Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: Update Urkaden - opinie

  1. #16
    Wracając do punktu 7, mus ma rację. Lepsze ity się wytwarza, potrzebny jest większy lvl Mariusza, ale nadal tyle samo expa, co za słabsze rzeczy.
    Tutaj kwestia użytych surowców - one definiują ile expa uzywa, nie poziom przedmiotu.

  2. #17
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Tutaj kwestia użytych surowców - one definiują ile expa uzywa, nie poziom przedmiotu.
    Wiem to, ale chodzi mi o fakt, że itemek na wyższy lvl czeladnika mógłby dawać trochę więcej expa dla niego.

  3. #18
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    1. Jak dla mapki nie mogą być ani za małe, ani za duże (diabelska forteca w lange była zdecydowanie za dużo, jeszcze jedną taką mapkę raz na jakiś czas zniosę, ale jednak wolałbym unikać). Właśnie te portale w otchłani odkupienia przypadły mi do gustu, bo w pewnym momemcie już sam nie wiedziałem gdzie jestem, mimo że mapa nie była duża Jednak wolałbym, żeby nie pojawiały się takie mapy co chwila (bo byłoby to nużące). + za oryginalność.
    2. Włączyłem dźwięk tylko w Rytualnej Sali na potrzeby zagadki i rzeczywiście muzyka była nastrojowa. (Zwykle dźwięk mam wyłączony, więc ciężko mi się odnieść do ogółu)
    3. Patrz pkt 1.
    4. Była okej. Może kiedyś jakaś sala zagadek, gdzie byłoby więcej (oczywiście innych)?
    5. Skopiawałem wszystkie książki do worda i ctrl+f. Te pytania o odkupicieli były trochę bez sensu, bo kto by ich wszystkich spamiętał. Może przydałyby się jakieś pytania na myślenie?
    6. Ok.
    7. Przynajmniej można coś robić między upkamki, zapowiada się ciekawie.
    8. Za duży drop z tego nowego mini. Pozostałe rzeczy ok.
    9. @Dorek poziom trudności jest chyba dopasowany do poziomu gracza
    Fajne są bossy, gdzie trzeba jakąś taktykę zastować, ale widać, co trzeba zrobić (nie to co w przypadku mimica, nie wiadomo było co się dzieje), także oba bossy ok.
    10. Jest ok.
    11. Muszę pochwalić kreatywność związaną z zagadką z artefaktem. Chyba najlepsza zmiana.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    1. Gubie sie na duzych mapach i duzych kompleksach map. Wiec wole srednie.
    2.nie
    3. Nie
    4. Zagadka ok
    5. Nie lubie czytac ale to bylo akurat spox chociaz nie chcialo mi sie tego robic bo chcialem predzej bic bossy a nie czytac ksiazki.
    6. No fajne ale za duzo bieganai zeby wejsc a tego bardzo nie lubie wiec to mi sie nie podobalo.
    7. Nie wiem nie robilem questu z nim.
    8.drop-dostalem jakies smieci +0 a nie cos fajnego(3/4 pary widmowych chodakow).
    9. Bossy latwe bardzo latwe wystarczy zakumac vivi a khermana ubilem w jakis smieciach +0(amulet zycia).
    10. No spox ze trzeba ubic 1 bossa a dopiero potem tego 2.

    7/10 za to ze nic fajengo mi nie droplo i ze duzo trzeba bylo latac po to zeby wrjsc tam.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    1. Tak, jak w świątyni jest fajnie
    2. Raczej tajemnicy, muza fajna, ale w grze są lepsze
    3. Tak, na początku przy wydających się być w losowych miejscach teleportach, pozytywnie to odbieram
    4. Fajna, prosta, dobra.
    5. Szczerze... Próbowałem na 3 sposoby rozwiązywać. Zapamiętując dane, ściągając, strzelając. Strzelanie było najefektywniejsze, co mi się nie podoba.
    6. Dobry quest, ale Merlin na dachu to takie na siłę użycie tej lokacji do fabuły.
    7. Ciekawy pomysł, przyda się.
    8. Nwm
    9. Ciekawe pomysły, a nie standardowe lanie - Na plus.
    Jednakże na minus jest fakt, że tak samo, jak w przypadku Farga, skrypt Merlina wydaje się być zrobiony "na odczep się". Skoro pomaga nam w walce, jego skrypt powinien zostać dopracowany, tak samo, jak bossa, a nie, że leje multi atakiem, gdy zadaje nim wszystkim po 10 pkt obrażeń, albo wali magią w kheera zamiast w ducha.
    10. Podoba.

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2012
    Postów
    134
    1 mapy całkiem spoko mała i wystarczająca ilość
    2 niestety gram bez muzyki
    3 portale ,lasery ,niestety potrzeba było 11 prób u mnie
    4 w sam raz ,do zdobycia jest artefakt ,więc wystarczy tam taka no i dość trudny boss
    5 bez screenow by się nie obyło ;p
    6 całkiem spoko
    7 fajne coś innego niż tylko kowal ,nie zrobiłem qesta do końca ,więc bez uwag ,od poziomów 31-47 brakowało czegoś takiego ,na +
    8 z początku myślałem że dusze za darmo są przesadzone ,ale jednak 200 sztuk trzeba zbierac ,więc pasi
    9 odkupiciela i strażnika biłem na minimalnie 52 poziomie ,więc łatwe ,kheer na stwarzał problemów ,vivi to samo te 2 ostatnie na duży +
    10 mały upek ,więc i do qestów nie ma zastrzeżeń

    11 zagadka na artefakt - dobra bo trudna

    cały upek na +

  7. #22
    1. Mapki były ładne i szczegółowo wykonane. Jedynie Wilgotna Komnata powinna być wypełniona jakimiś potworkami pod wodą, bo wychodzi na dużo pustego obszaru, a jeśli on miał być celowo tak zrobiony w poszukiwaniu kluczyka, to udało się - nie zauważyłem go od razu, lecz potem pozostaje tutaj pustka.
    Nie lubię zbyt wielkich map, tutaj najbardziej mam na myśli Diabelską Fortecę, ale także Wyspę Tajemnic. Gra składa się w większości z małych/średnich map, więc do tych większych trzeba się przyzwyczajać, inaczej można się pogubić, pomijając już nudne łażenie (dla przykładu takie Rydze, Arniki Górskie, a w tej aktualizacji także Zagubione Dusze można mieć ochotę zbierać codziennie z powodu tego, że nie są daleko rozmieszczone, a mapki nie są ogromnych rozmiarów, jednak zbieranie Muszelek/Pereł po pewnym czasie robi się monotonne, z kolei zbieranie Czerwonych Kryształów po tak gigantycznych lokacjach to jakaś przesada). Gdyby od początku były duże lokacje, to na pewno każdy byłby lepiej przyzwyczajony.
    Nie podoba mi się, że tutaj nie można przejść na ukos - https://wstaw.org/m/2016/10/30/brakp...Bcianaukos.png
    2. A była tajemnica. Podobała mi się muzyka. Na plus, że dodano nawet coś nowego.
    3. Można się pogubić w Otchłani Odkupienia, ale właśnie chyba to było założeniem tej lokacji.
    "Zielone bariery" - nie od razu można się zorientować, że znikają po którymś wejściu w nie (na początku myślałem, że po prostu przenoszą w inne miejsce), a ten "Ranking Pechowców" nawet nie wiedziałem, co to jest, dopóki się nie domyśliłem działania barier, gdyż niektórym one nie blokują tej konkretnej drogi (do Rytualnej Sali).
    Nie wiedziałem także, że dźwignie regulują temperaturę wody (myślałem, że usuwają bariery), ale raczej oczywistością było, że i tak trzeba je przełączyć.
    4. Zagadka jest ok, ale powinny być jakieś upominki (i pewnie osiągnięcie) za osiągnięcie progów kolejnych rozwiązań, gdyż bez tego nie ma jakiejkolwiek zachęty. No i powinien być dodatkowy ranking - najmniej prób.
    5. Test był całkiem fajny, bo tak jakby "zmuszał" do przeczytania tych ksiąg, lecz nawet pomimo tego trudno go wykonać za pierwszym razem - np. kto od razu zapamięta konkretne imiona, gdy ma się podanych kilkanaście? I tutaj na plus, że pytań było jednak więcej niż pięć. Niektórzy pisali wcześniej, że skopiowali tekst, a potem tylko wyszukali odpowiedź, no to przecież zrobili sobie celowe ułatwienie, więc chyba musieli się liczyć z tym, że z takim ułatwieniem będzie on banalny do wykonania. Natomiast osoby, które po prostu skopiowały te teksty bez żadnego przeczytania albo wszystkie pytania strzelały, to ja nie rozumiem grania w fabularną grę bez jakiegokolwiek zagłębiania się w fabułę.
    6. W sumie niektórzy narzekali na konieczność ponownego spisywania tego kodu z lochów Urkaden, ale przecież nowi gracze będą mieć z niego podwójny pożytek, więc tak jakby to było zaplanowane również właśnie dla nich. Zagadka i test w porządku, raczej nie są na tyle skomplikowane, żeby ktokolwiek musiał mieć do nich poradnik z wypisanymi kombinacjami kodów oraz gotowymi odpowiedziami na test.
    7. Bardzo fajny pomysł. To dla niektórych może być zajęcie w oczekiwaniu na kolejne aktualizacje, chociaż dla wysokich poziomów może to nie być zbyt zachęcające - po co mają robić jakieś przedmioty, których nigdy nie wykorzystają, czyżby było planowane coś podobnego również dla przedmiotów wyższego poziomu?
    8. Nie dostałem niczego z mocnym plusem. Ale w porównaniu do reszty gry, to możliwe, że nagrody były lepsze niż dotychczas.
    Zagubione Dusze, pomimo że można zbierać darmowe, to najpierw trzeba mieć chęci i dodatkowe postacie (jeśli chce się więcej zbierać), więc tutaj również ok. Bo może faktycznie niektórzy zbiorą danego dnia 500 Dusz, ale czy będzie im się tak chciało przez 100 dni z rzędu? Gemik 2 za Vivi - także w porządku, to najwartościowsza rzecz, jaką zdobyłem.
    9. Fajne walki, chociaż to przesada, że Merlin używa Mega Leczenia, gdy tylko on sam został żywy... Z Vivi jest problem, gdy się nie zna taktyki, natomiast gdy się zna taktykę, to może być problem ze słabym ekwipunkiem/noobstatami, aczkolwiek raczej nie ma potrzeby, by go osłabiać.
    10. Oczywiście, w końcu "uratowanie brata" od początku gry zmusza/pozwala do podejmowania kolejnych zadań.

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2012
    Postów
    28
    1. Mapki w porządku, najbardziej lubię te średnie. Zazwyczaj poruszam się strzałkami a nie myszką więc zagadki(utrudnienia) takie jak portale mi nie przeszkadzają. Znacznie bardziej irytuje mnie gdy jest dużo przeszkód na drodze w postaci skał, drzew itp. (diabelska forteca pod tym względem była niesamowicie męcząca). Te dźwignie trochę mylące ale ogólnie podobało mi się. 7/10

    2. Aż tak się nad tym nie zastanawiałem gdy to przechodziłem ale ogólnie fajny klimat. Muzyki nie słuchałem ale tak czy inaczej na plus. 7/10

    3. Kilka razy przy teleportach (pozytywnie), nawet nie szukałem tej drugiej dźwigni bo ta część z przejściem przez wodę jest moim zdaniem niezbyt dobrze wyjaśniona (negatywnie). Może trochę dziwaczę ale ode mnie 5/10

    4. Trochę za łatwa, jak to ktoś wcześniej napisał, jedna liczba więcej by nie zaszkodziła. Tak czy inaczej przyjemna. 6/10

    5. Oczywiście, że można wszystko skopiować i wkleić do notatek a potem odpowiadać ale jaki w tym sens? Równie dobrze mogę napisać, że większość gier jest banalna bo przecież mogę wpisać kody na nieśmiertelność, co to za problem. Osobiście przeczytałem wszystkie książki i potem odpowiadałem. Może ograniczony czas na odpowiedź by się tu przydał? 9/10

    6. Możliwe, że byłem nieuważny ale czemu właściwie Merlin chciał, żebym się tam udał? Materiał (tematyka lokalizacji), super. Merlin jakoś się do tego moim zdaniem nie dopasował. Quest bardzo fajny ale sama postać Merlina, fabularnie odstaje. Za całokształt- 8/10

    7. Zdecydowanie brakuje, informacji jakich surowców potrzebujemy do wykonania konkretnego przedmiotu. Fajny pomysł z szukaniem receptur, prawie jakbym szukał wiedźmińskich schematów :P. Podsumowując, bardzo fajny pomysł z jednym istotnym mankamentem. 7/10

    8. Nie oceniam, jeśli się nie mylę to nie dostałem nic ciekawego.

    9. Kheer'aman bardzo ciekawy aczkolwiek delikatnie ciężej mi się go biło postacią 65 poziom niż moją drugą postacią z 53 poziomem. Ja rozumiem, że on się dostosowuje do naszego poziomu ale nie jestem fanem tej opcji. Za Vivi'ego się jeszcze nie zabrałem, miałem dwie próby ale zupełnie bez taktyki. Pan lusterko się znalazł za ten motyw wielki plus. 8/10

    10. Czym wątków- w mniejszym lub większym stopniu- się łączy tym lepiej. 9/10

    11. Nie wiem jak jest z tą skrzynią co może się otworzyć więcej niż raz, nie zaglądałem tam jeszcze po raz drugi. Moim zdaniem to dobry kierunek, można łazić po mapach i zbierać rydze czy inne kwiatki ale w takich przypadkach nagroda jest nam znana. Gdyby pojawiła się taka skrzynka, która pojawia się w losowym miejscu (możliwych powiedzmy 10 miejsc w oddalonych miejscach) i raz na dobę można byłoby ją otworzyć. W środku jakieś drobiazgi, miksy itd. z niewielką szansą na coś super na poziom danej postaci. No ale to już temat na inny dział.

    PS. Odnośnie za dużych nagród, ja bym tam nawet gdzieś dodał jakiś srebrny pył za ukończenie całości
    Ostatnio edytowane przez Owen Wilson ; 30-10-2016 o 07:15

  9. #24
    Użytkownik Avatar felekkk
    Dołączył
    20-04-2013
    Postów
    104
    6/10

  10. #25
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,535
    Ogólnie ten update to niezły zapychacz, udany.
    Bossy spoko chyba trochę zbyt ciężkie jak na Urkaden albo ja jestem beznadziejny w te gre, moze zapomnialem jak sie w to gra.

  11. #26
    1. Jakiekolwiek będą mapy, i tak są świetne, obojętnie jak ty to tworzysz.
    2. Czułem że ktoś mnie zaatakuje prędzej czy później, nic poza tym.
    3. Nie, dało się ogarnąć mechanizm nawet bez rysowania schematów i już mi utyka w pamięci jak dojść do wszystkich miejsc.
    4. Prościzna. Wolę nagrody za wiele rozwiązanych, możesz dodać zużycie energii za każdą próbę tak żeby nie było za darmo.
    5. Ctrl+C+V mnie nie interesują historie, chociaż trochę niektórych przeczytałem.
    6. Najgorsze było szukanie liczb w labiryncie i ponowne ogarnienie questa sprzed dwóch lat, a reszta poszła gładko. Myślę, że dla nowych graczy będzie przynajmniej co robić w Urkaden.
    7. To zależy jak mi pójdzie sprzedaż na targu pomijając zyski, póki co jeszcze nie wiem.
    8. Być może u reszta gry oferuje zbyt małe dropy, ale można zrobić coś pomiędzy.
    9. Fajnie, prawdziwa walka z towarzyszem, pierwsza moja gdyż jeszcze z Rapsem nie walczyłem a tamtem goblin na początku zbyt prosty. Więcej takich!
    10. I więcej takich!

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Ehh... jego 9 tura, 17 tura, 25 tura i tak dalej co 8. W innych turach trzymaj hp niżej. Broń, co leczy i easy.

    Wracając do punktu 7, mus ma rację. Lepsze ity się wytwarza, potrzebny jest większy lvl Mariusza, ale nadal tyle samo expa, co za słabsze rzeczy.
    Przydałoby się numerowanie indywidualne dla każdej z istot w walce, nie tylko numerowanie tur walki. Czy jest to realne do zrobienia?

  13. #28
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    To nie były tury walki, tylko tury Vivi - musisz liczyć najpierw do 8 (w następnej wybuchnie), a potem ciągle do 7 ruchów Vivi (w 8 wybucha). Czyli przed - najpierw - 9, a potem - 8 musisz się wyleczyć. Jeżeli tego nie rozumiesz, to już chyba jaśniej nikt nie wyjaśni...
    Bididididid!

  14. #29
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    5. Jak oceniasz test w Domu Ciszy?
    Jest za łatwy, powinien mieć więcej szczegółowych pytań.
    Na Fannidelu zdałem za 2 razem (1 próbą miałem 4/5).
    A następnego dnia na ForeverYou zdałem za 1 razem.

    A na pytania odpowiadałem kopiuj/wklej (do Notatnika) - w przypadku Fannindela.
    A w przypadku ForeverYou nic po prostu dawałem "co mi się wydaje"

  15. #30
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Jest za łatwy, powinien mieć więcej szczegółowych pytań.

    A na pytania odpowiadałem kopiuj/wklej (do Notatnika)
    I w tym problem, że pytania są takie, że graczowi najbardziej na rękę jest "ściągać". Więcej szczegółów tylko sprawi, że więcej graczy będzie miała w rzyci normalne zdawanie, tylko będzie ściągać. Ogólnie uważam, że pytania powinny być takie, że jeśli ktoś to przeczyta uważnie, to może spokojnie odpowiedzieć na większość pytań, a nie, że trzeba zapamiętywać, jakie dokładnie słowo zostało użyte -_-
    Poza tym moim zdaniem przydałyby się pytania sprawdzające analogiczne myślenie. Nie umiem podać przykładu, ale chodzi o coś takiego, że w "książkach" mamy przykład, jak otrzymać załóżmy wynik danego działania, a potem mamy pokazać, że umiemy tą wiedzę wykorzystać. Ofc. podany przeze mnie "przykład" byłby bezsensowny, ale służy on do wyjaśnienia, o co mi chodzi.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •