Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 45

Temat: Pocisk Fortuny i Szczęśliwy Cios.

  1. #16
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Skoro luckerzy mogą was czeknąć, czemu nie zrobicie tego pierwsi/nie podcerujecie lucka/obrony?
    Po pierwsze jak mam walkę na arenie nigdy nie wiem kto będzie miał pierwszy ruch i choćby z tego powodu trudno czeknąć luckera w pierwszej turze w każdym przypadku. Po drugie nie wiem, co by to dało albowiem, jeżeli bezpośrednio po zejściu czeka nie będę miał dubla to i tak go nie dobije jednym ciosem, więc nie wiem jaki miałoby mieć sens takie przeczekanie. Po trzecie magowi luck nie jest do niczego potrzebny, więc do zasady dokłada się go tylko tyle, że nie blokowało innych statystyk. Jeżeli jako mag chciałbym mieć więcej lucka lub obrony, to miałbym znacznie mniej szybkości i nie dałbym sobie rady z większością przeciwników na arenie, którzy nie są hiterami.


    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Myślę, że defer spokojnie by wytrzymał taki cios. .
    I co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku? Czyli Twoim zdaniem powinien robić reset przed podjęciem każdej walki na arenie, żeby nie obrywać ponad 3 k ze szczęśliwego ciosu bez bariery?
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Moim buildem moge paść nawet na "strzała" więc ciężko jest utrzymać nawet 10 tur walki
    I dlatego uwzględnienie propozycji Liliany doprowadziłoby do tego, że skończyłoby się zabijanie na hita jednym ciosem i podczas każdej walki pvp można byłoby normalnie nabijać żetony. Takie rozwiązanie sprzyjałoby również pozostawianiu postaci na arenę, jeżeli jesteśmy offline. Obecnie nie ma sensu pozostawiać postaci na arenie auto, jak jesteśmy wylogawani, bo w każdej chwili można nas zaatakować jakiś hiter, którego w normalnym profilu do walki pvp nie zabijemy i w głupi sposób stracimy rank.
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 21-03-2017 o 04:53

  2. #17
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Serio macie taki problem z hiterami?
    Mozliwosci:
    Odbicie
    Totem nietykalnosci
    Przeczekanie
    Wysokie uniki
    Deffy i luck
    Chyba tyle mozliwosci zabicia jednego buildu wystarczy nie trzeba go od razu oslabiac.

  3. #18
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał dziodziek Zobacz post
    Serio macie taki problem z hiterami?
    Mozliwosci:
    Odbicie
    Totem nietykalnosci
    Przeczekanie
    Wysokie uniki
    Deffy i luck
    Chyba tyle mozliwosci zabicia jednego buildu wystarczy nie trzeba go od razu oslabiac.
    Odbicie - zaczynacie z Barierą Magiczną z Czarciej Bransolety i macie po równo defów w walce, więc nie dość, że odpada użycie Odbicia na początku walki, to jeszcze mając po równo defów otrzymacie jeszcze mniej obrażeń.
    Totem Nietykalności - jeśli zakładasz to do walk z graczami, to gratuluję. -300 HP, 35 szczęścia i -10 szybkości. W jaki sposób to ma komukolwiek pomóc w walce z hiterami? Pomóc paść na hit ze Szczęśliwego Ciosu?
    Przeczekanie - daje przewagę na 3 tury i najprawdopodobniej pozbawia nas podwójnej tury. Nadal obrywamy po 2,5k.
    Wysokie uniki - i co po tym, skoro jako luckerzy chybicie maksymalnie tylko raz w ciągu tych 5 tur walki? I zaczynacie z Pomyślnością z Czarcich Butów.
    Obrony i szczęście - na pewno nikt nie próbował ubierać defowego eq na hiterów.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    https://mfo3.pl/r/b727995e5

    nie radzisz sobie z hiterem ? to ubierz 4k hp i prosze problem rozwiązany.

    https://gyazo.com/866bd27e98820c334517e0c13006b7f9

    i tu jeszcze screen potwierdzający że chyba tylko ice axe umie walczyć z hiterami

  5. #20
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Po trzecie magowi luck nie jest do niczego potrzebny, więc do zasady dokłada się go tylko tyle, że nie blokowało innych statystyk.
    W takim razie zasada jest niepoprawna. Luck jest potrzebny np. do tego, żeby nie obrywać gigantycznych obrażeń ze Szczęśliwego Ciosu. Albo trafiać Drenażami, Trującymi, MP Pociskami, Pechowymi Chmurami i samemu z nich za często nie leżeć. Kompletny bezlucker nawet bez hiterów odszedł już do lamusa, tylko Ty nagle wyskakiwałeś i pytałeś "jak mogę chybiać we wszystko skoro mam rękawice?!!?! Mam 10 szczęścia w bazie, ale co to zmienia"

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/b727995e5

    nie radzisz sobie z hiterem ? to ubierz 4k hp i prosze problem rozwiązany.

    https://gyazo.com/866bd27e98820c334517e0c13006b7f9

    i tu jeszcze screen potwierdzający że chyba tylko ice axe umie walczyć z hiterami
    Ubieranie wysokiego HP jest natychmiastowym sposobem aby wygrać, ale tylko z tymi nieinteligentnymi hiterami

  6. #21
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Walki w aspirancie to nie walki, którymi można się w jakikolwiek sposób sugerować odnośnie poprawiania balansu.
    ekhm...

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    I co mu z tych dubli niby? Ja mam po 100 defów w bazie, a obrywam od takich osób po ponad 2k, do tego zaczynają z Barierami Magicznymi. A ubierając się pod szczęście obniżam obronę, więc mocniej oberwę od zdolności zwiększających atak.
    Walki w brązie też.

  7. #22
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Jestem zapisany 24/7 na arenę walk automatycznych (jako nie-hiter) i nie mam możliwości dostosowania profili pod przeciwnika, sorry. Poza tym większość czasu będąc w ten sposób zapisanym byłem w srebrze/złocie, dopiero kilka dni temu spadłem do brązu.

  8. #23
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Właśnie warto chyba zaznaczyć, że ten problem dotyczy tylko walk auto, bo dopóki nie będzie do dyspozycji 50-100 poleceń w skryptach, to te walki zawsze będą prymitywne. A na manualu to każdy ogarnięty jest w stanie skontrować hitera (oprócz drugiego hitera, szczególnie jak nie może zmienić eq XD)

    No i jak zostawiasz na tym samym profilu 24/7 to się nie dziw, że wszystkie noby już znają ten profil i wiedzą jak się ubrać. Też czasem zapiszę się do wypisania i padnę bo przeciwnik będzie miał idealne atry/za duży atak/za duży speed/za duże jaja, kiedy w innym profilu mógłbym go rozgnieść jak robaka. Nie wiem, czy dałoby się zaimplementować coś w stylu ustawiania profili na każdego przeciwnika po nicku, ale chyba byłoby to całkiem fajne.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    mnie się marzy wybranie na daną profesję max. 3buildów i niech losowo system wybiera. nie byłoby monotonności buildu

  10. #25
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    W takim razie zasada jest niepoprawna. Luck jest potrzebny np. do tego, żeby nie obrywać gigantycznych obrażeń ze Szczęśliwego Ciosu. Albo trafiać Drenażami, Trującymi, MP Pociskami, Pechowymi Chmurami i samemu z nich za często nie leżeć. Kompletny bezlucker nawet bez hiterów odszedł już do lamusa, tylko Ty nagle wyskakiwałeś i pytałeś "jak mogę chybiać we wszystko skoro mam rękawice?!!?! Mam 10 szczęścia w bazie, ale co to zmienia"
    To dziwne, bo jako mag w pvp mając niedużo szczęścia jakoś mogę trafić drenażami, trujakami (chyba, że ktoś ma 75% odpo, co się zdarza), czy pechową chmurą , a gigantycznych obrażeń od normalnych wojów nie oberwę ze szczęśliwego ciosu w pajęczym secie. Natomiast jeżeli chodzi o drugie zdanie, to nie wiem o czym piszesz, skoro mag nie chybia normalnymi zaklęciami i nie używa rękawiczek. Jeżeli nie zauważyłeś, to swoje wypowiedzi w tym wątku ograniczam wyłącznie do walk pvp jako mag.

  11. #26
    A ja dodam, jestem defferem, może to coś zmienia, ale jakim wzorem, bije mniej z magicznego uderzenia magowi-hiterowi, niż z normalnego ataku, nawet na rękawicach?

    Według mnie nie warto tego ruszać, choć wiem jak to boli, no ale nie możemy ograniczać jednego buildu na korzyść drugiego, bo w końcu z tamtego ludzie poprzechodzą na drugi. Jedyne co tutaj jest do naprawienia, to balans po hiterów-luckerów. Tylko że zbalansować tego nie ma jak, bo każdy inny build na tym ucierpi (no prócz zdolek).

  12. #27
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    I co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku? Czyli Twoim zdaniem powinien robić reset przed podjęciem każdej walki na arenie, żeby nie obrywać ponad 3 k ze szczęśliwego ciosu bez bariery?
    Mam was. O tym mówiłem, dalej nie widzicie, że promujecie jeden build. Hiter-speeder, rozwalający wszystko w drobny mak jest ok, ale jeśli jest coś, co może go pokonać to jest źle!
    Ja mam nadzieję, że dojdzie do tego, że powstanie krąg Hiter-speeder > Defer > Hiter-lucker > Hiter-speeder. Wtedy każdy będzie miał szanse, nie tylko Hiter-speeder.

    @Kimczi
    Ktoś mi skasował posta, chciałem ci tylko powiedzieć, że byłem w srebrze, więc proszę cię, nie wmawiaj tu wszystkim nieprawdy.

  13. #28
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Mam was. O tym mówiłem, dalej nie widzicie, że promujecie jeden build. Hiter-speeder, rozwalający wszystko w drobny mak jest ok, ale jeśli jest coś, co może go pokonać to jest źle!
    Ja mam nadzieję, że dojdzie do tego, że powstanie krąg Hiter-speeder > Defer > Hiter-lucker > Hiter-speeder. Wtedy każdy będzie miał szanse, nie tylko Hiter-speeder.

    @Kimczi
    Ktoś mi skasował posta, chciałem ci tylko powiedzieć, że byłem w srebrze, więc proszę cię, nie wmawiaj tu wszystkim nieprawdy.
    Ale buildy tzw. Kamień-Papier-Nożyce to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

    No i fakt - bardziej czepiałam się tych walk auto niż manualnych - ale to prawie źe jedno i to samo.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Ale buildy tzw. Kamień-Papier-Nożyce to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.
    Ale to lepsze, niż buildy As-Król-Dama-Walet...., gdzie jeden wygrywa z wszystkim.

  15. #30
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Ale to lepsze, niż buildy As-Król-Dama-Walet...., gdzie jeden wygrywa z wszystkim.
    Jeżeli jeden wygrywa z wszystkimi - to patrzy się na wszystkie buildy i odpowiednio balansuje.

    Podczas gdy tamten problem pozostawia nas w sytuacji "Tym gram to z tym wygram, ale z tym nie mam szans". A to nie jest chyba celem PvP.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •