Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Temat: System "czaszek" w MFO3

  1. #16
    Łukasz
    Konto usunięte
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Ale tu nie chodzi o zmniejszenie ilości bójek...

    I czemu wystąpi "wielki probldm fabularny"?

    Problem fabulafny dlatego ze na obowiązkowych mapkach ,,fabularnych" gdyby taką osobe mozna by bylo lapac to taka osoba by odeszla od gry. Poza tym weźmy taką piwnice wiezy nocy - osoba prawie wykonala w rekordowym czasue zagadke a tu przychodzi taki herbatoholik atakuje ją i z zagadki nici.

  2. #17
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Łukasz Zobacz post
    Problem fabulafny dlatego ze na obowiązkowych mapkach ,,fabularnych" gdyby taką osobe mozna by bylo lapac to taka osoba by odeszla od gry. Poza tym weźmy taką piwnice wiezy nocy - osoba prawie wykonala w rekordowym czasue zagadke a tu przychodzi taki herbatoholik atakuje ją i z zagadki nici.
    Ale na tej lokacji jest wyłączone widoczność innych graczy, więc jakbym miał cie zaatakować? Telepatycznie?!

    A nawet jakby można było atakować takie osoby, to i tak IMO na plus. W końcu ktoś by użył usługi dodania ochrony.

  3. #18
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,529
    Cytat Napisał Naishukketsu Zobacz post
    Nie potrzebujemy robić z MFO3 Tibii, na nie.
    No tak, bo od razu jedna propozycja zmieni zasady MFO na zasady Tibii.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Tomi mógłby się wypowiedzieć, bo znając życie będziemy tu pisać, a i tak nie wejdzie.

  5. #20
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Naishukketsu Zobacz post
    Nie potrzebujemy robić z MFO3 Tibii, na nie.
    Przecież system czaszek istniał w mfo2.

  6. #21
    Czaszki tak (w jakiej formie do ustalenia), ale wraz z przywroceniem bojek wszystkich lvli (tylko wtedy ma sens) i zmiana wszystkich map z wyjatkiem miast na bojkowe.

  7. #22
    Podbijam.

  8. #23
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Tomi mógłby się wypowiedzieć, bo znając życie będziemy tu pisać, a i tak nie wejdzie.
    .

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    15-01-2016
    Postów
    14
    Naishukketsu o ile zrozumiałem to ten kto ma czache moze zostac atakowany w mieście xdd
    Więc nie musisz miec "czachy"
    i to nie koniecznie z tibi jest dużo takich gier ;p

  10. #25
    asasynek fiut
    Konto usunięte
    Super pomysł.

  11. #26
    Cytat Napisał ja Kamil Zobacz post
    Naishukketsu o ile zrozumiałem to ten kto ma czache moze zostac atakowany w mieście xdd
    Więc nie musisz miec "czachy"
    i to nie koniecznie z tibi jest dużo takich gier ;p
    W miescie jest bezpieczny

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    Chyba sam to kiedyś proponowałem, także nadal jestem umiarkowanie za. Wszystko zależy od szczegółów, bo to w pierwotnej wersji wcale nie miało być zachęcanie do bójek (nagradzanie za posiadanie/wbijanie czaszki), a raczej nagradzanie za bicie czaszek. Jak z każdym tego typu rozwiązaniem, trzeba też rozpatrzyć scenariusze ewentualnego wykorzystywania systemu niezgodnie z założeniami - to był między innymi problem w MFO2.

  13. #28
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Chyba sam to kiedyś proponowałem, także nadal jestem umiarkowanie za. Wszystko zależy od szczegółów, bo to w pierwotnej wersji wcale nie miało być zachęcanie do bójek (nagradzanie za posiadanie/wbijanie czaszki), a raczej nagradzanie za bicie czaszek. Jak z każdym tego typu rozwiązaniem, trzeba też rozpatrzyć scenariusze ewentualnego wykorzystywania systemu niezgodnie z założeniami - to był między innymi problem w MFO2.
    Jednakże obecnie bójki są praktycznie martwe, te "dobre" są rzadkością, te "złe" mimo ograniczeń wciąż są podstawą. W mfo2 nie było bójek grupowych(no chyba, że akurat drużyna stała na tym polu, co ty), więc atakujący dokładnie mógł przewidzieć to, czy będzie to walka 1 vs 1, czy nie. Tutaj czaszki mogłyby odrodzić bójki (taka mroczniejsza strona każdego rpga, gildia zabójców, ścigani listami gończymi ("czaszkami"), jednakże z drugiej strony czerpiący z tego korzyści, bardzo w klimacie rpga), sprawić, że gracze, którzy obecnie stracili powód do gry, wrócą. O ile znowu nie postanowicie walnąć ogranicznika dla 65+

  14. #29
    harry pot
    Konto usunięte
    na tak, utrudniało by to życie chamom które by utrudniały życie małym lvlom

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •