Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Trochę o ostatnich zmianach.

  1. #1

    Trochę o ostatnich zmianach.

    Patrząc na pierwsze reakcje śmiało można określić ostatnie zmiany jako kontrowersyjne.
    W tym poście/temacie postaram się przedstawić powody, argumenty dla nich.

    Na sam początek krótko odniosę się ogólnie do gatunku gier jakim jest MFO. W grach MMORPG naturalnym jest dążenie do zwiększenia mocy swojej postaci, poprzez wbijanie poziomu, ulepszanie ekwipunku czy też proste gromadzenie majątku oraz wykorzystanie każdej przewagi nad przeciwnikiem, aby wygrać(przewaga lv np.). Reakcja widoczna w MFO jest więc naturalna, bo zablokowanie poziomu jest istnym zamachem na jedną z podstawowych rzeczy w MMO - rozwój. Podobną zmianą była zmiana depozytu, ona też naruszała w pewnym sensie rozwój, ale różnica jest taka, że stratę w goldzie można nadrobić solidną grą, zaś na poziom potrzeba czasu lub pieniędzy.

    Co więc sprawiło, że jednak poparłem tę zmianę?
    Tutaj pozwolę podzielić sobie wypowiedź na parę fragmentów.

    1. Podział PvP na określone przedziały.
    Tutaj intencja myślę jest oczywista. Chęć skupienia rozproszonych graczy na określonych poziomach. Ustalenie poziomów rywalizacji. W przeszłości mieliśmy osoby, które lubiły osiadać na jakiś specyficznych poziomach, 48? i parę innych. Było to spowodowane tym, że wykuł sobie najlepszy możliwy ekwipunek na ten poziom i były świadome swojej ogromnej przewagi nad innymi. Dodatkowo wszelaki balans jest ustalany wokół najczęściej progów unikatów.

    Ogólnie ustalenie progów ułatwia stworzenie turniejów/lig.

    2. Blokada Lv dla graczy PvP na max_lv.

    Główną przyczyną jest tu myśl o nowych graczach dochodzących na max_lv. Są kompletnie odizolowani od rywalizacji, strata eq, strata poziomu. Najbardziej tu chodzi o stratę poziomu - ona zawsze będzie tak naprawdę. Wchodząc do aktualizacji jakiś czas po innych, będziemy musieli się z tym liczyć.

    Co więc dalej?

    Wprowadzone ostatnio zmiany mają na celu stworzenie gruntu do organizacji turniejów oraz wyrównania szans w walkach. W najbliższym czasie pierwsze wydarzenia powinny się pojawiać.
    Odnośnie max_lv - jeżeli na innych poziomach jak 30/40/50 PvP się ożywi, będzie można pomysleć co zrobić z max_lv. Póki co jest to najaktywniejsza przestrzeń do walk. Jednak jeżeli inne przedziały staną się równie popularne, będzie można pomyśleć o odróżnieniu max_lv od reszty.
    Do dalszego rozpatrzenia trzeba dodać - rozwiązanie problemu grania na wielu postaciach, aktualnie zbyt łatwo się gra na jednym zestawie eq na wielu.

    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 08-02-2017 o 15:38

  2. #2
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Wady:
    1. Teraz gracz musi wybrać:
    a) woli tygodniowe żetki
    b) chcę przewagę w postaci 10/20/30 stat na kg i iś.
    2. Blokada max lv (65) powinna zostać wprowadzona z up Nordii (80lv), ponieważ gracze wydali wciul siana.
    3. Usprawnienie wszystkich rankingów a pominięcie rankingu złota ( a było w planach to pisał Tomi na pw w odpowiedzi na moje pytania).

    Czekam na Twoje argumenty które pokażą, że to jednak nie wady a niby zalety.

    @EDIT
    Ciekawi mnie to, że piszesz o powodach które postarasz się podać. Powód tej aktualizacji ? Wyrównanie pvp, okej ale pvp to przede wszystkim przewaga eq, to idąc tym tokiem rozumowania za tydzień, dwa nie będzie kowala?

    Handel po up depo już upadł co widać po mniejszej ilość eq na targu, a pajęczego czy koralowe po kilka sztuk tylko. Pvp też ma tak upaść ?
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 08-02-2017 o 16:21

  3. #3
    Użytkownik Avatar Hubiotka
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    200
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    b) chcę przewagę w postaci 10/20/30 stat na kg i iś.
    Raczej padnie propozycja aby na Króla Góry miał wstęp tylko i wyłącznie 65 poziom.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    2. Blokada max lv (65) powinna zostać wprowadzona z up Nordii (80lv), ponieważ gracze wydali wciul siana.
    I tu się z tobą zgodzę ta aktualizacja powinna zostać wprowadzona wraz z Nordią żeby nie było płaczu tak jak po tej aktualizacji, ze ktoś wydał w ciul MF na wbicie lvl aby zrobić sobie "przewage".

  4. #4
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Wady:
    2. Blokada max lv (65) powinna zostać wprowadzona z up Nordii (80lv),
    Blokada max lvl jak najbardziej na tak ale nie po takim czasie od upka.

  5. #5
    1. Teraz gracz musi wybrać: a) woli tygodniowe żetki
    b) chcę przewagę w postaci 10/20/30 stat na kg i iś
    Tutaj byłem również za only 65lv.

    2. Blokada max lv (65) powinna zostać wprowadzona z up Nordii (80lv), ponieważ gracze wydali wciul siana
    Blokada max lvl jak najbardziej na tak ale nie po takim czasie od upka.
    Tak to jest kontrowersyjne, mimo wszystko póki próg 65poziomu znacząco przewyższa popularnością inne progi PvP, nie chcę go pozostawiać tak mocno zdysbalansowanego.

    Jak wspomnialem jak inne poziomy zyskają dużą popularność poza max_lv będzie w sumie można pomyśleć o zdjęciu blokad(tylko co z IŚ KG)

  6. #6
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Trener gildii (Ten w Langeburgu) powinien chyba też coś mówić o umawianych pojedynkach i tych progach. U niego jest kilka nieaktualnych wiadomości.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Tutaj byłem również za only 65lv.



    Tak to jest kontrowersyjne, mimo wszystko póki próg 65poziomu znacząco przewyższa popularnością inne progi PvP, nie chcę go pozostawiać tak mocno zdysbalansowanego.

    Jak wspomnialem jak inne poziomy zyskają dużą popularność poza max_lv będzie w sumie można pomyśleć o zdjęciu blokad(tylko co z IŚ KG)
    Mówisz i mówisz o zaletach...
    Teraz pokażę ci to z perspektywy fabulaka, jakim jestem ja.

    Poprzednia zmiana: Pośka i leczenie osłabione, dzięki czemu walki TvT są bardziej zbalansowane (w tle umieranie tysiące razy na Materacach czy Necronach przez fabulaków, ale fabulaki nikogo nie obchodzą)

    Ten upek: Balans PvP, wszystko pięknie, świetnie (szkoda tylko, że nad TvT nie popracujecie tak, jak nad PvP), gracze narzekają, przez dość ostre zmiany, ale z czasem im przejdzie (w tle niech fabulaki się wypchają, nie ma ułatwiania gry, gra jest robiona pod graczy, którzy wolą walczyć ze sobą, aniżeli z bossami).

    Oto, jak można odebrać ostatnie zmiany. Pokaż mi tu ZALETY (reset nie jest zaletą, a pewnym udogodnieniem, z którego i tak mało kto skorzysta w większym stopniu, bo fabulaki nie potrzebują resetu stat AKURAT W TYM MOMENCIE, w którym jest darmowy) dla fabulaka z tego upka, czy też poprzedniej zmiany.

  8. #8
    MoP, a czy nie lepiej było zaimplementować dla postaci dwa zestawy statów: jeden normalny dla fabuły jak już jest i drugi ograniczony do poziomu referencyjnego? Chodzi o to, że jak będą walki PvE, bójki, itp., to będziemy walczyć tą silniejszą wersją, a jak będą rankingowe, KG/IŚ, to będziemy walczyć wersją ograniczoną. No i wszyscy bylibyśmy zadowoleni, zarówna ta strona, która się skarży o niesprawiedliwość w walkach PvP, jak i ci z poziomami ponad próg.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    PvP w tej grze jest beznadziejny dlatego nie zamierzam się bić.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •