Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Jakie trzeba mieć uprawnienia na tester testowy?

  1. #31
    Cytat Napisał Iziii Zobacz post
    Równie dobrze ktoś może sam pracować nad daną rzeczą.
    Nie jest to odpowiedź której oczekuje.
    Dlatego takowe powyżej muszą Ci wystarczyć.

  2. #32
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Iziii Zobacz post
    Równie dobrze ktoś może sam pracować nad daną rzeczą.
    Nie jest to odpowiedź której oczekuje.
    Kim chi dobrze wyjaśnił więc nie wiem na jaką odpowiedź liczyłaś?

    a koledze życzę powodzenia bo po jego wszystkich tematach zdecydowanie zasłużył na testera

  3. #33
    musaraj
    Konto usunięte
    "(O dziwo gracze zawsze biorą to jako pierwsze pod uwagę)" to równie dobrze mogę nie mieć żadnego pojęcia o grze a dzięki "znajomością" zostać testerką trochę chore i nie pojęte jak dla mnie.
    gracze biorą to jako pierwsze pod uwagę. Nie administracja.
    Miałem na myśli to, że jak gracz myśli "O, zostanę sobie testerem" to zawsze jak okazuje się, że nie zostanie, to pierwsza myśl to "Olaboga, to przez te wszystki znajomości, nie chcą mnie a zamiast mnie wolą jakiegoś kolegę admina, robią serwer testowy dla kolesiów". W praktyce gracz kompletnie pozbawiony znajomości też się na testowy dostanie (benerit, Koridor, wiele innych - wchodzili bez znajomości), o ile oczywiście spełni tamte warunki.

    Co do samych znajomości, czemu je w ogóle wymieniłem - dają 2 istotne cechy dla testera. Po pierwsze zwiększają jego elastyczność (wiele rzeczy trzeba testować w kilka osób, samotny wilk wiele nie zrobi), po drugie - zwiększają jego siłę przebicia ("obcy" rzadziej dostanie szybkie poparcie niż "swój"). Po trzecie - jeżeli dana osoba jest konfliktowa, może działać bardzo destrukcyjnie na cały projekt. Dlatego leszy głupawy znajomy niż genialny "wróg".

  4. #34
    aich
    Atronis
    esq
    głośopt
    Jeahok
    Koridor
    Krycha
    MasterOfPuppets
    musaraj
    Rumplestiltskin
    SoShy
    SystemOfADown
    Rebeq
    Aktualna lista testerów i tosterów.

    1. Testerzy są przyjmowani na podstawie znajomości.
    Tak to prawda, ale zastanów się czy wpuszczasz nieznajomego do swojego domu? Są dwie drogi, aby poznać gracza - obserwować jego zachowanie na forum/w grze lub znać go bezpośrednio.

    2. Zaangażowanie w grę, możliwość poświęcenia jej czasu.
    Często wydaje się, że testowanie jest to coś fajnego, ciekawego, dającego przewagę w grze. O ile z ostatnim mogę się w części zgodzić, mimo wszystko niewielu testerów przekłada widzę z testowego na przewagę w grze. Odnośnie tego jak to wszystko jest ciekawe. Wyobraźcie sobie, że macie do przetestowania Zmorę. Akurat wy, bo każdy tester ma swojego bossa do testowania.

    a) Pierwsze podejście do walki, czytasz mniej więcej specyfikację bossa, ok muszę się ubrać pół-na pół poziom 58. Pierwsze walki za Tobą, boss cię masakruje.
    b) Idziesz do MoPa, mówisz mu, ale ten boss jest zdecydowanie za silny osłab. MoP się pyta czy miałeś wbite atry - o cholera!
    c) Napędzony wiedzą o tym, że przegrywałeś dlatego, że miałeś złe atry idziesz się bić dalej. Tym razem niestety gdzieś po 10min walki non stop Zmora ściąga cię na combosa. -EJ mop weź te statusy osłab bo zabijajo. -mop patrzy: no ok, ale nie uważasz dlatego że masz maxHP za mało? Z 1800 może Cię zabić, ale 2400 powinno starczyć. - No w sumie na potki spokojnie wygrasz ważne by przezyc.
    d) Po poprawkach zabijasz Zmore, piszesz "Zmora jest ok zbalansowana nawet". 5min później MoP wrzuca post "Ups zapomniałem dać Zmorze atrów, weź zobacz jak po zmianach"
    e) No i Zmora znowu Cię masakruje. Piszesz za mocna. MoP - osłabia.
    f) Po osłabieniu, cholera za słaba tym razem - MoP wzmacnia.
    g) Jest idealnie! Super, wykonałeś swoją robotę, piszesz na forum zrobione, dostajesz chwile później odpis - dobra, a jak wygląda balans dla Wojownika. Cholera do tej pory biłeś tylko magiem.
    h) Powtórka e i f tylko, że wojownikiem.
    i) Powtórka h), tylko, że tym razem jeszcze rutynowo trzeba sprawdzić czy rebalans dla wojownika nie popsuł niczego w balansie dla maga,
    j) Jezu znowu zmora za łatwa.
    k) Dobra teraz jest git. MoP jeszcze prosi byś pokazał zdolności/gemy/eq. Okazuje się, że biłeś w eq+7, gemach lv2, kiedy jasno było powiedziane, eq+0, gemy lv1 bez atrowych/statuswoych. Wracasz do punktu e)
    l) Kiedyś już Ci się uda skończyć te testy.

    Ile tu można naliczyć walk? 30? 40? 50? Serio walczyć tyle razy z bossem, którego w sumie pokonalismy wiele razy.
    Kolejny podpunkt:

    3. Wiedza, doświadczenie, ogarnięcie
    Kolejny ważny podpunkt, bo sama wiedza i ogarnięcie pozwoliłyby zaoszczędzić Wam wiele czasu podczas testów. Nie popełniać głupich błędów, które cofają Was nagle parę kroków w tył na testach. Chodzi też o rzeczy typu: czytajac specyfikację bossa, wiesz jak najoptymalniej się na niego ubrać. By np. później nie wychodził błędy, że boss jest za łatwy tylko dlatego, że o osoba testująca nie biła go optymalnie.
    Inna sprawa to wyłapywanie błędów i ich reportowanie. Inaczej reaguje się na posty "ej ten Troll Górski dziwnie mocno bije", a "Słuchaj te niespodziewane kryty kryta z krytycznego ataku mogą kompletnie popsuć walkę. Może użyj innej zdolności zamiast tego, aby udana walka z nim była mniej losowa"

    To chyba tyle, jak macie jakieś uwagi - piszcie śmiało

  5. #35
    musaraj
    Konto usunięte
    Ej, ale ta Zmora poważnie jest za mocna (zbyt losowa i zbyt "pod określony zestaw EQ")

  6. #36
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Ej, ale ta Zmora poważnie jest za mocna (zbyt losowa i zbyt "pod określony zestaw EQ")
    Widocznie za mało testów

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •