Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 56

Temat: Daily Gifty

  1. #16
    Niegdy mi się takie coś za bardzo nei podobało, ale w wielu grach funkcjonuje i trzeba przyznać, że zazwyczaj spełnia swoją rolę.
    Sympatyczniejsze wydają mi się jednak misje dzienne w stylu listy do zrobienia dzisiaj("wygraj 1 bójkę", "Pokonaj 100 potworków", "Zabij 2 mini bossy", itd.) codziennie każdy by dostawał jedno randomowe zadanie z puli lub nawet kilka zadań i dostawał jakąś nagrodę, która dodatkowo byłaby większa za każdy kolejny dzień aktywności i spadała by do wartości początkowej po 24h bez logowania

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    Niegdy mi się takie coś za bardzo nei podobało, ale w wielu grach funkcjonuje i trzeba przyznać, że zazwyczaj spełnia swoją rolę.
    Sympatyczniejsze wydają mi się jednak misje dzienne w stylu listy do zrobienia dzisiaj("wygraj 1 bójkę", "Pokonaj 100 potworków", "Zabij 2 mini bossy", itd.) codziennie każdy by dostawał jedno randomowe zadanie z puli lub nawet kilka zadań i dostawał jakąś nagrodę, która dodatkowo byłaby większa za każdy kolejny dzień aktywności i spadała by do wartości początkowej po 24h bez logowania
    Niezbyt mi się podoba ten pomysł. Twoje przykłady mają taką samą odpowiedź, jak pójście na Iś i wygranie walki, by zebrać prezent. Po prostu może to być dla niektórych za trudne, z kolei dla innych będzie banalne. Jak już to albo wszyscy, albo nikt. W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    W wielu grach jest to po kolei - coraz większe ilości różnych rzeczy, kasa, przedmioty i na koniec 1 sztuka płatnej waluty. 1MF za codzienne logowanie przez 10 dni to nie jest dużo (w wielu grach 5-7 dni), zwłaszcza że mógłby nie podlegać handlowi na targu.
    1MF to chyba za dużo na 10. dzień, ale np. 20., czy 15. byłoby dobrze. W każdym razie uważam to za pomysł, który mógłby ściągnąć ludzi do gry (mimo tego, że ja należę do takiego grona, które uważa, że zbyt duże dzienne bonusy raczej odrzucają).

  3. #18
    W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.
    otrzymywaliby ci, którym by się chciało aktywnie grać, co za wiedza jest potrzebna do wykonywania zadań związanych z podstawowymi czynnościami w grze?
    a i właściwie niby czemu propozycja ma się skupiać na nowych graczach?

    mogłoby to działać na zasadzie:
    Taski:
    1. weź udział w bójce +5 żetonów
    2. wygraj bójkę +10 żetonów
    3. zabij 1 minibossa +5 żetonów
    4. wykonaj wszystkie misje +5 żetonów

    i dodatkowo mnożnik za codzienne logowanie
    1 dzien > +0%
    2 dzien > +10%
    3 dzien > +20%
    4 dzien > +30%
    5 i więcej > +40%

    No i tak jak wspomniałem, osobiście nie chciałbym czegoś takiego, ale mimo wszystko może mieć pozytywny wpływ na liczbe aktywnych graczy
    Ostatnio edytowane przez Jeahok ; 23-02-2017 o 20:35
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  4. #19
    Cytat Napisał Jeahok Zobacz post
    1. weź udział w bójce +5 żetonów
    2. wygraj bójkę +10 żetonów
    3. zabij 1 minibossa +5 żetonów
    4. wykonaj wszystkie misje +5 żetonów
    Z tymi bójkami to tak średnio, no i ostatni punkt, lepiej jakby był ukryty, albo jeżeli zrobimy wszystkie powyższe zadania w przeciągu jakiegoś czasu. Chociaż, codzienne zadania leżą zaakceptowane i czekają bodajże na panel (game mastrerów, quest makerów?)

  5. #20
    Łysonżi Dżonson
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Niezbyt mi się podoba ten pomysł. Twoje przykłady mają taką samą odpowiedź, jak pójście na Iś i wygranie walki, by zebrać prezent. Po prostu może to być dla niektórych za trudne, z kolei dla innych będzie banalne. Jak już to albo wszyscy, albo nikt. W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.

    - - - - - - - - - -



    1MF to chyba za dużo na 10. dzień, ale np. 20., czy 15. byłoby dobrze. W każdym razie uważam to za pomysł, który mógłby ściągnąć ludzi do gry (mimo tego, że ja należę do takiego grona, które uważa, że zbyt duże dzienne bonusy raczej odrzucają).
    Bogactwo nawet bym powiedział - 3 MF przez miesiąc, chyba nie będę wiedział na co to wydać - taka monstrualna kwota.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Łysonżi Dżonson Zobacz post
    Bogactwo nawet bym powiedział - 3 MF przez miesiąc, chyba nie będę wiedział na co to wydać - taka monstrualna kwota.
    Przy upkach raz na 2 lata jest to dużo mfów, admini by się nie zgodzili.

  7. #22
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Dużo MFów? Zakładając upa raz na powiedzmy najbardziej pesymistyczny scenariusz 1000 dni. 1000:10 = 100 Wyliczyłem że z 50 na 65 jest ok. 20k eny. 1/10 upa, strasznie dużo. Nawet mniej, bo z 65 na 80 będzie jeszcze więcej załóżmy że 40k eny. 1/20 upa. Można podwyższyć wprawdzie, aby gracze jednak przez dłuższy czas pod rząd się logowali, ale argument że jest to jakaś szczególna kwota jest dosyć inwalidzki.

  8. #23
    Cytat Napisał Stefanek Zobacz post
    Z tymi bójkami to tak średnio, no i ostatni punkt, lepiej jakby był ukryty, albo jeżeli zrobimy wszystkie powyższe zadania w przeciągu jakiegoś czasu. Chociaż, codzienne zadania leżą zaakceptowane i czekają bodajże na panel (game mastrerów, quest makerów?)
    rzuciłem tak przykładowo, można wymyślić milion wariantów, nie byłoby również konieczności wykonania wszystkich misji, czasami można by trafiać banalne listy celów wymagające 5min gry, a innym razem takie, które potrzebowałby kilka godzin

  9. #24
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    @up, ktoś z władzy się wypowie?

  10. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    Jeahok ma bardzo fajny pomysl ale wedlug mnie te zadania powinny byc czasochlonne ale bardzo latwe bez sensu zrobic cos z bojkami bo dla 10lvl jest to nie mozliwe a osobiscie wedlug mnie najlepsza nagroda byloby cos takiego jak w fifie czyli skrzynki

    przyklad jak mogloby to wygladac w mfo
    mamy 4 zadania
    1: Kup 3000(cena 15k) kwiatkow w dili pozniej przyniesc je jakiemus typowi ( nagroda:duza skrzynka mikstur dostajemy powiedzmy 20 losowych mikstur mozemy trafic 20 mikstur zycia i wtedy stracilismy 15k ale mozemy trafic 5 mikstur odnowienia i wtedy mamy zarobek 35k ) w fifie ta metoda sie sprawdza jakby mieli pewnosc ze za zadanie dostana 10% wiecej niz wlozyli by tego nie robili ale jak maja szanse zarobic powiedzmy 300% tego co wlozyli to zaryzykuja
    2: cos w styluu 1
    3: ^
    4:^
    Za ukonczenie 4 zadan dostajesz dodatkowa nagrode dokladnie jak pisal Jeahok

    15k kazdy gracz ma
    jak jeszcze nie ma niech obejrzy poradnik na postaci Ksiaze Ash dzieki temu zarabialby przynajmniej 200k dziennie (z dobrym eq i statami oraz skryptami i spamowaniem o sprzedaz )

    wiec wystarczy ze wyda 15k kupi kwiatki zaniesie wybranej osobie i nie musi robic cos trudnego cos czego nie umialby zrobic

    takich zadan mozna wymyslic z milion
    mozna jeszcze zrobic ze wybiera sie poziom zadania ( powiedzmy hard zamiast zadan gdzie wyda 15k musi wydac okolo 150 k ale ma lepsza nagrode) zeby to nie bylo tylko dla slabszych graczy
    wtedy gracze by zostawali nie tylko wyczerpac energie ale tez ukonczyc zadania a gdy juz taki gracz ktory gra 2 dni trawi cos mega wartego powiedzmy 200k zostanie na dluzej

    Pewnie skrzynki to nie realny pomysl ale mozna zrobic cos takiego jak jest z oddawaniem bodajze kwiatkow (tak gdzie miesozer jest) albo u rzemieslnika gdzie dajemy powiedzmy 200 lisich skor i daje nam 20 przedmiotow
    Skrzynki bylyby lepsze poniewaz ludzie ktorzy nie lubia ryzykowac moga np wystawic na aukcje i jakis ryzykant kupi takie cudo wtedy jest pewny zysk

    Prosze nie hejtowac wiem ze wiekszosc moich pomyslow jest glupich
    Przepraszam ze napisalem to tak nieczytelnie i bez autokorekty inteligentni ludzie przeczytaja
    Tak ty PlaTyNoWy nie dasz rady tego przeczytac
    Ostatnio edytowane przez LejsoN ; 26-02-2017 o 15:37

  11. #26
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Na nie. Jaki sens mają zadania "wydaj kasę"? Najbogatsi gracze będą mieli giga przewagę, tymbardziej, jak będzie coś w stylu poziomu hard.
    Jak już będą 4 zadania, to niech wymagają skupienia w 4 RÓŻNYCH aspektach gry. Dla przykładu zadanie z Wyspy Wielkanocnej, czyli pomóż z 3ma minibossami.
    Inne zadanie mogłoby dotyczyć dostarczenia przedmiotu do danej osoby, pochodzącej z danego miasta (tutaj ew. można zrobić wymaganie kupienie przedmiotu).
    Kolejne zadanie - coś w stylu czyszczenia pomników z wyspy wielkanocnej, czyli chodź po świecie i dotykaj konkretnych zdarzeń.
    Jedno z zadań może dotyczyć pvp, ale bardziej toczenia, niż wygrywania, no chyba, że w tym "poziomie hard".

  12. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Na nie. Jaki sens mają zadania "wydaj kasę"? Najbogatsi gracze będą mieli giga przewagę, tymbardziej, jak będzie coś w stylu poziomu hard.
    Jak już będą 4 zadania, to niech wymagają skupienia w 4 RÓŻNYCH aspektach gry. Dla przykładu zadanie z Wyspy Wielkanocnej, czyli pomóż z 3ma minibossami.
    Inne zadanie mogłoby dotyczyć dostarczenia przedmiotu do danej osoby, pochodzącej z danego miasta (tutaj ew. można zrobić wymaganie kupienie przedmiotu).
    Kolejne zadanie - coś w stylu czyszczenia pomników z wyspy wielkanocnej, czyli chodź po świecie i dotykaj konkretnych zdarzeń.
    Jedno z zadań może dotyczyć pvp, ale bardziej toczenia, niż wygrywania, no chyba, że w tym "poziomie hard".
    nie zartuj jaka przewaga 60k dziennie kazdy moze wydac jak jest pewne ze beda mieli zarobek
    tak teraz mysle nagrody najlepiej zrobic z eq badz kasy bo jakby byly nagroda mikstury szybko by poszly w dol ceny i zmieniac cos trzeba by bylo w zetonach


    madrych zadan jest milion najlepsze jakie mi do glowy przychodza to wlasnie zrobienie zakupow albo przesuniecie np lamp na swoje miejsce cos takiego jak u zablakanych aniolow jest to latwe a zajmuje duzo czasu

    co do zadan z walkami sa bez sensu poniewaz czesto jest tak ze nie ma rywali do walk a stoczenia walki 13vs65lvl jest bez sensu
    Ostatnio edytowane przez LejsoN ; 26-02-2017 o 16:04

  13. #28
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Bulterier Zobacz post
    nie zartuj jaka przewaga 60k dziennie kazdy moze wydac jak jest pewne ze beda mieli zarobek
    Pisałeś o poziomie hard, 150k
    150k razy 6 = 900k
    Nie każdego stać na to, by codziennie tyle wydawać.

  14. #29
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    Nwm jak myslal Jeahok piszac ta propozycje ale ja zrobilbym to tak:

    Zadania wykonywac moze tylko Glowna postac konta
    Zadanie Easy 60k (trzeba wydac )
    Zadanie medium 120k (trzeba wydac)
    Zadanie hard 150k trzeba wydac chyba kadzy bedzie mogl tyle wydac
    to sa przyklady sam sadze ze ta propozycja zostanie wprowadzona ale po milionie zmianach i doi piero najwczesniej w wakacj i wtedy juz tak atrakcyjnie nie bedzie wygladac

    gdy juz ktos zaakceptuje ta propozycje sam chcialbym pomoc zeby szybciej ja dodali ale jedynie moge pomoc w dawaniu propozycji zadan
    jest jedna wielka wada tej propozycji momentalnie ceny by sie strasznie zmienialy

  15. #30
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Ten format zadań dziennych jest dość słaby i za bardzo "pay 2 win". Już lepiej zwyczajne, jedno zadanie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •