Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: Update Urkaden - opinie

  1. #1

    Update Urkaden - opinie

    Witajcie, mając już trochę update Urkaden za sobą chciałbym się spytać o opinie dotyczącą aktualizacji.
    Prosiłbym o ocenę w skali od 1-10, z ewentualnymi uwagami.

    1. Jak oceniasz poziom wykonania map? Czy któraś z map wyjątkowo Ci się podoba? Czy któraś z map jest wyjątkowo słaba? Jakie mapy preferujesz:
    - dużo małych mapek
    - mało mapek, ale duże.
    - Małe mapki - połączone jedną/dwoma dużymi(w zależności od wielkości kompleksu map)

    2. Czy chodząc po kompleksie świątyni Urkade odczuwałeś aurę tajemnicy/horroru etc. (szczerze tutaj pomaga włączenie muzyki )

    3. Czy w jakimkolwiek momencie przechodzenia aktualizacji czułeś się zagubiony? Jak tak to czy to było negatywne czy pozytywne?

    4. Jak oceniasz pierwszą zagadkę "liczbową" w świątyni Urkade poziom 1

    5. Jak oceniasz test w Domu Ciszy?

    6. Jak oceniasz quest powiązany z Merlinem?

    7. Czeladnik Mariusz - jak go oceniasz + uwagi?

    8. Dropy - czy drop w nowych miejscach nie jest czasami zbyt duży?

    9. Bossy - jak oceniasz bossy z upka Urkaden (głównie pytam się o Kheer'amana oraz Vivi'ego, Odkupiciel i Strażnik byli prostymi bossami)? Czy coś byś w nich zmienił? Czy poziom trudności jest ok?

    10. Czy podoba Ci się system tworzenia w którym, jeden quest/wątek rozwija jeden/kilka kolejnych wątków? (tak jak:
    Quest Merlina -> Vivi w komnacie przeniesienia -> ??? )

    To chyba tyle, oczywiście jak czegoś brakuje dopisujcie śmiało.

  2. #2
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    1) Mapy duże, skomplikowane ale mała ilość

    2) Grałem bez muzyki, jak Agleblą będę przechodził update to zrobię to z dźwiękiem

    3) Zabije Cię za te portale w Otchłani Odkupienia.

    4) Mogłaby być trochę trudniejsza (5 liczb - idealnie)

    5) Dużo czytania, ale do zrobienia. Ja robiłem to na szybko (nawet nie czytałem dokładnie wszystkich ksią) z pomocą kilku osób.

    6) Na początku nie wiedziałem gdzie ten quest zacząć, ale ogólnie to fajny

    7) Kilka propozycji:
    - Jak zamawiasz jakiś przedmiot niech się pojawia tylko to, co jest potrzebne do zamówienia. W większości zamówień składniki wyglądają tak; 0x czegośtam, 0x czegośtam, 10x czegośtam, 0x czegośtam, 0x czegośtam itd.
    - Mi zależało tylko na zdobyciu poziomu przez czeladnika. Dodać coś w stylu "co mogę zrobić z rzeczy co mam w plecaku"
    - Obok wymaganych składników dodać ile mam czego by nie trzeba było sprawdzać w plecaku.

    9) Nie będę oceniał bossów innych poza Vivi, bo reszta to była na kilka hitów bez żadnego problemu (biłem chyba w górniczej zbroi i pierku spec xd)
    Vivi ciekawe rozwiązanie, dużo łatwiejsza do pokonania z koralową różdżką/astralnym mieczem

    10) Na tak
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 29-10-2016 o 17:55 Powód: kropka nienawiści.
    ***** ***

  3. #3
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    1. mapki całkiem spoko
    2. nie zbyt ale muza fajna
    3. nie
    4. ciekawy pomysł oby takich więcej
    5. to jest właśnie najlepsze w tym upku w końcu dało się jakoś zmusić gracz do przeczytania książek (dialogów) osobiście proszę o wiecej takiego typu testów
    6. fajny i ciekawy
    7. troszkę robienia przy tym jest ale ogólnie spoko
    8. nie, jest ok
    9. osobiście uważam że jest to upek urkaden 30-45 lv. więc bossy powinny być na poziomie levelu 30-45 a nie gdzie 65 ledwo daje rade
    10. tak to jest całkiem spoko

    ogólnie upek oceniam 9/10 przez Vivi nie chodzi o to że z moimi statami jest nie do zabicia ale to w końcu upek urkaden a nie dla 65 lv

  4. #4
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    1. Ogólnie mapy fajnie zrobione i budzą pewien klimat. Otchłań mroku jest kompletnie bezsensowna, duża i pusta. tą pustkę najlepiej można czymś wypełnić. 6/10
    2. Tak, muzyka jest nawet fajna, chociaż jak się długo słucha to te szepty stają się już męczące. Horroru jest znacznie gorsze niż tajemnicy. 5/10
    3. Tak, na niektórych mapach może jest to fajne (tunele błądzących dusz, Świątynia Urkaden poziom 1), natomiast Otchłań Mroku jest beznadziejna, 30 minut spędziłem na samo dojście do teleportu i otwarciu skrzyń. Do tego dźwignie są trochę mylące, bo na początku myślałem, że przestawiają teleporty. 5/10
    4. To była trochę za łatwa, jak na zagadkę z Rytualnej Sali, jeżeli to miała być rozgrzewka to za prosta. Ogólnie zero myślenia potrzebnego. 2/10
    5. Wystarczy się zapytać kogoś/zrobić zrzut ekranu. 1/10
    6. To jedyny quest w Świątyni, nie mam z czym porównać. Gdybym jednak miał to 4/10
    7. Jedna z niewielu plusów aktualizacji (i akurat nie dotyczy świątyni), chociaż receptury mogłyby być częstsze (dotąd wydropiły dwie). 9/10
    8. Za wysokie, ludzie wydropili mnóstwo +7/8 itemów. Póki nie obniżycie to beznadziejne. 2/10
    9. Strażnik trochę za podobny do serafina, odkupiciel i kheer'aman fajni. Vivi trudny i potrzebna taktyka
    10. Tak.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 29-10-2016 o 20:06

  5. #5
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    1. Tak, jak jest w tym upku.
    2. Tajemniczość.
    3. Tylko te portale, ale dało się ogarnąć.
    4. Fajna, ale powinno być osiągnięcie za ileś rozwiązanych zagadek. Np. 100 - 5 żetów, 250 - 10 żetów, 1000 - 20 żetów
    5. Całkiem łatwy, jak ktoś Ci podpowiada. Samemu ciężko, ale fajny.
    6. Fajny quest, ale za krótki.
    7. Fajny jest, może się przydać. Xani wypisał, co mogłoby być dodane.
    8. Z mobów nie, ze skrzynek tak.
    9. Kheer'aman jest ciekawy, bo się skaluje z lvlem. Co do Viviego już kiedyś pisałem na priv.
    10. Tak.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    1. Mapki spoko. Jedynie wg mnie mapka z wodą trochę bez sensu dla samego klucza, do skrzyni która niewiele daje (chyba, że nie wiem czegoś jeszcze o tej mapie)
    2. Nie miałem muzyki więc, więc moge tylko ocenić mapę. Jakoś horroru/tajemnicy nie czułem. (np tajemnicza muzyka jest imo w lochach urkaden, tu nie wiem jaka jest).
    3. Chyba nie
    4. Podeszłem do niej dopiero po przeczytaniu na forum jak komuś pisałeś o niej więc ja nie miałem większych problemów.
    5. Dość ciekawy, aczkowiek kilka ss i test dość prosty
    6. Chyba taki jak normalne questy ;p
    7. Fajny pomysł, szczególnie jeżeli będzie możliwość robienia przedmiotów wyższego poziomu. Przydałaby się opcja, gdzie pokazane sa rzeczy na które mamy materiały
    8. Jakoś nie miałem dość dużych/częstych dropów. Nie wiem jaka nagroda ze skrzyni za 200 dusz odesłanych do nieba, ale jeżeli taka jak za 1 otwarcie (~20k złota) to wątpie że ktoś będzie woleć skrzynie od minibossa.
    9. Wydaje mi się, że sa w porządku.
    10. Jak najbardziej Tak

  7. #7
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    8. Jakoś nie miałem dość dużych/częstych dropów. Nie wiem jaka nagroda ze skrzyni za 200 dusz odesłanych do nieba, ale jeżeli taka jak za 1 otwarcie (~20k złota) to wątpie że ktoś będzie woleć skrzynie od minibossa.
    Podobno ze skrzyni może wylecieć nawet do 1kk :3
    No ale to już ciekawostki.
    Nie chce mi się odpowiadać pisemnie, jednakże ocena wyszłaby zdecydowanie na plus

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2011
    Postów
    417
    1. Ja tam wolę małe mapki, bo łatwiej je zapamiętać (ich kształt gdzie są przejścia do innych lokacji itp, z dużymi jest kłopot)
    2. Niestety nie mam możliwości włączenia dźwięku, więc tego nie oceniam.
    3. Bez zaznaczenia który portal gdzie przenosi to Otchłań Odkupienia bym do dzisiaj przechodził.
    4. Na początku trzeba było trochę pomyśleć żeby ogarnąć o co chodzi ale później już łatwo idzie.
    5. Nawet nie czytałem tych wszystkich książek po prostu "na oko" udzielałem odpowiedzi jakieś 5-8 prób i się udało. Raczej nie o to chodziło z tym testem.
    6. Dało się go przejść samemu bez żadnych poradników i dobrze przyjemny quest ale troszkę krótki.
    7. Na razie mam kilka wzorców (jeden w komnacie minotarła serio!?)
    8. No w końcu dropi po 10 a nie po 1 przedmiot drop wcale nie jest zbyt duży.
    9. Kheer spoko ale raczej walka 1vs1 powinna być łatwiejsze a nie 2vs4.
    10. Jak najbardziej tak.

    Ocena 7/10

  9. #9
    regnevara
    Konto usunięte
    1. Zdecydowanie mi się podoba rozkład mapek jaki był zastosowany w tym update. Grając odczuwałam przyjemność, ponieważ każda lokacja była dopracowana.
    2. Grałam bez włączonej muzyki, stąd trudno jest mi odpowiedzieć na pytanie, bo jakichś większych doznań nie miałam.
    3. Byłam zagubiona tylko w jednym momencie i było to irytujące, ponieważ w pewnym momencie pojawiła mi się bariera pozwalająca przejść do bossa Kheer'amana. Dopiero po researchu odkryłam, że muszę od nowa przejść przez portale. Otchłań Odkupienia sprawiła mi w sumie najwięcej radości
    4. Nie umiem określić... była ona banalna, jednak mogłyby być nagrody za kolejne rozwiązania.
    5. Był on prosty... z zastosowaniem pewnego myku to była chwila.
    6. Quest troszkę krótki, jednak zadania w nim bardzo zróżnicowane.
    7. Jak dla mnie najlepsza część aktualizacji. W końcu nie będzie problemów z wykuciem lepszego uzbrojenia, gdyż wszystkie przedmioty można zdobyć bez wydawania pieniędzy (poprzez szukanie na targu kolejnych sztuk, które nie ukrywajmy były rare). Podoba mi się to, że wraz z ilością zrobionego uzbrojenia zwiększają się możliwości, jednak uważam, że to wyrabia wielką przewagę. Dodatkowo wcieliłabym propozycję xaniego do gry, bo jest potrzebna, nie oszukujmy się.
    8. Niektórzy wydropili eq +7/+8, mnie jednak to nie dotyczy. Podoba mi się to jednak, gdyż niektóre uzbrojenie było bardzo trudno zdobyć (tak jak Gotycki set), a w tym momencie można skończyć quest mając dość dużo w ekwipunku. Jest to dobre, bo nowi gracze nie będą mieli problemu na 40 poziomie, ponieważ dostaną choć część drogiego ekwipunku do plecaka. A ja miałam dość duży problem z zebraniem uzbrojenia na ten poziom.
    9. Uważam, że pierwsze dwa bossy były bardzo łatwe do pokonania. Na Kheer'amana musiałam ustalić taktykę, jednak poziom trudności jak zauważyłam był adekwatny do poziomu, chociaż niższe poziomy miały nieco łatwiej. Vivi nie mogę w tym momencie pokonać, jednak nagroda, jaką jest gem drugiego poziomu, jest BARDZO DOBRA.
    10. Bardzo atrakcyjny, jednak w tym momencie nie dla mnie. Wraz z dalszym przechodzeniem questów pojawia się więcej możliwości. Trud zostaje nagrodzony.

  10. #10
    musaraj
    Konto usunięte
    1. Poziom wykonania - dobry, trzymały klimat. Najbardziej podobało mi się Niebo, najmniej - ciężko przyznać, wygląd był dobry, zawartość mniej. 9/10

    2. Tajemnicy tak (za pierwszym razem), horroru - nie. 8/10

    3. Na właściwie każdym etapie przechodzenia (za pierwszym razem również) i w żadnym stopniu nie było to pozytywne. Czy to będąc teleportowanym z miejsca na miejsce i próbując przez godzinę rozgryźć mechanizm teleportów, czy to widząc lodowatą wodę i nie mając na nią pomysłu, czy to w Otchłani Odkupienia myśląc, że dźwignie przełączają teleporty. 1/10

    4. Spoko, ale przydałoby się rozbudowanie w kierunku typowego masterminda, a przede wszystkim ranking najmniejszej ilości prób. Z tym ostatnim byłoby 7-8, a tak 5/10

    5. Kompletnie nijak. Co tu właściwie jest do oceny? Przeczytaj, skopiuj do notatnika, odpowiedz. 5/10 jako brak emocji

    6. Nie wiedziałem kiedy on właściwie się skończył. To jak bardzo ten quest jest oderwany od Merlina czy od czegokolwiek jest śmieszny trochę. Merlin mówi nam "ej, wiesz że jest świątynia?" i potem pomaga nam z bossem. Poza tymi dwoma rzeczami on nie ma nic do rzeczy z tą świątynią i równie dobrze wcale mogłoby go w tym queście nie być. 3/10

    7. Nieintuicyjny system doświadczenia (zrobiłeś przedmiot na 30 lv? Super, mam 20 expa. Zrobiłeś przedmiot na 52 lv? Nie widzę różnicy, 20 expa!), expienie po egzaminie zresztą nie daje chyba nic konkretnego? Podoba mi się sam jego zamysł i jego oferta, ale niewiele ponadto. Poszukiwanie wzorców natomiast było całkiem przyjemne - 6/10

    8.Jest CIĄGLE zbyt duży. Sprawę ratuje fakt, że EQ jest słabe. 4/10
    To co jednak muszę w tym miejscu podkreślić to dusze - mając 5 postaci wyciągam 500 dusz dziennie bez straty energii... nie skomentuję, naprawdę, bo obniżę do słynnego 2/10

    9. Kheeraman spoko, choć Merlin móglby coś robić na Paraliżu. Vivi trochę za łatwy dla wtajemniczonych i makabrycznie trudny dla wtajemniczonych - mam nadzieję, że to nie będzie się rozwijało w tym kierunku. 7/10 za ciekawego bossa da 65 lv

    10. Tak jest wszędzie, mop.

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    takie mocne 3/10

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    8. VIVI za trudny, pewnie nie ubiję go do czasu zdobycia 80 LV , niby ma mieć mocniejszy atak w co 9 turze, ale tak nie jest, raz 8 raz 9.

  13. #13
    Your Nightmare
    Konto usunięte
    1. Mapki mi się podobają, oddają klimat i są starannie wykonane.
    2. Odczuwałem w pewnych momentach właśnie taką tajemnicę.
    3. Hmm, chyba tylko, jak pierwszy raz podchodziłem do szyfru (bardzo dużo kombinacji, nie lubiłem tego).
    4. Z początku, kiedy jeszcze nizebyt ogarniałem czy mam wpisywać 0 czy 2x 1 2 lub 3, potem juz nie.
    5. Całkiem ok, nie jest trudny.
    6. Trzeba się trochę nalatać (czego nie lubię), ale to dobrze, bo dośc długo zajmuje, chociaż skrypt merlina przy walce z kher'a mannem doprowadzał mnie do szału w niektórych momentach.
    7. Bardzo pozytywnie. Dzieki wybustowaniu go na 4 lvl zrobiłem dwa itemy z upka +7, nie zużywajac wielu żetonów i pieniedzy (praktycznie tylko na połączenie).
    8. Tak jak wspominał musaraj- bardzo dużo dusz, chyba za dużo. Reszta w miarę ok.
    9. Jak dla mnie to ciekawe nowości. Spodobały mi się oba bossy (a szczególnie dropy )
    10. Tak, podoba mi się. Mój gust, lubię ten system.

  14. #14
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    8. VIVI za trudny, pewnie nie ubiję go do czasu zdobycia 80 LV , niby ma mieć mocniejszy atak w co 9 turze, ale tak nie jest, raz 8 raz 9.
    B
    Boss zaczyna walkę widząc liczbę wykonanych tur "0", która jest podzielna przez 8. Dlatego za pierwszym razem mamy 9 tur, potem już co 8tur.
    Jego trud polega w mojej opinii na ilości błędów jakie wybacza i uwagi jaką trzeba mu poświęcieć:
    - Bomba
    - Wybuch
    Te rzeczy zabijają bezpośrednio, do tego mamy drenujące zaklęcia. Tak naprawdę tutaj 1-2 błędy i jesteśmy zabijani ,bo nie dość że obrywamy mocno. To jeszcze boss dodaje sobie HP.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał Nasciturus Zobacz post
    8. VIVI za trudny, pewnie nie ubiję go do czasu zdobycia 80 LV , niby ma mieć mocniejszy atak w co 9 turze, ale tak nie jest, raz 8 raz 9.
    Ehh... jego 9 tura, 17 tura, 25 tura i tak dalej co 8. W innych turach trzymaj hp niżej. Broń, co leczy i easy.

    Wracając do punktu 7, mus ma rację. Lepsze ity się wytwarza, potrzebny jest większy lvl Mariusza, ale nadal tyle samo expa, co za słabsze rzeczy.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •