Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Temat: Mega boss

  1. #1
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032

    Mega boss

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Powyższy pomysł nie bardzo pasuje, ale...
    ...był kiedyś, taki zapomniany już pomysł, aby na mapie świata pojawiał się (np. raz dziennie o losowej porze) specjalny potwór (super boss?) widziany przez wszystkich, który "atakuje" wybrane miasto. Na czat wysyłana by była globalna wiadomość, że taki potwór właśnie atakuje. Mogli by go zaatakować wszyscy, którzy są online w danej chwili. Miałby olbrzymie ilość HP i zabójcze ataki, a jego ubicie wymagało by kilkudziesięciu osób bijących na zmianę.
    Takie odświeżenie starego, dobrego pomysłu. Jak sądzisz Tomi, czy ten pomysł jest warty rozważania?

    Uważam, że to byłoby bardzo fajne, dlatego przypominam o tym pomyśle.

  2. #2
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Pomysł jak najbardziej ciekawy, tylko jakie przyznawać nagrody za ubicie takiego bossa i komu, skoro biłoby go bardzo wielu graczy?

  3. #3
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Już mówię. Kiedyś grałem w jakąś grę (nie pamiętam obecnie), w której był taki. Zasady były jasne - statystyki miał w normie (lekko silniejszy niż normalny boss, ale jednak dało się z nim długo wytrzymać), ale ok. 200mln HP, biją go wszyscy. Po skończonej walce bije ktoś następny, jednak z HP zbitym po poprzedniej walce. Jak go zabije się nagrody były przydzielane tak: TOP 10 zadanych obrażeń, TOP 10 walk z nim, kto finalnie go zabił, wygrywają najlepsze uzbrojenie, dużo złota i dużo doświadczenia, pozostali złoto i doświadczenie w normie (trochę więcej niż za normalnego)

    W MFO może być podobnie, wywaliłbym tylko obrażenia (hiterów promuje, a także niezgodności w walce że ah będę bił to mam więksżą szansę na nagrodę za dmg, mam nadzieję że nie rzuci jakiejś mocnej obszarówki bo mamy 50% hp wszyscy i możliwe że padniemy) i zamiast 2x TOP 10 zrobiłbym TOP 20 walk z nim (przy okazji nikt nie zajmie nagród z obu topek, aż 20 osób ma szansę). Same nagrody natomiast mogłyby być powiększone o gemy (TOP 20 walk + finalne zabicie), a także miksy specjalne (tutaj więcej dla tych największych poskramiaczy i tych co go zabili, ale też ci co nie wbili się do grona najlepszych mogliby dostać jakieś). Z eq zrobiłbym tak że ci co mieli te TOP 20 walk lub finalnie zabili to zawsze dostaną jakieś eq z dużą szansą na bon, dostaliby też większą szansę na drop jeszcze czegoś natomiast pozostałym mogłoby dropić normalnie.

    Taki mógł by być projekt mega bossa, lekko zmodyfikowany na lepsze, nawet w gorszej wersji sprawdzający się w innej grze, czemu nie tutaj? O ile wejdzie, rzecz jasna.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 25-02-2017 o 01:56

  4. #4
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cóż, branie tego pod względem "jak długo wytrzymał w walce", albo "Jak dużo dmga zabrał" byłoby głupie, bo po pierwsze mamy różne buildy, jedne biją więcej, inne wytrzymują więcej ciosów, więc by się zajmowały supportem. Najlepiej, jakby był bonus dla wszystkich, którzy będą bili. W tamtym temacie był poruszony pomysł prezentów, jak na IŚ. Ja myślałem bardziej o jakimś wydarzeniu w danym mieście, np. po pokonaniu Mega bossa atakującego Devos, w Devos byłaby impreza na cześć bohaterów, jakieś kolekcjonerskie itemki związane z bossem (np. Jeśli boss jest wielką ośmiornicą, to kolekcjonerskie sushi, jak słodyczki na Halloween), a dla szczęśliwca, który zostanie wylosowany coś w stylu łapy, głowy itp. Yeti. W sumie gracza, który wytrzyma najdłużej bez porażki oraz gracza, który zadał najwięcej obrażeń też można jakoś wynagrodzić, jednakże tylko czymś drobnym, szansę na itemek kolekcjonerski powinien mieć każdy.

  5. #5
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Leon, przypominam sobie parę gier, w które grałem i w których były podobne systemy, a mianowicie top obrażeń i kto zabił mają nagrody, aczkolwiek tu jest ten problem, że wtedy cały event robi się dla max leveli, bo oni zadają najwięcej obrażeń, czyli zgarniają wszelkie nagrody. Prezenty dla wszystkich to też lekka przesada, bo wtedy nie mogłyby być zbyt wartościowe, a przy samych kolekcjonerskich itemach, to nigdy by się nie zebrało dość graczy, by wygrać, bo większość by po prostu stwierdzała, że dla czegoś kolekcjonerskiego nie warto się męczyć.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał bxp Zobacz post
    Leon, przypominam sobie parę gier, w które grałem i w których były podobne systemy, a mianowicie top obrażeń i kto zabił mają nagrody, aczkolwiek tu jest ten problem, że wtedy cały event robi się dla max leveli, bo oni zadają najwięcej obrażeń, czyli zgarniają wszelkie nagrody. Prezenty dla wszystkich to też lekka przesada, bo wtedy nie mogłyby być zbyt wartościowe, a przy samych kolekcjonerskich itemach, to nigdy by się nie zebrało dość graczy, by wygrać, bo większość by po prostu stwierdzała, że dla czegoś kolekcjonerskiego nie warto się męczyć.
    Sam kolekcjonerski? Poza tym byłoby dużo expa i złota, to chętnych byłoby pełno.

  7. #7
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Napisałem że wywaliłbym nagrodę za dmg bo promuje hitera na 65, za to dałbym zamiast TOP 10 walk, to TOP 20 walk i ostateczne zabicie. Jeżeli chodzi o kolekcjonerski to mogłaby być karta za takiego megabossa, wypadałaby tym z TOP 20 walk i ostatecznie zabitym, a reszta dostałaby również szansę taka jaka jest normalna na drop karty. Dużo expa i złota byłoby natomiast dla ludzi z TOP 20 walk i zabójcom, natomiast pozostali dostaliby normalny drop. Jak już mówiłem system się sprawdzał tam, teraz po lekkich modyfikacjach wpuścić taki do MFO i rzesza chętnych.

  8. #8
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Albo może zrobić tak, że jednej losowej osobie z topki leciałaby skrzynka, z której mogłoby się dostać dosłownie wszystko, od miksów hp 1, przez gemy, srebrne pyły, najlepsze unikaty a nawet mfy? Nagroda dla jednej losowej osoby z najlepszych walczących wydaje się w porządku, tylko jak decydować o tej topce? Ilość walk może nie być najlepszym pomysłem, bo można wejść do walki, dać się szybko zabić i tak w kółko. Taka osoba mogłaby być numerem 1 w rankingu, a ktoś, kto faktycznie zadał dużo obrażeń, walczył mało razy i nie dostał się do top 20. Dlatego top walk równie bardzo mi się nie podoba co top obrażeń.

  9. #9
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Do propozycji jestem na tak, tylko codziennie megaboss to trochę przesada. Karty dla całego top 20 też przesada, wtedy by nie była aż tak wartościowa. Lepiej, aby z top 20 losowana była 1 osoba, im wyższe miejsce tym większe szanse, może to być mała różnica.
    Ostatnio edytowane przez YourShadow ; 25-02-2017 o 12:42

  10. #10
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Oczywiście za. Fajne uatrakcyjnienie gry.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Keriehyl
    Dołączył
    24-11-2015
    Postów
    129
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Już mówię. Kiedyś grałem w jakąś grę (nie pamiętam obecnie), w której był taki. Zasady były jasne - statystyki miał w normie (lekko silniejszy niż normalny boss, ale jednak dało się z nim długo wytrzymać), ale ok. 200mln HP, biją go wszyscy. Po skończonej walce bije ktoś następny, jednak z HP zbitym po poprzedniej walce. Jak go zabije się nagrody były przydzielane tak: TOP 10 zadanych obrażeń, TOP 10 walk z nim, kto finalnie go zabił, wygrywają najlepsze uzbrojenie, dużo złota i dużo doświadczenia, pozostali złoto i doświadczenie w normie (trochę więcej niż za normalnego)
    Ten Mega Boss to był z gry Hero Zero i nazywał się jako ,,łotr'' co miał 50m-100m HP. Był w każdym mieście inny, przy następnej próbie zbicia jego nagrody się wzrastają o 5% za każdą próbę.

  12. #12
    EntdeckeR
    Konto usunięte
    A niech moze przylaczyc sie do walki i 100 osob, ale trzeba wprowadzic pare ulepszen:
    * zakaz uzywania atakow na innych graczach
    * zakaz uzywania leczen i wzmocnien na bossie
    Tzw. ulepszenia antytrollingowe ^^

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał EntdeckeR Zobacz post
    A niech moze przylaczyc sie do walki i 100 osob, ale trzeba wprowadzic pare ulepszen:
    * zakaz uzywania atakow na innych graczach
    * zakaz uzywania leczen i wzmocnien na bossie
    Tzw. ulepszenia antytrollingowe ^^
    Czyli system antysabot. Można włączyć, byleby nie było sytuacji, że jeden gracz ma zombie, to nie można go poświęcić, by uleczyć resztę teamu mega leczeniem.

  14. #14
    Za, tylko kilka pytań:
    -czy będzie z niego dropić jakieś elitarne eq?

    To by zepsuło system pvp i tvt, gracze byliby ponad normę...
    -Jak sobie wyobrazacie ustawienie ok. 100 osób przy bossie?
    Lepiej by bylo, jakby owy boss był podzielony na jakieś "człony". Każdy człon mogłoby bić np. 10 osób.

    Ogólnie takie mega bossy już mamy (globalne) tylko że zachowują swoje normy, czyli przede wszystkim maksymalnie 4 osoby po stronie. Pomysł ciekawy

  15. #15
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Tu zostawiłem swoją łopatę!
    Odkopuję, Można prosić o to, by ktoś z władzy się odezwał?

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Pogromca Jeleni Zobacz post
    Za, tylko kilka pytań:
    -czy będzie z niego dropić jakieś elitarne eq?

    To by zepsuło system pvp i tvt, gracze byliby ponad normę...
    -Jak sobie wyobrazacie ustawienie ok. 100 osób przy bossie?
    Lepiej by bylo, jakby owy boss był podzielony na jakieś "człony". Każdy człon mogłoby bić np. 10 osób.

    Ogólnie takie mega bossy już mamy (globalne) tylko że zachowują swoje normy, czyli przede wszystkim maksymalnie 4 osoby po stronie. Pomysł ciekawy
    -Eq nie ma sensu robić, bo albo będzie za mocne, albo będzie nieadekwatną nagrodą w stosunku do ciężkości. Ew. losowanie załóżmy 10-20 różnych eq unikatowych z danego miasta, w którym występuje megaboss, ew. jakiś kupon na unikatowe eq na poziom posiadacza. Chociaż... gdyby zrobić jakieś kolekcjonerskie (czyli nie za mocne) uzbrojenie, to też by mogło być. Byłoby nieopłacalne do używania, ale służyłoby za item kolekcjonerski.

    -Nie wiem, jak to Tomi sobie oryginalnie wyobrażał, ja tam uważam, że ciekawie by to wyglądało, gdyby po prostu było wspólne hp pokazane, ale byłoby wiele małych grup bijących bossa. A żeby nie było takiej sytuacji, że gracze będą odpalać auto, padać, wracać, odpalać auto, padać, wracać i tak w kółko, to zrobiłbym coś takiego, że boss ten miałby ograniczoną ilość grup, które mogą go zaatakować(zlicza dwukrotnie te, które już umrą i powrócą). Dla przykładu 25 grup po 4 osoby to całkiem sporo. Powyżej tego limitu grup dalej można dołączać, jednakże boss po śmierci 26. i każdej następnej grupy regenerowałby sobie
    (nr. grupy/5)% hp (czyli zaczyna się od 5%, co nie czyni szkody nie do odrobienia, ale dość szybko przekształca się w coraz większe liczby). Dawałoby to limit pokonania bossa, dzięki czemu gracze nie biegaliby na niego bezmyślnie.

    Globale są fajne, ale z czasem "słabną". Już teraz są skrypty na Necrona, za jakiś czas standardem staną się skrypty na Amaterasu. Natomiast bicie Mega bossa na auto będzie tak głupie, że szkoda gadać.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •