Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 66

Temat: Nie oceniaj pochopnie mojej klasy, czyli Manifest Paladyna.

  1. #16
    Gdy zaczną wchodzić zmiany sprzyjające rozwijaniu "palladyna", to powiedzmy nagle z 20% graczy będzie grało taką klasą. Wtedy balans pvp między profesjami na pewno będzie ostro zaburzony i nic to dobrego nie wróży.
    Jaki jest główny cel by wspomóc rozwinięcie "palladyna"? Podziel się tą wizją.
    Te zmiany już dawno wchodziły: myrmidońskie buty, Wyklęty Sygnet(Na samym poczatku planowałem dla niego autostatus "bezwzględnie ustawia obrażenia postaci na 594" dopuszczałoby to użycie dowolnej broni/różdżki do ataku. np. zaskoczenie użyciem Piki na 65lv, ale niestety magiczne bronie psuły wszystko, bo Topór magii byłby skrajnie OP")
    Realnie wszystko co potrzebne jest już, ta ostatnia zmiana z obrażeniami rózdżek da możliwość zaistnienia woja-paladyna, mag-paladyn posiada już wszystkie konieczne narzędzia teraz.

    Odnośnie twojej wypowiedzi: oczywistym jest to, że wprowadzenie nowej rzeczy zaburzy balans, aktualnie nie wykształciły się regularne taktyki vs Paladyn, ale jeżeli tylko zyska on na popularności, powstaną na niego kontry.

    https://champion.gg/statistics/#?sor...&order=descend
    To przedstawia ten efekt dość dobrze. Widać, że dużo postaci z top win% ma niski playrate, bo meta nie dostosowuje się niepopularnych opcji, bo są one zbyt marginalne.

    Tak samo jest aktualnie z paladynem, dlatego też nie martwię się o brak balansu.
    Skoro nie martwię się na start o brak balansu(może coś jednak być na rzeczy, ale tego nie idzie przewidzieć), to nie widze problemów by otworzyć nowe możliwości rozegrania. Szczególnie, że nie wydają się to opcje win-lose już na samym początku walki ze względu na ubrany eq (właściwie ujemnie dla paladyna, ubierze swój przeciwny atak - przeciwnik to przewiduje i jest kompletnie masakrowany)

    - - - - - - - - - -

    I oczywiście dodam - nie jest to zmiana na wszystkie poziomy - tylko zakres dla PvP na 65lv.
    Moim zdaniem mop zmierzasz w złą stronę, ale to tylko moja opinia : )
    Rozwiń

  2. #17
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    według mnie mfo jest grą która nie potrzebuje więcej profesji i nawet chyba nie muszę mówić jakie problemy będą z wprowadzeniem takowej.

    i co jak co ale żeby porównywać gre w którą grają miliony do gry gdzie ledwo 200 jest aktywnych...
    Ostatnio edytowane przez Dorek ; 13-01-2017 o 17:56

  3. #18
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    669
    Co chwile zmiany, ze jedno eq robi się mocniejsze, a inne slabsze. Zaraz będą grali tylko hiterzy i mega deferzy (palladyni) a inne staty wylecą, bo nie bedą sobie radziły w nowych warunkach. W takim razie można powiedzieć, że buty oświecone powinny dostać spowrotem swoj speed, bo palladyn wtedy mniej chybia, wiec speedem nadrobią to, że są obecnie useless. Tak jak mówie, według mnie ten nowy bulid za bardzo wymusza u każdego dany rodzaj stat, żeby radzić sobie w takich warunkach i będą one bardzo podobne u każdego. Jak będę miał więcej czasu to się bardziej rozpiszę

  4. #19
    według mnie mfo jest grą która nie potrzebuje więcej profesji i nawet chyba nie muszę mówić jakie problemy będą z wprowadzeniem takowej profesji

    i co jak co ale żeby porównywać gre w którą grają miliony do gry gdzie ledwo 200 jest aktywnych...
    Porównuję podobne aspekty nie całość gry.

    Ogólnie to nie jest profesja, ale sub-klasa którą można fajnie nazwać i o dość wyrazistych cechach szczególnych.

  5. #20
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Ogólnie to nie jest profesja, ale sub-klasa
    Ale lepsza byłaby profesja łucznik, seryjnie serio.

  6. #21
    Ale lepsza byłaby profesja łucznik, seryjnie serio.
    Ale nie ma strzał, ani łuków ;\

  7. #22
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    jak dodajesz paladyna to musisz też dodać jakieś czary na pojedynczy cel i obszarówki o atrybucie świętości
    bez tego nie ma mowy

    ja chcę exori san
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 13-01-2017 o 18:38

  8. #23
    Falafel
    Konto usunięte
    moim zdaniem słaby pomysł bo o to chodzi że mag ma część dmg w zaklęciach a jak będzie miał wszystko w rózdze to pocisk magiczny będzie słabszy bo ma troche większy dmg i ogółem to kiepskie żeby bić fizykiem i magikiem naraz po coś jest wybór profesji

  9. #24
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ferdeczek Zobacz post
    moim zdaniem słaby pomysł bo o to chodzi że mag ma część dmg w zaklęciach a jak będzie miał wszystko w rózdze to pocisk magiczny będzie słabszy bo ma troche większy dmg i ogółem to kiepskie żeby bić fizykiem i magikiem naraz po coś jest wybór profesji
    Obrażenia różdżki nie mają wpływu na zaklęcia.

  10. #25
    Falafel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Obrażenia różdżki nie mają wpływu na zaklęcia.
    chodzi mi oto że jak różdżka będzie miała obrażenia rekawic to zaklęcia (które mają również obrażenia) racze niebędą miały dmg wogóle a pocisk ma większe dmg niż atry

  11. #26
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Obrażenia różdżki nie mają wpływu na zaklęcia.
    W zasadzie to po co są obrażenia w rózgach? Ogarniam te ze specjalnymi zdolnościami działającymi z atakiem fizycznym, ale reszta?

  12. #27
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ferdeczek Zobacz post
    chodzi mi oto że jak różdżka będzie miała obrażenia rekawic to zaklęcia (które mają również obrażenia) racze niebędą miały dmg wogóle a pocisk ma większe dmg niż atry
    O co ci chodzi? Nic się nie da rozczytać z twoich postów.
    Możesz napisać normalnie?

  13. #28
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał ferdeczek Zobacz post
    chodzi mi oto że jak różdżka będzie miała obrażenia rekawic to zaklęcia (które mają również obrażenia) racze niebędą miały dmg wogóle a pocisk ma większe dmg niż atry
    Czytać nie umiesz? Pocisk i inne zaklęcia będą biły tyle samo, bo obrażenia broni na to nie wpływają, tylko obrażenia zaklęć.

    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    W zasadzie to po co są obrażenia w rózgach? Ogarniam te ze specjalnymi zdolnościami działającymi z atakiem fizycznym, ale reszta?
    Po nic więcej, tylko dmg fizyczny.

  14. #29
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Na wielkie nie, po prostu nałożyć na każdą bron dla wojownika napis, że może ubrać ją jedynie wojownik i tak samo z różdżkami, że mogą je jedynie nosić magowie. Jeśli Admini zaczną popierać pomysł paru graczy którzy zdecydowali się być magiem i bić fizycznie, to gra zaczyna upadać w 100%.Ciekawy pomysł pvp którego nie da się wykorzystywać w każdej walce (bo kontra jest łatwa). To pierwszy krok do upadku gry.


    @Edit
    Jeśli Mop chciałeś się bawić w podklasy to trzeba było wpaść na pomysł taki jak zrobili twórcy gry Rappelz, gdzie na początku wybieramy pomiędzy 3 rasami, potem w każdej pomiędzy 3 prof'ami, potem z dwóch prof mamy 15 klas, potem każda profa może się doskonalić na mistrza i jest kolejne 15 klas. Dzięki czemu w grze jest 27 różnych postaci. Teraz to już za późno aby coś w mfo zmieniać. Jak coś nowy up, nowa profa, nowe bronie dla niej.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 13-01-2017 o 20:13

  15. #30
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Jaki sens ma profesja skoro mag będzie bił atakiem a wojownik zaklęciami? Nie po to kiedyś dodali ograniczenia, że wojownik nie może dawać w atak magiczny a mag w atak, moim zdaniem zły kierunek MOP obrałeś i jedyne co z tego wyjdzie to spadek zainteresowania PvP (przynajmniej z mojej strony)

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •