,5 będzie nieużyteczne, ryzykownym więcej będzie się zadawać.

  15. #45
    Dalej jestem na nie, po co to jeszcze otwarte...
    Zaskoczę cię - twoje zdanie nie jest aż tak ważne

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •