Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Błotnista Czaszka

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Błotnista Czaszka

    Proponuje drobne zwiększenie prawdopodobieństwa spotkania Błotnistej Czaszki - nikt jej nie bije, a głównym źródłem dropu Pechowej Chmury jest Kowal i jego Emblematy. W efekcie osiąga ona nierealne ceny. Przypominam, że minibossy bez limitu dziennego z Urkaden/Eliar (Wampirzyca, Kapłan) dostały zmniejszenia wymagań, wypadałoby i czaszce zrobić drobny lifting. Szczególnie, że wciąż pozostaje ona jednym z cięższych unikatów.

    Po drugie proponuję upublicznienie skryptu czaszki, no bo serio, wciąż mi wybucha :/

    P.S. Proszę o poprawkę w nazwie - oczywiście Błotnista Czaszka
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 10-02-2017 o 16:02

  2. #2
    Nie prościej po prostu wzmocnić drop?

  3. #3
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Po drugie proponuję upublicznienie skryptu czaszki, no bo serio, wciąż mi wybucha :/
    https://forum.mfo3.pl/forumdisplay.php?177-Skrypty Skoro powstało takie subforum, to pewnie ktoś, kto go ma go upubliczni.

    Co do propozycji to oczywiście na tak, zresztą cena Normalizacji i Poświęcenia też jest duża (choć nie tak, jak Pechowej Chmury), bo mało osób bije Magicznego Dzbana, przez to, że szanse na złapanie są niskie. Do tego akurat Skrzaty*2 są dobrym expowiskiem do 25 poziomu, czyli praktycznie nie da się pokonać dzbana, a potem jest nieopłacalne.

  4. #4
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Mało które unikaty są bite bo trafiają się mega rzadko a dropy...No dropy pozostawiam bez komentarza.Oczywiście zdarza się czasem jakiś fart ale po wykorzystaniu duuuużej ilości energii.
    Co do samej propozycji zwiększyłbym prawdopodobieństwo nie tylko Błotnistej Czaszki lecz także reszty unikatów.No ewentualnie zwiększenie dropu.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    Wg mnie pechowa powinna dropić z jakiegoś cięższego minibossa np. wampirzycy i tyle.

  6. #6
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Deathpool Zobacz post
    Wg mnie pechowa powinna dropić z jakiegoś cięższego minibossa np. wampirzycy i tyle.
    Wampirzyca jest przed Błotnistą Czaszką i jest łatwiejsza,na dodatek dropi już z niej Podwójny Drenaż oraz Klątwa Umarlaka.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Wampirzyca jest przed Błotnistą Czaszką i jest łatwiejsza,na dodatek dropi już z niej Podwójny Drenaż oraz Klątwa Umarlaka.
    Dokładnie, nie ma co dodawać dropa wampie, która dodatkowo ma fajne expowisko do zrespienia jej.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    No to dodać pechowa chmurę do jakiegoś innego unikatowego potworka. Jest problem z Diabelskim pomiotem bo trzeba go bić manualnie (chyba tylko BlackLusterSolider bije go auto). Może tam dodać drop zwoju.

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Z unikatowymi w ogóle jest problem, bo w pewnym momencie tworzący skrypty (sam dołożyłem swoją cegiełkę) wzięli za punkt honoru, aby ich uni był najbardziej trudny/wkurzający/zagadkowy. W rezultacie nieco przesadzono i straciły one zainteresowanie.

    Szanse na drop można podbijać, ale w dłuższej perspektywie im lepszy drop, tym go więcej, tym staje się on mniej warty.
    Inna nieprzyjemna rzecz z unikatami to "niesprawiedliwa losowość".

    Co moim zdaniem mogło by ożywić unikaty (1 lub kilka opcji razem z poniższych):

    1) Większa szansa na złapanie (łagodzi skutki niesprawiedliwej losowości), nie ma poczucia, że ena idzie w próżnię. (niestety dla równowagi musiało by pociągnąć za sobą choć częściowe zmniejszenie dropu). Opcjonalnie jakoś systemowo korygować szansę, gdy gracz już mocno odbiegł od średniej (może być problematyczne w implementacji).

    2) Auto-przełącznik na manuala przy złapaniu unikata. Tak, wiem, że było wałkowane wiele razy, ale ponieważ unikaty poszły w stronę naprawdę wrednych to teraz nie wydaje się to aż takim kontrowersyjnym pomysłem.

    3) Na przyszłość - robić bardziej "ludzkie" unikaty

    4) Na teraz - być może skorygować co nieco w obecnych, aby więcej wybaczały.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    1) Raczej mi to obojętne, bo osobiście nie walczę z NICZYM dla dropa, więc obie opcje by mi pasowały
    2) No oczywiście. Przynajmniej przy tych upierdliwych, tymbardziej, że są powiązane teraz z questem. Tak, jak nigdy nie biłem unikatów, tak teraz jestem zmuszony, by wykonać wszystkie zadania. Ogółem, osobiście jestem za tym, by robić więcej stworzeń wymagających bicia bez skryptu, bo tak jest zabawniej, ale jednocześnie nie powodujących wymuszenia bicia manu zwykłych potworków.
    3) Wyzwania w grze są fajne, kiedy są opcjonalne, a nie, tak jak w moim przypadku, gdzie mam za cel wykonać wszystkie questy, a w pewnym momencie dostać quest, którego nie wykonam, bo nie lubię bić trudnych stworzeń auto (no bo co to za zabawa z gry? Już mogliście wywalić tego uni, skoro mam go bić auto, odczuję tą walkę dokładnie tak samo, jak zwykłe expienie), a bicie zwykłych mobków manu mnie nie bawi.
    4) Obojętne mi to, jedynie te z Devos bym pozmieniał, by wykonanie zadania było prostsze.

  11. #11
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    1) Zdecydowanie na tak.
    2) Również przydatne, tymbardziej gdy ktoś bił unikata miesiąc i łacznie zbił na nim ok. 5k eny a wszystkie stwoty manu łapał ;/
    3) Obojętnie, ale żeby nie było jak z Tonberrym
    4) Obojętnie

  12. #12
    musaraj
    Konto usunięte
    1) Większa szansa na złapanie (łagodzi skutki niesprawiedliwej losowości), nie ma poczucia, że ena idzie w próżnię. (niestety dla równowagi musiało by pociągnąć za sobą choć częściowe zmniejszenie dropu). Opcjonalnie jakoś systemowo korygować szansę, gdy gracz już mocno odbiegł od średniej (może być problematyczne w implementacji).
    Moim zdaniem brakuje konsekwencji - Kapłan, Wampirzyca, Wdowa, Kraken, Olbrzym. Wszystkie minibossy bez limitu dziennego dostały zmniejszenie wymagań. Potwory unikatowe, które trzeba do nich porównywać, niczego takiego nie dostały, wciąż są średnio 1/200.

    2) Auto-przełącznik na manuala przy złapaniu unikata. Tak, wiem, że było wałkowane wiele razy, ale ponieważ unikaty poszły w stronę naprawdę wrednych to teraz nie wydaje się to aż takim kontrowersyjnym pomysłem.
    To wciąż brzmi bardziej jak propozycja do pakietu VIP. Czy ja wiem, czy są takie wredne? Bomb czy Tonberry już nie są takimi wyzwaniami (zwłaszcza Tonberry po publikacji skrypty na niego w ciągu tygodnia? od wprowadzenia), Mimic jest trochę porażkowy tak w poziomie jak i w dropie, Pomiot po dodaniu wskazówki trzyma balans.
    Z Czaszką jest ten problem, że jest na bardzo niski (obecnie) poziom i przeżywa zerowe zainteresowanie. Jeżeli ktoś ją bije, to robi to 60+ lv, który ma prostą taktykę - zdjąć na 2 hity lub zabrać 30% HP jednym ciosem i się czeknąć. Totalnie odpuszczono jakąś próbę zrozumienia.

    https://mfo3.pl/r/bf43f6f24 - ta walka wciąż pozostaje dla mnie zagadką

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    https://mfo3.pl/r/bf43f6f24 - ta walka wciąż pozostaje dla mnie zagadką
    Ponoć jak bijesz ją mocniej, niż ona cb, to się denerwuje, z każdym kolejnym ciosem coraz bardziej.

  14. #14
    Falafel
    Konto usunięte
    Z postu Tomiego 2 by się przydało

  15. #15
    1) Mnie bardziej niż rzadkość unikatów zawsze irytują przypadki słabego dropu (czyli większość?). Jeśli będzie to jeszcze zmniejszone to akurat z tym aspektem będzie gorzej. Aczkolwiek jestem za. Wyższa częstotliwość jest chyba lepsza niż droprate, zresztą zwiększy to przypadki dropu z przypadkowych podróży po tych lokacjach i będzie łatwiej zauważalnym aspektem gry dla nowych graczy.
    Opcjonalnie jakoś systemowo korygować szansę, gdy gracz już mocno odbiegł od średniej (może być problematyczne w implementacji).
    Tak działają obecnie skrzynie Mimica i Zajączek Wielkanocny. Choć rozumiem, że w tym przypadku nie robi się tego przez edytor.

    2) Wciąż czekamy
    3) Antek za tym postulował i tak też będzie robione.
    4) n/d

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •