Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 67

Temat: Propozycja mniejszej utraty złota na innych postaciach.

  1. #16
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Tomi na początku rozważał wprowadzenie na stałe rozszerzania depo za Gold. Może zaniechał, choć nikt już później o to nie walczył Na chwilę obecną problem wydaje się znikomy, może po aktualizacji niektórzy się obudzą
    Może chociaż dać możliwość rozszerzenia depozytu za gold podczas eventów.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał slenderboss Zobacz post
    Chyba nie po to ją zbierał.
    Do propozycji na nie, kup eq, kop, zajmuj się zbieractwem. Są różne rzeczy na których nie padniesz.
    No właśnie nie po to zbierałem, masz rację. Eq mam, rzeczy mam, wszystko co mi do szczęścia potrzebne posiadam. Chciałem grać nową postacią bo tą tylko kopie co mi nie sprawia przyjemności. Miałem do wyboru: zakończyć gre i tylko kopać lub pobawić się w nową postać.

    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Może chociaż dać możliwość rozszerzenia depozytu za gold podczas eventów.
    Popieram ale też może lepsze przeliczniki. Wydanie 10kk aby zmieścić 20kk. Wydać potem 100kk aby mieć 200kk w depo. 100kk to bardzo dużo. Może jakieś bryłki czy cuś?


    Dziwi mnie podejście dużego grona ludzi. Porównujecie ten temat do depo, czemu ? Ta propozycja ma na celu zmniejszyć utratę złota na małych lv dla ludzi którzy już mają 65 na innej.
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 20-02-2017 o 11:03

  3. #18
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    moze jakies tokeny wypadajace z mini pozwalajace np. zwiekszyc pojemnosc depo o 500k? albo z kazdego miasta mini dropia inny token. eternia 20k, lange 50k itp. devos 500k nordia (hahahaha) 1kk. szansa ok 0.1-0.5%?

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Kiedyś miałem proponować coś podobnego, bo nawet będąc doświadczonym graczem rozpoczynając grę nową postacią zdarzają się padnięcia, to jest nieuniknione praktycznie. Powinien być górny - maksymalny limit wypadania złota i to zależy od Lv, jeżeli admin zachęca do tworzenia postaci i ich EXPienia to akurat takie coś okropnie zniechęca. Może limit złota do wypadnięcia = 1000* Lv ? Do rozważenia...

  5. #20
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Lord Of Life Zobacz post
    Dziwi mnie podejście dużego grona ludzi. Porównujecie ten temat do depo, czemu ? Ta propozycja ma na celu zmniejszyć utratę złota na małych lv dla ludzi którzy już mają 65 na innej.
    Porównujemy, bo to od niego zaczął się twój problem, nie oszukujmy się.

    Mówisz, że "masz wszystko, co ci do szczęścia potrzebne", TO PO CO CI TYLE ZŁOTA, ŻE TAK BOISZ SIĘ O UTRATĘ?! Taki Hiter przynajmniej zaoferował, że na turniej da, nie to co ty (inna kwestia, że turniej, który się jemu spodoba raczej nie powstanie, więc nie da tej kwoty, ALE teoretycznie COŚ ma zamiar z nią zrobić).

    Zmniejszenie utraty złota będzie złe. System od początku zakładał, że bogaci tracą dużo, tego bym nie zmieniał.

  6. #21
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    Może limit złota do wypadnięcia = 1000* Lv ? Do rozważenia...
    Ja nigdy nie straciłem więcej niż 10k na potworkach także myśle że to bezużyteczne będzie.

  7. #22
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    moze jakies tokeny wypadajace z mini pozwalajace np. zwiekszyc pojemnosc depo o 500k? albo z kazdego miasta mini dropia inny token. eternia 20k, lange 50k itp. devos 500k nordia (hahahaha) 1kk. szansa ok 0.1-0.5%?
    Popieram.
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    Kiedyś miałem proponować coś podobnego, bo nawet będąc doświadczonym graczem rozpoczynając grę nową postacią zdarzają się padnięcia, to jest nieuniknione praktycznie. Powinien być górny - maksymalny limit wypadania złota i to zależy od Lv, jeżeli admin zachęca do tworzenia postaci i ich EXPienia to akurat takie coś okropnie zniechęca. Może limit złota do wypadnięcia = 1000* Lv ? Do rozważenia...
    Popieram.
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Zmniejszenie utraty złota będzie złe. System od początku zakładał, że bogaci tracą dużo, tego bym nie zmieniał.
    Skoro mnie wymieniłeś to już się wypowiem.
    Może inaczej czytamy ale ja wyczytałem, że bogaty nadal będzie tracił tyle samo, tylko mniej na małej postaci. Jesteś bogaty przez główną postać a nie przez tą małą.

    Pytanie po co tyle złota, gra się za wolno rozwija. Każdy 65lv który chce grać i zacznie się starać wykręci 1kk/dzien. Nie w każdy dzień to się uda ale 100kk w pół roku to na spokojnie można wykręcić. Moje złoto jest wypchane w ponad limit 190.5/31,2 (kk). Nie będę wydawać około 200kk na depo jak nie więcej bo ciągle aktywnie gram.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Porównujemy, bo to od niego zaczął się twój problem, nie oszukujmy się.

    Mówisz, że "masz wszystko, co ci do szczęścia potrzebne", TO PO CO CI TYLE ZŁOTA, ŻE TAK BOISZ SIĘ O UTRATĘ?! Taki Hiter przynajmniej zaoferował, że na turniej da, nie to co ty (inna kwestia, że turniej, który się jemu spodoba raczej nie powstanie, więc nie da tej kwoty, ALE teoretycznie COŚ ma zamiar z nią zrobić).

    Zmniejszenie utraty złota będzie złe. System od początku zakładał, że bogaci tracą dużo, tego bym nie zmieniał.
    Filozofia że trzeba komuś zabrać coś tylko dlatego że jest bogaty jest jakaś średniowieczna, w dodatku nawet jeśli całe złoto jest całkowicie uczciwie i przez wiele lat zbierane, magazynowane. Strata kilkaset tysięcy złota w walce to nie jest fajne rozwiązanie. To może wprowadzić podatek regresywny, naczelną zasadą MFO3 jest by bogacić się (zresztą całkowicie racjonalne i obiektywne) i mieć z tego korzyści, w mfo powinno być premiowane bogacenie się, wtedy będzie więcej bogatych a nie karanie ze bogacenie się. Jeżeli jednak celem MFO3 nie jest bogacenie się (jest to uważam jednym najważniejszych z celów MFO3 obok np. PvP) to po co te wszystkie depozyty i usługi zwiększające jego pojemność, kupowanie złota, targ, handel, niech admin nie odwraca naturalnych procesów ekonomicznych i ogonem kota.

  9. #24
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    ^ trochę prawdy w tym jest, na swoim przykładzie; bogatszy już nie będę (pod względem ilości posiadanego golda, nie liczę innych "dóbr"). Chyba już z 50kk od zmian depozytowych oddałem komuś innemu, żeby mi trzymał (mam to szczęście, że mogę sobie na to pozwolić - nie wiem co bym zrobił bez takiej możliwości), a staram się kupować coś zawsze, kiedy mam nadmiar golda. Jeśli odnieść to do jakiegokolwiek systemu rynkowego, to taka sytuacja jest faktycznie chora. Bo co dały te zmiany z depozytem? Wyeliminowały postacie bankowe, ok, nie wiem komu przeszkadzały, ale nie marudziłem; wyszedłem na tym na plus (nie dlatego, że przez zmiany z depo mam łatwiej, bo jest dokładnie odwrotnie - mam trudniej, ALE ci, którzy nie mieli kasy przy zmianach mają teraz o wiele, wiele trudniej niż ja). Bo co oprócz wyeliminowania postaci bankowych to dało tak naprawdę?
    -Brak możliwości gromadzenia golda (polecam temat https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony i pozdrawiam mózga, który go zamknął [dzięki xani]). Nawet niech nikt nie pisze o powiększaniu za mfy XD ta usługa to jest jakiś żart. Może pierwsze ~50mf, żeby sobie wkładać i wyciągać małe nadmiary bez prowizji. Później te 1-1,2kk za 10mf... No jak już napisałem, jajca.
    -Powiększenie potrzeby multikont (nawet nie udawajmy, że tak nie jest - oddając swój gold komuś czuję się tak samo, jakbym miał multikonto)
    -Mamy pewne zamknięte koło: Nikt nic nie sprzedaje (głównie mówię tu o fajnych, drogich itemkach) -> mam za dużo golda, ale nie mogę nic kupić, bo nikt nic nie sprzedaje -> z tego powodu nic nie będę sprzedawał. To się odnosi właśnie do tej chorej sytuacji na rynku. Grać w grę, w której nie chce się mieć zysku, to trochę daje do myślenia. Pytania egzystencjonalne typu: po co w ogóle grać? zostawię dla was.

    Coś tam mi chodziło jeszcze po głowie, ale pewnie zapomniałem.

    Do jakiegoś moda lub krychy: ten temat jest dalej aktualny, więc proszę o przeniesienie postów, które w tym temacie są offtopem do tego: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony oraz o otworzenie go.

    Nie o takie mfo walczyłem.
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 20-02-2017 o 14:18

  10. #25
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    ^ trochę prawdy w tym jest, na swoim przykładzie; bogatszy już nie będę (pod względem ilości posiadanego golda, nie liczę innych "dóbr"). Chyba już z 50kk od zmian depozytowych oddałem komuś innemu, żeby mi trzymał (mam to szczęście, że mogę sobie na to pozwolić - nie wiem co bym zrobił bez takiej możliwości), a staram się kupować coś zawsze, kiedy mam nadmiar golda. Jeśli odnieść to do jakiegokolwiek systemu rynkowego, to taka sytuacja jest faktycznie chora. Bo co dały te zmiany z depozytem? Wyeliminowały postacie bankowe, ok, nie wiem komu przeszkadzały, ale nie marudziłem; wyszedłem na tym na plus (nie dlatego, że przez zmiany z depo mam łatwiej, bo jest dokładnie odwrotnie - mam trudniej, ALE ci, którzy nie mieli kasy przy zmianach mają teraz o wiele, wiele trudniej niż ja). Bo co oprócz wyeliminowania postaci bankowych to dało tak naprawdę?
    -Brak możliwości gromadzenia golda (polecam temat https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony i pozdrawiam mózga, który go zamknął [dzięki xani]). Nawet niech nikt nie pisze o powiększaniu za mfy XD ta usługa to jest jakiś żart. Może pierwsze ~50mf, żeby sobie wkładać i wyciągać małe nadmiary bez prowizji. Później te 1-1,2kk za 10mf... No jak już napisałem, jajca.
    -Powiększenie potrzeby multikont (nawet nie udawajmy, że tak nie jest - oddając swój gold komuś czuję się tak samo, jakbym miał multikonto)
    -Mamy pewne zamknięte koło: Nikt nic nie sprzedaje (głównie mówię tu o fajnych, drogich itemkach) -> mam za dużo golda, ale nie mogę nic kupić, bo nikt nic nie sprzedaje -> z tego powodu nic nie będę sprzedawał. To się odnosi właśnie do tej chorej sytuacji na rynku. Grać w grę, w której nie chce się mieć zysku, to trochę daje do myślenia. Pytania egzystencjonalne typu: po co w ogóle grać? zostawię dla was.

    Coś tam mi chodziło jeszcze po głowie, ale pewnie zapomniałem.

    Do jakiegoś moda lub krychy: ten temat jest dalej aktualny, więc proszę o przeniesienie postów, które w tym temacie są offtopem do tego: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony oraz o otworzenie go.
    Popieram w 100%. System depo tak zniszczył handel, że szukając itemków pajeczych, koralowych, astralnych otrzymamy max 20 itemków na targu (17 z 3 setów na 65 na ten moment), dla porównania przed było po 60-100 sztuk. Śmiesznie dla nowych osób które wbijają 65lv i muszą pisać do graczy aby kupić choćby eq+0.
    Powiększanie depo to wgl śmiech na sali (jajca) tak jak napisałeś. Mógłbym sprzedać wszystko co mi zbędne i miałbym z 500kk nie mam zamiaru z 5 lat gry wydać złoto zarobione w 2 lata tylko na depo. Nie na tym gra polega.


    Wniosek tego jest piękny. Napisałeś, że up depo miał usunąć banki oraz piszesz, że Tobie ktoś inny trzyma złoto. Założenie Tomi'ego miało na celu banowanie takich osób za "obejście zasad gry" aby tych banków nie było. Teraz banki są tylko nie na własnym koncie a na koncie kolegów/koleżanek. Upek totalnie bezużyteczny.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 20-02-2017 o 14:35

  11. #26
    Użytkownik Avatar Platynowy
    Dołączył
    03-12-2015
    Postów
    287
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    moze jakies tokeny wypadajace z mini pozwalajace np. zwiekszyc pojemnosc depo o 500k? albo z kazdego miasta mini dropia inny token. eternia 20k, lange 50k itp. devos 500k nordia (hahahaha) 1kk. szansa ok 0.1-0.5%?
    fajne to by było

  12. #27
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    -Brak możliwości gromadzenia golda (polecam temat https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony i pozdrawiam mózga, który go zamknął [dzięki xani]).
    Do jakiegoś moda lub krychy: ten temat jest dalej aktualny, więc proszę o przeniesienie postów, które w tym temacie są offtopem do tego: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%87-okradziony oraz o otworzenie go.
    Nie było żadnej odpowiedzi od 3 miesięcy to po prostu zamknąłem przy ogólnym sprzątaniu działu. Jest już otworzone.

    Jak jeszcze jakiś temat, który powinien być otworzony - PW do mnie lub Krychy jeżeli nie jestem online
    ***** ***

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał PlaTyNoWy Zobacz post
    fajne to by było
    Wszystko co fajne nie jest wprowadzane do MFO3.

    Rozumiem, że jeśli chcę grać dalej na nowej postaci to jestem zmuszony przez ten up aby poprosić kolegę/koleżankę/ziomeczka czy kogoś komu ufam aby mi trzymał złoto.
    Tyle zachodu z dodaniem tego depo tylko po to aby nie mieć banku na koncie a na koncie kogoś innego ? Skoro wszyscy piszą, że mój problem jest efektem up depo, to może ktoś z Administracji się wypowie czy up miał na celu trzymanie złota u kolegi na koncie ?

  14. #29
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Ale ten temat ma na celu odnowienie bólu pewnej części ciała po pewnych zmianach w depozycie? Bo mi się wydaje, że tak.


    I możesz po prostu nie padać, bądź kup sobie eq +(9) i nie przegrywaj - pozbędziesz się nadmiaru złota i nie będziesz padał.
    A jeżeli żadne rozwiązanie (Problemu, który leży po Twojej winie) Ci nie pasuje to skończ grać, w końcu to udręka.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    Filozofia że trzeba komuś zabrać coś tylko dlatego że jest bogaty jest jakaś średniowieczna, w dodatku nawet jeśli całe złoto jest całkowicie uczciwie i przez wiele lat zbierane, magazynowane. Strata kilkaset tysięcy złota w walce to nie jest fajne rozwiązanie. To może wprowadzić podatek regresywny, naczelną zasadą MFO3 jest by bogacić się (zresztą całkowicie racjonalne i obiektywne) i mieć z tego korzyści, w mfo powinno być premiowane bogacenie się, wtedy będzie więcej bogatych a nie karanie ze bogacenie się. Jeżeli jednak celem MFO3 nie jest bogacenie się (jest to uważam jednym najważniejszych z celów MFO3 obok np. PvP) to po co te wszystkie depozyty i usługi zwiększające jego pojemność, kupowanie złota, targ, handel, niech admin nie odwraca naturalnych procesów ekonomicznych i ogonem kota.
    Średniowieczna, to pasuje do klimatu gry. A tak na poważnie, to jest to w pewien sposób działająca zasada Robina Hood'a (Zabierać bogatym, jak padają, dawać biednym, poprzez zwiększenie dropu złota z mobków, kiedy ilość złota w grze spadnie, bo taki bogacz padnie na słabych potworkach). Tak, jak jestem za wycofaniem zmiany depo, tak jestem przeciwny ograniczaniu straty golda przy padnięciu. Dla mnie to jest różnica.

    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Zrewiduj sobie cele. Skoro nie masz co robić ze złotem, to możesz je równie dobrze tracić przy czerpaniu radości z posiadania nowej postaci.
    Aż dałbym reputa, ale nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez Clover ; 20-02-2017 o 15:29

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •