Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Klasyfikacja przedmiotów

  1. #1
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319

    Klasyfikacja przedmiotów

    witam,

    wychodzę z propozycją, aby nadać kilku przedmiotom rodzaj.

    aktualnie w przestrzeni gry znajduje się naprawdę sporo przedmiotów. podział w plecaku nie jest zły, ale po ostatnich rozszerzeniach, gdzie doszła, można powiedzieć, nowa klasa przedmiotów - minerały, czy tam surowce, w zakładce 'inne' tworzy się mętlik. w owej zakładce znajduje się wszystko, zacząwszy od błękitnych pyłów, przez ciemne winogrona, skończywszy na minerałach i żądłach. zatem wychodzę z propozycją rozwinięcia naszego plecaka o choćby dodatkową jedną zakładkę, 'minerały', czy tam 'surowce'. znajdowałyby się w niej wszelakie minerały potrzebne do craftingu - przedmioty dla rzemieślnika Tadka, czeladnika Mariusza, jubilera, Reno w Eliar [jakby ktoś nie pamiętał[*]] i tym podobne. jak można podliczyć, jest naprawdę sporo.

    w sumie z tym plecakiem to tak samo wyszło, moją pierwszą myślą było nadanie minerałom, czy też surowcom, rodzaju tak, jak mają to unikaty i artefakty. w czym by to pomogło? na pewno w przeglądaniu targu, znaczy w poszukiwaniu ich. nie ma żadnej konfiguracji, która by to aktualnie usprawniła - wszystkie przedmioty są zwykłe, na 1lvl w cenach znacznie się różniących.

    crafting w ostatnich aktualizacjach bardzo się rozwinął. kiedyś tworzyło się eq gotharowe z 2 składników, później weszło devos i doszedł crafting mythrilowego i perłowego eq, ulepszanie gemów w sumie też można pod to podczepić. porównując skalę craftingu, który mamy teraz do te tego, co było przed 1,5 roku, to jest niebo a ziemia. i mam cichą nadzieję, że na tym się nie skończy, a nawet jeszcze bardziej się rozwinie w przyszłych aktualizacjach. dlatego takie małe zmiany znacznie bardziej usprawniłyby sferę jak i plecaka, tak i targu.

    zapraszam do dyskusji.

  2. #2
    W sumie oderwanie klasy "surowce" od "inne" nie jest złym pomysłem

  3. #3
    Użytkownik Avatar bxp
    Dołączył
    25-06-2011
    Postów
    176
    Jest wręcz doskonałym pomysłem, bo na wyższych poziomach w zakładce inne faktycznie robi się straszny bałagan

  4. #4
    Elitek
    Konto usunięte
    Też jak patrze u siebie w przedmiotach na "inne" to widzę tam duży bałagan, dlatego jestem za.

  5. #5
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Jestem za tym aby wyczyścić bałagan w ,,inne". Za.

  6. #6
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    W "fabule" też by się przydało. Rydze, Skrzela Lewiatana czy Świetliki to zupełnie inne rzeczy.

  7. #7
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Za.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    W "fabule" też by się przydało. Rydze, Skrzela Lewiatana czy Świetliki to zupełnie inne rzeczy.
    tu jest inna bajka. rydze i piórka są z Eliar, także czas świetności ich minął. były propozycje zniesienia niemożliwości handlu nimi, jednak piórka 'trzymają' żetony [zupełnie niepotrzebne moim skromnym zdaniem], a rydze to czort wie. znosząc te ograniczenie można by było spokojnie je przydzielić do 'innych'. co do świetlików, zostawiłbym je w fabule do czasów Nordii. a skrzela są fabularne, więc na pewno nie.

  9. #9
    Falafel
    Konto usunięte
    Rydz niemogą być w innych bo są niechandlowne ,można by zmienić je jak muszle żeby były w innych i można je sprzedać ;-)

  10. #10
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hydra Zobacz post
    tu jest inna bajka. rydze i piórka są z Eliar, także czas świetności ich minął. były propozycje zniesienia niemożliwości handlu nimi, jednak piórka 'trzymają' żetony [zupełnie niepotrzebne moim skromnym zdaniem], a rydze to czort wie. znosząc te ograniczenie można by było spokojnie je przydzielić do 'innych'. co do świetlików, zostawiłbym je w fabule do czasów Nordii. a skrzela są fabularne, więc na pewno nie.
    .
    Właśnie mi chodziło, by tam były rzeczy potrzebne do questów/czysto fabularne, takie jak Skrzela Lewiatana.

  11. #11
    Jak najbardziej za. Całe zbieractwo i wszelkie "surowce". Rydze, świetliki i co tam jeszcze było również przenieść.
    +Zakładka do Użyj Przedmiotu (lub nowy widżet: Przedmioty) z możliwością podglądu stanu (ilości) nieużywalnych przedmiotów.

    Swoją drogą jak rydze się pojawiły to jeszcze nie było możliwości przydzielenia cechy: Niehandlowy do innych przedmiotów niż Fabularne. Pewnie dlatego wciąż tam są.
    Zresztą i tak wypadałoby zmienić je na handlowe, bez tego może być cholernie ciężko osiągnąć osiągnięcie za wymianę 1000 rydzów. Ciekawe ile osób dotychczas to zdobyło. Z drugiej strony akurat to może nawet warto przedyskutować - bo za inne zbieractwa nie ma osiągnięć, a to jest niehandlowe.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    ruszy się coś w tym kierunku?

  13. #13
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    W sumie oderwanie klasy "surowce" od "inne" nie jest złym pomysłem
    Mop już odpisał, czyli jeszcze sobie 3 lata poczekasz.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •