Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Temat: Ligi, Turnieje, Finały Sezonów.

  1. #1

    Ligi, Turnieje, Finały Sezonów.

    Jak już wcześniej zapowiadałem ostatnia aktualizacja była potrzebnym elementem w dalszym rozwoju PvP.
    Bez określonych progów poziomowych, blokad aby gracze nie wbili tego 1-2lv nadwyżki realizacja tego celu była bardzo problematyczna, bo co zrobić z podobnymi graczami? 1-2poziomy to spora przewaga szczególnie na niższych poziomach, jednocześnie nie da się wbić niektórych zdolnosci na poziom progowy, nie przebijając progu(odbicie,bryza,przeczekanie np.).

    Odwołując się do tematu zostaną ustanowione wymienione obiekty w PvP. Domyślnie dotyczyć będą one każdego progu PvP, jednak max_lv(oraz 20lv) może się rządzić swoimi prawami. Proszę więc przyjąć, że wszystko tu opisywane jest uniwersalnie dla każdego progu PvP.
    Progi:
    20 poziom: nazwałbym go takim placem zabaw PvP, będą odbywały się tu tylko finały sezonów.
    30/40/50 poziom: normalne rozgrywki
    65lv (aktualny max_lv): w związku z największą populacją najpewniej jego organizacja będzie się różnić od reszty


    Opis rozpocznę od samego końca, czyli od finałów sezonu(czy jakkolwiek to nazwać, jednak sezon/cykl to najodpowiedniejsze określenie) dotyczą one zarówno manu jak i auto.

    Finały Sezonu
    Główne wydarzenie jednego sezonu, skupiające graczy, którzy najlepiej sobie radzili na jego przestrzeni. Oferujące znacząco większe nagrody w MF niż reszta wydarzeń.
    Jego szkicowe zasady:
    -Każdy gracz może zakwalifikować tylko jedną postać do danego finału sezonu
    -Kwalifikacja odbywa się za pomocą lig, turniejów oraz rankingu danego typu na danym progu.
    -Format Finałów oraz nagrody są podawane przed nimi, nie są zapowiadane wcześniej i są szczególnie zależne od liczebności danego progu poziomowego.

    Szczegóły Kwalifikacji:
    Prawa do przystąpienia do turnieju mają osoby, które:
    1. Zajęły miejsce w TOP 2/3, w turnieju kwalifikacyjnym.
    2. Zajęły miejsce w TOP 1/2, w którejś z edycji ligi w danym sezonie(auto only, lig nie będzie manu)
    3. Dalsze miejsca będą rozstrzygane za pomocą rankingu danego typu walki. Tzn. Do osób już zakwalifikowanych będą dopełniane osoby według rankingów. Zarysowując:
    Turniej ma 8 miejsc, Gracze na 1,3,4,12,20 miejscu już się zakwalifikowali. Postać na 5 miejscu to postać należąca do gracza z msc 1. W takim wypadku zaproszenia są dosyłane do graczy na 2,6,7 miejscu. Jeżeli je przyjmą ok, jeżeli ktoś odrzuci są zapraszani kolejno 8 itd. miejsce.


    Turnieje Kwalifikacyjne
    Turnieje, których głównym celem jest kwalifikacja do Finałów sezonu, oferujące nagrody z wpisowego oraz mniejsze nagrody MF. Ogólnie póki co może się wydawać, że kwalifikacja na Finały Sezonu jest dość prosta dla gracza siedzącego w Top10, jednak będę podejmował środki, aby te turnieje odgrywały znaczącą rolę szczególnie w manu, bo auto mają ligi.
    W auto - będzie tylko 1 turniej kwalifikacyjny niedługo przed finałami, manu przewiduje 2-3.

    Zasady:
    1. Gracze których jakakolwiek postać kwalifikuje się już do finału Sezonu, nie może brac udziału w turnieju na określony próg i typ walk, chyba że użyje tej samej postaci(może walczyć o nagrody, w takich wypadkach jak zajmie miejsce uprawniające do kwalifikacji ponownie, to następna osoba w kolejności uzyskuje prawa).

    Ligi Auto
    Najbardziej dynamiczny z tworów przedstawionych tutaj. Planuje dla nich co najmniej 1 walkę dziennie. I są one właściwie jednym z powodów wprowadzenia umawianych pojedynków. Ponieważ:
    - Dopuszczaja one możliwośc rozegrania walki będąc offline.
    - Dopuszczają one możliwość zaplanowania walk.
    - Dają one możliwość organizatorom turniejów do bezpośredniej interpretacji kto dostaje walkowera.
    https://imgur.com/a/Qqcg1
    Ponieważ zostanie dodana zakładka, w której widać od kogo przyjelismy pojedynki etc. Przez co jeżeli w zasadach ligi będzie określone kto ma wysłać pojedynek, a kto przyjąć, bedzie można bez problemu określić komu należy się walkower.
    Odnośnie formatu:
    Każdy z przedziałów będzie miał swoją ligę rozgrywaną najpewniej w pochodnej systemu szwajcarskiego(parowania na podstawie wyników jednej rundy przed) lub system wieloligowy(czyli mamy ligę S, ligę A, B i w zalezności od potrzeb dalsze, gdzie gracze na podstawie pozycji na koniec awansują/spadaja lub zostają)


    Jeszcze trochę odnośnie usług:
    Być może jeżeli zajdzie taka potrzeba(głównie dla graczy z wieloma postaciami na max_lv, których nie chcą usuwać), będzie możliwość dodania usługi cofnięcia na WYBRANY próg nie najblizszy, przez co postać z realnym poziomem 65, bedzie można uczesniczyć w turniejach na niższe progi.
    Prosiłbym osoby, które to dotyczy o wypowiedzenie się.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    KIEDY NORDIAA, a nie pierdoly ?

  3. #3
    Użytkownik Avatar Hubiotka
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    200
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    KIEDY NORDIAA, a nie pierdoly ?
    Nigdy, to ma być na urozmaicenie i zabicie czasu żeby nikt nie marudził jak ty kiedy Nordia.
    Jak dla mnie fajne.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    To nic nie urozmaici, bo wygrywać zawsze będą Ci co potrafią walczyć, o tym świadczy ranking PvP, gdzie od x lat się nic nie zmienia.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    To nic nie urozmaici, bo wygrywać zawsze będą Ci co potrafią walczyć
    Przykro mi, że poddajesz się już na starcie :/

  6. #6
    Użytkownik Avatar Hubiotka
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    200
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    To nic nie urozmaici, bo wygrywać zawsze będą Ci co potrafią walczyć, o tym świadczy ranking PvP, gdzie od x lat się nic nie zmienia.
    Od x lat się nie zmienia ?
    Są nowi gracze którzy coś "osiągają" tylko ich przeszkodą są takie 68 lvl z przewagą 30 pkt w statach po to była ta zmiana żeby taki 65 lvl miał jakiekolwiek szanse

    A poza tym ty siedzisz teraz tylko na grze i "kiedy nordia kiedy nordia" będzie nordia jak będzie gotowa równie dobrze do czasu wyjścia nordii możesz skończyć grać nikt płakać po tobie nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez Hubiotka ; 10-02-2017 o 14:58

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    To nic nie urozmaici, bo wygrywać zawsze będą Ci co potrafią walczyć, o tym świadczy ranking PvP, gdzie od x lat się nic nie zmienia.
    Twoja logika mnie powala chłopie...
    Po co organizować mundial, bo przecież i tak wygrają ci, co potrafią grać w piłkę ;|

    A odnośnie do projektu to genialny pomysł i nie mam zastrzeżeń.
    Myślę, że gdzieś obok medali w profilu przydałyby się puchary.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    To nic nie urozmaici, bo wygrywać zawsze będą Ci co potrafią walczyć, o tym świadczy ranking PvP, gdzie od x lat się nic nie zmienia.
    a ok nie mam eq nie walcze jestem slaby
    to jest smieszne
    a co do tematu to nic nie rozumiem ale mam nadzieje ze mi sie spodoba

  9. #9
    Szczegóły Kwalifikacji:Prawa do przystąpienia do turnieju mają osoby, które:
    1. Zajęły miejsce w TOP 2/3, w turnieju kwalifikacyjnym.
    2. Zajęły miejsce w TOP 1/2, w którejś z edycji ligi w danym sezonie(auto only, lig nie będzie manu)
    3. Dalsze miejsca będą rozstrzygane za pomocą rankingu danego typu walki. Tzn. Do osób już zakwalifikowanych będą dopełniane osoby według rankingów. Zarysowując:
    Turniej ma 8 miejsc, Gracze na 1,3,4,12,20 miejscu już się zakwalifikowali. Postać na 5 miejscu to postać należąca do gracza z msc 1. W takim wypadku zaproszenia są dosyłane do graczy na 2,6,7 miejscu. Jeżeli je przyjmą ok, jeżeli ktoś odrzuci są zapraszani kolejno 8 itd. miejsce.


    wez mi to wytlumacz bo nic nie rozumiem
    Ktoś napisał na PW - wytłumacze już tutaj.
    Finały sezonu są turniejem, na którego nie można się tak o zapisać, trzeba się najpierw zakwalifikowac. W cytowanym fragmencie widać 3 możliwości kwalifikacji.

    1. Zajęcie 1 lub 2 lub 3 miejsca w turnieju kwalifikacyjnym
    2. Zajęcie 1 lub 2 miejsca w edycji ligii.
    3. Dopełnienie liczby uczestników z topki PvP na dany próg

    - - - - - - - - - -

    Pytanie z PW
    O co chodzi w tym temacie bo nic nie zrozumiałem.
    Czytałem 3 razy.
    Pytanie z serii cięższych dla mnie. Serio aż tak nie potrafię tłumaczyć?

    To jest generalnie ogłoszenie startu w niedalekiej przyszłości dużej, zorganizowanej struktury turniejów/lig. Jeszcze nic konkretnego, ale znak, że warto się przygotować

  10. #10
    Co jaki czas by się odbywały Turnieje Kwalifikacyjne i Finały Sezonu ?
    I'm the voice in your head. The Dark One's powers inside you.

  11. #11
    Finały sezonu co 3 miesiące.
    Turnieje kwalifikacyjne:
    Dla auto 1 turniej przed Finałami
    Dla manu 3 turnieje powiedzmy średnio na miesiąc jeden

  12. #12
    To ma być jako in-game system czy zarządzane z poziomu forum?

  13. #13
    Z poziomu forum

  14. #14
    Łysonżi Dżonson
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    To ma być jako in-game system czy zarządzane z poziomu forum?
    Serio? Czego się spodziewałeś?
    Czymś trzeba zastąpić brak nowego miasta. Ja to rozumiem tak - napchajmy wszystkiego, byle czego, tylko żeby coś robili bo czekają 2 lata, a my nawet nie mamy połowy upka.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    Nie uważacie, że turniej raz na kwartał to trochę za rzadko? Taki 20lvl, który nie chce blokować rozwoju postaci, a chciał by brać udział w turnieju w swoim przedziale, a dopiero co by się wcześniejszy skończył nie będzie (raczej na pewno) kisić się przez najbliższe 3 miesiące na 20lvl tylko w tym czasie nabije do maksymalnego poziomu.

    Gdy było mówione o turniejach auto liczyłem na coś w stylu mfo2. Był to prosty system podzielony na pewne przedziały poziomowe i zawsze była jakaś frekwencja.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •