Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Temat: Propozycja mniejszej utraty złota na innych postaciach.

  1. #31
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    No właśnie nie po to zbierałem, masz rację. Eq mam, rzeczy mam, wszystko co mi do szczęścia potrzebne posiadam. Chciałem grać nową postacią bo tą tylko kopie co mi nie sprawia przyjemności. Miałem do wyboru: zakończyć gre i tylko kopać lub pobawić się w nową postać.
    Zrewiduj sobie cele. Skoro nie masz co robić ze złotem, to możesz je równie dobrze tracić przy czerpaniu radości z posiadania nowej postaci.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    25-06-2012
    Postów
    212
    Mnie rozwala to, że opcja powiększenia depo za złoto była możliwa tylko do pewnego momentu. Ciekawe jak to miałem zrobić, skoro w tym czasie nie grałem (no bo po co grać jak nic ciekawego w grze się nie dzieje, wracam po ponad roku przerwy Nordii jak nie było tak nie ma ^^). Wracam do gry, patrzę co za zmiany, otwieram depo, ponad 50kk, a pojemność 5kk, nie no fajnie, trochę wyjąłem już z tego, włożyć z powrotem nie włożę. Pomijam już to, że i tak bym nie wkładał do depo ze względu na zrobioną chorą prowizję 10%, bo mając przykładowo 30kk prowizja wyniesie 3kk, czyli 10 przegranych z potworami. Przy posiadaniu takiej kwoty jest się uważnym, więc nigdy bym nie przegrał tych 10 walk. Rozumiem, że założeniem tego była zlikwidowanie banków, bo to wypaczało grę w odczuciu adminów. Ostatnio widziałem postać z 1 lvlem, bez żadnych innych postaci, która wystawiała itemy z wysokich lvli na targ (czyli to nie wypacza gry ). I jak już było umówione teraz ilość itemów na targu jest znikoma co powoduje, że dla nowych graczy ciężko kupić nowe eq mimo że mają kasę na ten cel

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Ale ten temat ma na celu odnowienie bólu pewnej części ciała po pewnych zmianach w depozycie? Bo mi się wydaje, że tak.


    I możesz po prostu nie padać, bądź kup sobie eq +(9) i nie przegrywaj - pozbędziesz się nadmiaru złota i nie będziesz padał.
    A jeżeli żadne rozwiązanie (Problemu, który leży po Twojej winie) Ci nie pasuje to skończ grać, w końcu to udręka.
    Nie ma eq na 1 poziom powyżej +5 (nielicznie +4). Nie wiem jak ty ale ja byłem uczony czytania ze zrozumieniem. Nikt nie chciał tego ciągnąć ale wszyscy pisali, że to skutek tego up. Styl pisania wręcz chamski jak na moda/redaktora, więc proszę o nie robienie spamu i o nie prowokowanie innych jeśli możesz. To jest kulturalna wymiana zdań graczy, a Soad ładnie to spuentował.

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Średniowieczna, to pasuje do klimatu gry. A tak na poważnie, to jest to w pewien sposób działająca zasada Robina Hood'a (Zabierać bogatym, jak padają, dawać biednym, poprzez zwiększenie dropu złota z mobków, kiedy ilość złota w grze spadnie, bo taki bogacz padnie na słabych potworkach). Tak, jak jestem za wycofaniem zmiany depo, tak jestem przeciwny ograniczaniu straty golda przy padnięciu. Dla mnie to jest różnica.
    Czy ktoś proponuje straty przy padaniu ? Nie. Na tym poziomie tracisz tyle samo i propozycja ma na celu tracić tyle samo. Propozycja dotyczy tylko nowej postaci która ma dużo mniejszy level.
    Wyobrażasz sobie ansbi'ego który expi nowa postać. Niech mu braknie potki, pomyli coś. Straci 2.5kk od razu. Gra od zawsze ma na celu bogacenie się w niej. Słowa Administracji były takie, że do up nordii macie co robić bo można expić 5/6 postaci. Nie zbierajcie złota wydajcie je na nowe postacie, a teraz każdy bogaty gracz nie może. Osoby które tutaj piszą wszystko związane na temat upku depo oraz, że ten temat jest słaby etc. są graczami biednymi (można to sprawdzić w statystykach), nie umiecie się wzbogacić to wasz problem, my umiem i nie chcemy tracić 2.5kk jak ansbi by tracił przy jednym padnięciu na swojej nowej postaci.
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 20-02-2017 o 18:17

  4. #34
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Średniowieczna, to pasuje do klimatu gry. A tak na poważnie, to jest to w pewien sposób działająca zasada Robina Hood'a (Zabierać bogatym, jak padają, dawać biednym, poprzez zwiększenie dropu złota z mobków, kiedy ilość złota w grze spadnie, bo taki bogacz padnie na słabych potworkach).
    Tu akurat fail, bo to nic nie zmienia. w "ustalaniu" dropu golda jest brana pod uwagę mediana, a nie średnia całego złota w grze. Więc to, ile takie ~top 20 graczy w goldzie faktycznie ma tego złota nie ma znaczenia. Mogliby wszyscy potracić po 50kk, wyszłoby na to samo.

    A oprócz tego - bardzo pazerne myślenie XD lubię to

  5. #35
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    Czy ktoś proponuje straty przy padaniu ? Nie. Na tym poziomie tracisz tyle samo i propozycja ma na celu tracić tyle samo. Propozycja dotyczy tylko nowej postaci która ma dużo mniejszy level.
    Wyobrażasz sobie ansbi'ego który expi nowa postać. Niech mu braknie potki, pomyli coś. Straci 2.5kk od razu. Gra od zawsze ma na celu bogacenie się w niej. Słowa Administracji były takie, że do up nordii macie co robić bo można expić 5/6 postaci. Nie zbierajcie złota wydajcie je na nowe postacie, a teraz każdy bogaty gracz nie może. Osoby które tutaj piszą wszystko związane na temat upku depo oraz, że ten temat jest słaby etc. są graczami biednymi (można to sprawdzić w statystykach), nie umiecie się wzbogacić to wasz problem, my umiem i nie chcemy tracić 2.5kk jak ansbi by tracił przy jednym padnięciu na swojej nowej postaci.
    Może twoim zdaniem 25kk to jest mało, jednakże mi wystarcza. Siedzi sb grzecznie i czeka na Nordię w poszerzonym depo. Pewnie, z twoim złotem możesz mnie uważać za biedaka, ale dla standardowego gracza nim nie jestem. Still, zmiana depo była do rzyci, jednakże nie uważam, by twoja propozycja była potrzebna. Tyle.

    A ten argument odnośnie Ansbi'ego... Gdyby administracja robiła zmiany pod kilku graczy, to wysłuchaliby Leona i zbanowali całą elitę. Admini robią zmiany pod wszystkich, a to, że cierpi na tym mniej, niż 30 graczy (Jestem jakoś 40ty w ranku złota, a pełno osób w topce złota nawet nie gra), to nie powód do robienia zmian.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Tu akurat fail, bo to nic nie zmienia. w "ustalaniu" dropu golda jest brana pod uwagę mediana, a nie średnia całego złota w grze. Więc to, ile takie ~top 20 graczy w goldzie faktycznie ma tego złota nie ma znaczenia. Mogliby wszyscy potracić po 50kk, wyszłoby na to samo.

    A oprócz tego - bardzo pazerne myślenie XD lubię to
    Hmm, a o medianie nie wiedziałem, warto się czegoś nowego dowiedzieć, przyznaję, mój błąd.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Może twoim zdaniem 25kk to jest mało, jednakże mi wystarcza. Siedzi sb grzecznie i czeka na Nordię w poszerzonym depo. Pewnie, z twoim złotem możesz mnie uważać za biedaka, ale dla standardowego gracza nim nie jestem. Still, zmiana depo była do rzyci, jednakże nie uważam, by twoja propozycja była potrzebna. Tyle.

    A ten argument odnośnie Ansbi'ego... Gdyby administracja robiła zmiany pod kilku graczy, to wysłuchaliby Leona i zbanowali całą elitę. Admini robią zmiany pod wszystkich, a to, że cierpi na tym mniej, niż 30 graczy (Jestem jakoś 40ty w ranku złota, a pełno osób w topce złota nawet nie gra), to nie powód do robienia zmian.

    - - - - - - - - - -



    Hmm, a o medianie nie wiedziałem, warto się czegoś nowego dowiedzieć, przyznaję, mój błąd.
    25kk to dużo w tej grze? 25kk to 10 eq +6 na 65lv. Tyle zrobisz w 2 tygodnie na spokojnie (potwierdzone info bo robię to eq).
    Chyba nie rozumiałeś przykładu z ansbim.
    Przykład z ansbim dotyczy każdego gracza który ma ponad 10kk bo strata przy padnięciu to 100k a to sporo na małej postaci ( na główej 65 tak sie nie pada wiec propozycja tylko dla mniejszych lv). Około 100 graczy ma powyżej 10kk, gra moze z 200 osób w mfo czyli problem dotyczy 50% graczy a nie tylko jednej.
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 21-02-2017 o 09:57

  7. #37
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    25kk to dużo w tej grze? 25kk to 10 eq +6 na 65lv. Tyle zrobisz w 2 tygodnie na spokojnie (potwierdzone info bo robię to eq).
    Przykład z ansbim dotyczy każdego gracza który ma ponad 10kk bo strata przy padnięciu to 100k a to sporo na małej postaci. Około 100 graczy ma powyżej 10kk, gra moze z 200 osób w mfo czyli problem dotyczy 50% graczy a nie tylko jednej.

    same bzdury.25kk w 2 tygodnie? chyba kpisz.Żaden z moich znajomych nie ma więcej niż 10kk (a tymbardziej nie zarabiają tyle w 2 tygodnie).

  8. #38
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    same bzdury.25kk w 2 tygodnie? chyba kpisz.Żaden z moich znajomych nie ma więcej niż 10kk (a tymbardziej nie zarabiają tyle w 2 tygodnie).
    To ty nie wiesz co piszesz, potrafiłem mieć dzień kiedy zrobiłem ponad 10kk. Znam ludzi którzy w jeden dzień potrafili zrobić nawet 20kk, lecz taki dzień nie będzie codziennie.
    Ja osobiście mam takie wyniki: 50kk zarobiłem w 47 dni, 90kk zarobiłem w 113 dni. Tak więc 25kk w 2 tygodnie to pesteczka.

    Jestem ciekaw wypowiedzi Tomi'ego. Soad napisał, że up zmienił trzymanie złota u siebie w banku na trzymanie u kolegi. Wielu graczy zrobiło tak jak on, co ze słowami, że takie coś będzie banowane ? To były słowa rzucane na wiatr aby nie wszyscy tak zrobili ?

  9. #39
    Dobra, to skoro tak bardzo w mfo3 weszło zbieranie, kopanie, łowienie i inne takie zajęcia, to może po prostu ulepszać depozyt za te przedmioty? Np.
    Antracytowy depozyt - pojemność ileś razy większa (myślałem o max.5). Cena wykupu - 2000 sztuk antracytu.

    Jeśli mogłoby się, cofnąć do eliar, i dać ulepszanie za te przedmioty z mobków z jaskini.

    A % mogły by się zmniejszać od danej ilości złota.

  10. #40
    Łysonżi Dżonson
    Konto usunięte
    Po co w ogóle jest ta dyskusja? Ograniczenie zbieractwa poprzez zmuszanie do kupna MF to bzdura - taka jest prawda.
    Kiedyś tak nie było - no i super, Ci co grali pozbierali, jesteś nowy? Płać!
    Obecna sytuacja na targu jest nie do przyjęcia - jak ktoś wcześniej pisał, trzeba pisać po ludziach czy nie mają może na handel - sam tak pisałem o jakiś badziewny item, którego po prostu na chwilę potrzebowałem.
    Może by mnie to nie bolało gdybym kiedyś nie grał i nie wiedział jak było - usunąłem niejedno konto, nie raz kupowałem MF - co nie zmienia faktu, że dalej jestem tylko 'NOWY' i ja nic na tym nie zyskam. Teraźniejsze ceny powiększenia limitu energii to również kpina - ja osoba, która raczej woli coś przyśpieszyć za pomocą płatności, wolę energię zmarnować na bezużyteczne dla mnie kopanie niż pakować PLN w super usługę, ale która zdecydowanie jest za droga.
    30zł za 200 energii? Dodam, że ja może i jestem w komfortowej sytuacji bo te 30zł to przy płatności przelewem/kartą, ale większość raczej płaci PSC/SMS i już wychodzi drożej. Co do golda i depozytu - przy bonusach złota +300% i zrespieniu paru wdów wyciągnąłem z samego biegania ponad 2kk przy czym mój depozyt mieści 3,2kk - co mam zrobić z resztą? Tu mnie administracja zachęca do bonusu złota, z drugiej zniechęca bo co mam z nim zrobić? Kupię sobie miksy - tak, marzyłem o tym żeby wydać moje zarobione pieniądze na miksy leczenia...

  11. #41
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    tl;dl

    Straciłem za przegraną walkę aż 350k!!!! Boże, jak można stracić taką masę piniendzy.
    Ta sama osoba kilka postów dalej:
    25kk to nie jest duża ilość złota w tej grze, tyle się zarabia w 2 tygodnie


  12. #42
    @Główny wątek
    Nie sądzę, że na niższych poziomach pada się częściej niż na wyższych, szczególnie jako doświadczony gracz, gdzie zdajemy sobie sprawę ze wszystkich niebezpieczeństw.
    Stąd jestem przeciwny propozycji.

    @Nasciturus
    Limit złota do wypadnięcia to znowu omijanie depo - po pewnej kwocie już go nie potrzebujemy.
    Zawsze powinno pozostać jakieś skalowanie - choćby 'min(1%; 0.5%+1000*lvl)'.

    @Soad
    Częściowo odnośnie Twojego tematu. Może i ma największe podatki niż w jakiejkolwiek innej grze, ale z tego powodu, że po prostu koszty gry bez aukcji są mega niskie. W wielu grach ledwo wyszedłbyś na plus ze względu na koszty walki - miksy, itp.

    @Depozyt
    Samo połączenie golda to była reakcja na nieprzewidziane jego gromadzenie na postaciach bankach, którymi się nie grało. Niektórzy mogą to nazywać obchodzeniem zasad gry (właściwie to założeń). Jedynym problemem jaki ja tu widzę to, że reakcja na to powstała tak późno, stąd te wszystkie szlochy.

    @Gold
    Problem jaki ja sam widzę z goldem jest taki, że nie ma na co go wydawać, w co inwestować. To jest właściwie jedyny problem, jaki widzę. Bo nawet nieskończone gromadzenie w depo jest bez sensu - ok, może ktoś lubi taki typ "zbieractwa", ale wątpię, że kiedykolwiek te osoby całość wykorzystają - bo na co? A jeśli byłaby taka możliwość to pewnie i tak zastanawiałyby się czy warto (mimo, że nie ma innej możliwości spożytkowania golda), tak jak było w przypadku rozszerzenia depo za nadmiar.

    Więc rozwiązaniem w tym przypadku wydają się dodatkowe miejsca do tracenia niepotrzebnego golda za niewielkie profity. Czy to rozszerzanie depo, czy to jakieś ulepszanie gildii.
    Natomiast ograniczanie jego 'tracenia' jest wg mnie złą drogą.

    @Depo#2
    Wracając, również dziwi mnie istnienie prowizji w momencie, kiedy to depo nie jest nieograniczone, ale ok, ktoś powiedział, że to koszt "bezpieczeństwa" tego golda. (w nieograniczonym też by tak było ;p)
    Tutaj widziałbym zmianę na wywalenie prowizji i/lub dodanie stałej możliwości rozszerzania depo za gold (po dużo gorszym kursie niż wtedy kiedy weszły zmiany).
    Rozszerzanie depo za gold jest o tyle dobre, że rozwiązuje główny problem - brak celów w pożytkowaniu golda w celu "ulepszania" swojego konta.

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Hiter, nie wszyscy mają znajomych, którzy im wszystko oddają i zachowują się zupełnie jak multi konto.
    Typowy ból tyłka, że ktoś może się z kimś dobrze kumplować od dzieciństwa, smuteczek.
    Lepiej wiesz od administracji co się dzieje u mnie na koncie i u niego. Jasnowidzenie level chiński ?
    Spam totalnie nie na temat.

    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    tl;dl

    Straciłem za przegraną walkę aż 350k!!!! Boże, jak można stracić taką masę piniendzy.
    Ta sama osoba kilka postów dalej:
    25kk to nie jest duża ilość złota w tej grze, tyle się zarabia w 2 tygodnie
    Dlatego warto czytać cały temat a nie tylko wybrane posty. Pisałem, że jeśli będę expić na małej postaci to padać będę bardzo często co jest normalne, nie będę miał w tym czasie żadnego przychodu. Nie będę raz 350k z 25kk tylko 100% tego co zarobię jak nie więcej a zapas przedmiotów na głównej postaci się skończy ponieważ będę grał tylko na głównej.
    Taka podstawowa ekonomia czy księgowość firmy. Przychód jest bo grasz. Zaczynasz grać małą postacią nie masz przychodu ale wykorzystujesz zapas i przychód utrzymujesz. Zapas się szybko skończy, przychód jest ale nie ma zysku. Wniosek ? Pieniądze gdzieś wypływają, ktoś kradnie. W tym przypadku kradną potworki lub jak soad to opisał w swoim temacie administracja.
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 21-02-2017 o 18:43

  14. #44
    Pisałem, że jeśli będę expić na małej postaci to padać będę bardzo często co jest normalne, nie będę miał w tym czasie żadnego przychodu. Nie będę raz 350k z 25kk tylko 100% tego co zarobię jak nie więc a zapas przedmiotów na głównej postaci się skończy ponieważ będę grał tylko na głównej.
    Taka podstawowa ekonomia czy księgowość firmy. Przychód jest bo grasz. Zaczynasz grać małą postacią nie masz przychodu ale wykorzystujesz zapas i przychód utrzymujesz. Zapas się szybko skończy, przychód jest ale nie ma zysku. Wniosek ? Pieniądze gdzieś wypływają, ktoś kradnie. W tym przypadku kradną potworki lub jak soad to opisał w swoim temacie administracja.
    Równie dobrze nową postać możesz tu określić jako inwestycję. A inwestycje rzadko zwracają się natychmiastowo.
    Mając przy sobie 35kk, gdy padniesz 33 razy to stracisz łącznie 10kk. Czyli możesz sobie założyć, że do wbicia 65 lvl nową postacią możesz paść co najwyżej 33 razy, a potem odrobisz sobie to w tydzień. (skoro 25kk wyciąga się w 2 tyg)

    (mając 35kk, po padnięciu 100(!) razy tracimy łącznie 22.2kk - tyle co "zarabiacie w 2 tyg")

  15. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Równie dobrze nową postać możesz tu określić jako inwestycję. A inwestycje rzadko zwracają się natychmiastowo.
    Mając przy sobie 35kk, gdy padniesz 33 razy to stracisz łącznie 10kk. Czyli możesz sobie założyć, że do wbicia 65 lvl nową postacią możesz paść co najwyżej 33 razy, a potem odrobisz sobie to w tydzień. (skoro 25kk wyciąga się w 2 tyg)

    (mając 35kk, po padnięciu 100(!) razy tracimy łącznie 22.2kk - tyle co "zarabiacie w 2 tyg")
    Dlaczego zaczynasz liczenie od 35kk ? Skoro argument utrzymujesz 2tyg 25k to jeśli pogram 2 lata na 65 to będę miał 2.5kkk i stracę 1.7kkk (1'700'000'000G) przy padnięciu 100razy (taki ma być cel) ?
    Z tego co widzę nie da rady przegadać graczy którzy nie mają złota lub takich co mają i wgl nie biją potworków.

    Jeśli masz zamiar tak pisać to wypadało by przeczytać jakieś podstaw ekonomii. Gdzie kapitał oznaczamy "K" a nie 35kk. Przykład wyżej pokazuje jak bezcelowe jest takie tłumaczenie, przy takich samych założeniach jakie ty masz.
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 21-02-2017 o 21:55

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •