Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Temat: Dlaczego możesz się czuć okradziony

  1. #16
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    Zawsze jest na co wydać, jak nie umiesz, to mogę ci pomóc, podpowiedzieć, nauczyć, wytłumaczyć. Dobrze wiem, że nie da się wszyskiego schować do depo, dlatego lepiej, żeby ci co nie umieją wydać golda tracili go na rzecz tych, którzy wiedzą co z nim zrobić.
    Nie ma co kozaczyć na forum skoro w grze się pisze: "koksownik możesz rozdać ubogim jak nie masz na co wydawać" https://scr.hu/9w0t/8wt7v
    Wszystkie Twoje pomysły: eq, kowal, potki, mf są bezsensowne bo to wszystko każdy bogaty gracz ma.

    Dla wszystkich osób która chcą sobie bezsensu popisać w tym temacie to nie polecam, jeśli mają być jakieś zmiany to niech każdy pisze dobry argument a nie tylko tyle żeby sobie coś napisać aby ktoś mu coś wytłumaczył w systemie gry.
    Tyle ode mnie dziękuje :P

    edit
    Kolejny który nie ma pojęcia o tym co mają bogate osoby ale musi przyspamować aby zniszczyć temat:
    Cytat Napisał dziodziek Zobacz post
    Masz kilka milionow potek oraz kilanascie tysiecy miksow specjalnych oraz anti itp, full eq +8 na rozne lv, po 50 albo i wiecej roznych gemow nabitych, kila tysiecy mf, ogromny limit depo(zapelniony), 9999 max eny ? jesli tak to nie wiem na co masz wydawac pieniadze ale jesli nie to masz na co
    "9999eny,ogromny limit tego, kilka tyś mf" tym pokazałeś, że chcesz tutaj tylko spamić, jeśli limit zakupu MF =670
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 31-08-2016 o 17:40

  2. #17
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Zgadzam sie z tematem. Do dzisiaj nie moge przeboleć tego, jak wielka przewagę uzyskali gracze powiększając sobie limit energii za polowe ceny (a przecież było to bojawiem 4 lata temu?). Sytuacja z depozytem jest analogiczna. Doskoczenie do topki w takich warunkach jest w zasadzie niemożliwe. Wiązałoby sie z wydaniem kilkutysiecy złotych by tylko nawiązać z nimi walkę... Z całym szacunkiem dla zarobków administracji - są to kwoty pieniężne jakich sie nie przeznacza nawet na lepsze od mfo gierki.
    Dziwi mnie tylko, ze ten temat założyło Soadzicho ;>

  3. #18
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Nie ma co kozaczyć na forum skoro w grze się pisze: "koksownik możesz rozdać ubogim jak nie masz na co wydawać" https://scr.hu/9w0t/8wt7v
    Wszystkie Twoje pomysły: eq, kowal, potki, mf są bezsensowne bo to wszystko każdy bogaty gracz ma.

    Dla wszystkich osób która chcą sobie bezsensu popisać w tym temacie to nie polecam, jeśli mają być jakieś zmiany to niech każdy pisze dobry argument a nie tylko tyle żeby sobie coś napisać aby ktoś mu coś wytłumaczył w systemie gry.
    Tyle ode mnie dziękuje :P
    Masz kilka milionow potek oraz kilanascie tysiecy miksow specjalnych oraz anti itp, full eq +8 na rozne lv, po 50 albo i wiecej roznych gemow nabitych, kila tysiecy mf, ogromny limit depo(zapelniony), 9999 max eny ? jesli tak to nie wiem na co masz wydawac pieniadze ale jesli nie to masz na co ;)

  4. #19
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał dziodziek Zobacz post
    Masz kilka milionow potek oraz kilanascie tysiecy miksow specjalnych oraz anti itp, full eq +8 na rozne lv, po 50 albo i wiecej roznych gemow nabitych, kila tysiecy mf, ogromny limit depo(zapelniony), 9999 max eny ? jesli tak to nie wiem na co masz wydawac pieniadze ale jesli nie to masz na co
    Przecież zaraz będzie pisał, że nie potrzebuje takich rzeczy.
    Może też nabić wszystkie postacie na 65+ level.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Z czasem jak ludzie przestaną wydawać kase i każdy będzie nosił po 5kk + to może nawet bójki staną się opłacalne Same plusy

  6. #21
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Ale żeby nie było ostrzeżenia to napiszę, że zgadzam się z tym tematem.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 31-08-2016 o 19:34

  7. #22
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    Z czasem jak ludzie przestaną wydawać kase i każdy będzie nosił po 5kk + to może nawet bójki staną się opłacalne Same plusy
    To jest bardzo doby plus

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Zacznijmy od tego, że w mfo są największe "podatki" jakie widziałem w jakiejkolwiek grze. NAWET przed zmianą z depo.

    Na żywym przykładzie przedstawię nie tylko jak bardzo jesteś okradany, ale też pewną wadliwość obecnego systemu:
    Masz na oku kupno czegoś. Nie masz w tym momencie pieniędzy, więc prosisz sprzedawcę o odłożenie "na później". Sprzedajesz jakieś itemki i tu się zaczyna nasza przygoda:
    W tym momencie tracisz 10% z tego, co mógłbyś zarobić. Sprzedanie czegoś wymaga czasu na znalezienie potencjalnego nabywcy ( ;] ), więc nawet jeśli już uzbierasz kasę na upragniony itemek, musisz włożyć ją do depo, bo inaczej będziesz uziemiony (nie wyjdziesz z miasta, gdy posiadasz sporą kwotę). Tracisz kolejne 10%, jesteśmy w tym momencie przy 19% całości. Sprzedawca twej pożądanej rzeczy się zjawia, wyjmujesz kasę z depo i teraz są dwa scenariusze:

    1. Kupujesz to, co chciałeś, kończąc na 27,1% (tak, prawie 1/3 to podatek) większej kwocie, niż normalnie byś zapłacił (normalnie - czytaj: w każdej innej grze) i oczywiście mając to, na co zbierałeś.
    2. Sprzedawca rozmyśli się, strolluje cię, czy po prostu powie "już to sprzedałem", a ty straciłeś 20% swoich funduszy nie mając z tego nic.

    Teraz wróćmy do pytania postawionego w temacie, odniosę się tutaj także do mojej sytuacji - to w żadnym wypadku nie jest płacz, jako, że jeśli chodzi o moją osobę, to jest mi to w pewnym sensie NA RĘKĘ. Dlaczego? Sam pomyśl, jak te 200+kk, które miałem wcześniej, pozwoliło mi na uzyskanie jeszcze większej przewagi nad biedniejszą częścią graczy. Oczywiście nie tylko mi, ale każdemu, kto wydał 1/3 swojej kasy na powiększenie depo (co z jednej strony jest okradnięciem gracza, szczególnie, że bez zapowiedzi, a z drugiej im więcej mogłeś wydać kasy tym większą masz teraz przewagę nad wszystkimi - dotyczy całej topki. Elita anyone?) Doszło do tego, że równie opłacalnym stało się znalezienie kogoś, kto nie gra i przelanie mu całego hajsu (minusy - stracenie 19% całego dorobku wpłacając i potem stopniowo go wypłacając oraz bycie zależnym od takiego gracza).
    Zwykły, szary graczu bez powiększonego limitu energii oraz depozytu - możesz czuć się okradziony. Z możliwości, uciechy i "prestiżu" gromadzenia, z możliwości rywalizowania z topką na równi, mało tego - jesteś okradany na co dzień poprzez prowizje.
    Chcesz coś osiągnąć? Płać, płać i jeszcze raz płać. Nie powiększysz depo za mfy? Szybko będziesz tracił w porażkach więcej, niż byś zarabiał. Nie powiększysz limitu za energię? Szybko zacznie ci brakować czasu na grę, przez co będziesz ją tracił. Itp. Itd.
    To ja już wolę tibie. Taki sam "ghost town", a przynajmniej jak występuje jakaś kradzież to ze strony graczy, a nie twórców gry.

    Zapraszam do dyskusji.
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    2. Teraz największe według mnie oszukanie graczy w dziejach historii MFO nie licząc up depo. Kiedyś dostawaliśmy 200 eny na start i każda walka niezależnie od ilości przeciwników kosztowała 1pkt. Usługa kosztowała 25MF=50 Limitu Energii.
    Przeszliśmy na system 1 Punkt energii = 1 Stwór a wszyscy gracze dostali Limit Energii 2x. Tak każdy dostał 2x więcej energii zamiast +200 każdy. Jeśli gracz miał 4000 Limitu nagle dostał go 8000 a jak ktoś miał 200 to 400. Jeden dostał 4 tysiące drugi 200. Skąd miał te 4k bo kupował usługę. Teraz jak kupujesz usługę to dostaniesz za 25MF tylko 50 limitu energii a gracze którzy kupili ją przed zmianą wyszli w przeliczeniu 25MF=100 Limitu. Osoba która nie grała a miała konto z 200 dostała do 400. Nowa osoba która zrobiła konto po tym up dostaje 200 limitu już system chce od niej wyciągnąć 100MF za coś co innym system dał za darmo.

    Sytuacja depo jest podoba do punktu drugiego. Co najgorsze system gry wymaga od nas teraz kupna MF za PLN jeśli chcemy mieć sporo złota. Zarabiając 1kk/dzien (co jest bardzo łatwo osiągalne), szybko mamy pełne depo, kupimy te 670MF na tragu i powiększymy depo ale co z tego ? Po kilku miesiącach mam pełne depo znowu i brak możliwości kupna MF przez targ. Co wtedy ? W tym punkcie który osiąga się bardzo szybko jesteśmy ZMUSZANI kupić MF jeśli chcemy mieć więcej złota.
    To, że jesteśmy zmuszani do wydawania MF zostało oficjalnie napisane przez Tomi'ego ale w wiadomości prywatnej na forum.
    "Ochrona ogromnego majątku kosztuje" ~Tomi
    Popieram to w 100% ja przez to tylko stoję w kopalni.

    Co do osób które tylko tutaj wpadły spamić i obrażać mam nadzieję, że xani skorzysta z możliwości nałożenia banów po 30dni lub dłużej.

    -------------------

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Przecież od początku update Devos siedzisz w kopalni i kopiesz minerały dla Hitera, więc gdzie tutaj powiązanie z tą aktualizacją?
    powiązanie jest takie, że mam sporo złota przy sobie ponieważ sprzedaje hiterowi rzeczy z kopalni i 260 limitu energii.
    aby nie spamić zaraz to przykleję do postu wyżej zaś Twój zgłaszam jako spam.


    66 level mi wbiły krasnoludki tak samo rank pvp który miałem małe chińczyki którym zostawiłem miskę ryżu wieczorem przed komputerem
    Ostatnio edytowane przez Scofield ; 31-08-2016 o 17:54

  9. #24
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lord Of Live Zobacz post
    Popieram to w 100% ja przez to tylko stoję w kopalni.

    Co do osób które tylko tutaj wpadły spamić i obrażać mam nadzieję, że xani skorzysta z możliwości nałożenia banów po 30dni lub dłużej.
    Przecież od początku update Devos siedzisz w kopalni i kopiesz minerały dla Hitera, więc gdzie tutaj powiązanie z tą aktualizacją?

  10. #25
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Ostatnio w grze większość zmian jest na minus. Wprowadzenie limitu na zakup MF, wspólne złoto, bójki, "balans". Ta gra staje się coraz gorsza. Kiedy będzie można zostać moderatorem/testerem za MF? Bo nie wiem jak można jeszcze wycisnąć graczom pieniądze.

  11. #26
    Pisałem o tym milion razy to wszyscy, że ja płacze. Napisałeś ty, czyli osoba która tworzy tę grę w jakimś stopniu
    Z tego co pamiętam to tylko narzekałeś, że osoby z dużą ilością golda najwięcej straciły. A Soad twierdzi, że zyskał więcej niż inni, bo miał dużo golda...

    2. Teraz największe według mnie oszukanie graczy w dziejach historii MFO nie licząc up depo. Kiedyś dostawaliśmy 200 eny na start i każda walka niezależnie od ilości przeciwników kosztowała 1pkt. Usługa kosztowała 25MF=50 Limitu Energii.
    Przeszliśmy na system 1 Punkt energii = 1 Stwór a wszyscy gracze dostali Limit Energii 2x. Tak każdy dostał 2x więcej energii zamiast +200 każdy. Jeśli gracz miał 4000 Limitu nagle dostał go 8000 a jak ktoś miał 200 to 400. Jeden dostał 4 tysiące drugi 200. Skąd miał te 4k bo kupował usługę. Teraz jak kupujesz usługę to dostaniesz za 25MF tylko 50 limitu energii a gracze którzy kupili ją przed zmianą wyszli w przeliczeniu 25MF=100 Limitu. Osoba która nie grała a miała konto z 200 dostała do 400. Nowa osoba która zrobiła konto po tym up dostaje 200 limitu już system chce od niej wyciągnąć 100MF za coś co innym system dał za darmo.
    Powiększyli limit wszystkim x2, aby czasowo było to samo co wcześniej (skoro 2x szybciej się odnawia). Osoby, które wcześniej powiększały limit płaciły za np. 3 dni limitu. Aby utrzymać 3 dni limitu należało im go powiększyć x2. Jak najbardziej logiczne - mają to za co płaciły.
    Natomiast cena tej usługi stała się 2x mniej efektywna (przeliczając enę na czas), z tego względu, że do tamtej pory była to najbardziej opłacalna usługa, znacznie odstająca od innych. W każdym razie każdy dostał tyle, za ile zapłacił w swoim czasie. Wcześniejszą cenę można uznać za swoistą "promocję", co nie znaczy, że winna ona była obowiązywać zawsze.
    Wcześniej na start nie było 200 limitu eny, tylko 100 (12h). Więc porównanie nieaktywnych osób do nowych jest tutaj błędne, bo obie strony miały ciągle tyle samo czasowo.


    Osobiście proponowałem Tomiemu, aby usługa powiększenia limitu była tańsza do pewnego początkowego progu (np. 400 lub 800 eny), z tego względu, że te początkowe wartości są najcenniejsze dla nowych osób - późniejsze są już mniej znaczące. Nie pamiętam co się z tym pomysłem stało.

    ===

    Tomi rozważał powiększanie limitu złota na stałe, ale z dużo mniejszym przelicznikiem niż ostatnio (przy promocji). Przekonajcie go
    Również nie podoba mi się prowizja za wpłaty do depo, liczę chociaż na te auto-wpłaty z aukcji do depo.

  12. #27
    Czemu mam się czuć okradziony przecież każdy jest sobie równy, no chyba że donatorzy przewyższają ale oni swoje zapłacili.

  13. #28
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Czemu mam się czuć okradziony przecież każdy jest sobie równy, no chyba że donatorzy przewyższają ale oni swoje zapłacili.
    A przeczytałeś temat?

  14. #29
    No pewnie, ci którzy zapłacili wcześniej nieźle na tym zyskali, poczucie niedoboru złota to jest co mi się podoba w MMORPG pomimo nielicznych graczy którzy chowają nadmiar w depozycie, mnie nie obchodzi porównanie mojej sytuacji finansowej do innych graczy, ważne że gra mi się podoba taka, jaka jest.

    Ale tylko jednego mi szkoda, że dwa lata temu byłem zbyt leniwy by dobić 50lvl i nawbijać tego złota przez te dwa lata i kupować MFy że dzisiaj miałbym tego tysiące. Ach te limity na targu dziś.
    Ostatnio edytowane przez Patryk Szczęście ; 31-08-2016 o 22:41 Powód: Dopisek

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    07-10-2014
    Postów
    122
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    No pewnie, ci którzy zapłacili wcześniej nieźle na tym zyskali, poczucie niedoboru złota to jest co mi się podoba w MMORPG pomimo nielicznych graczy którzy chowają nadmiar w depozycie, mnie nie obchodzi porównanie mojej sytuacji finansowej do innych graczy, ważne że gra mi się podoba taka, jaka jest.

    Ale tylko jednego mi szkoda, że dwa lata temu byłem zbyt leniwy by dobić 50lvl i nawbijać tego złota przez te dwa lata i kupować MFy że dzisiaj miałbym tego tysiące. Ach te limity na targu dziś.
    Wgl piszesz nie na temat więc Cie uświadomię liczbami.

    Nie masz pojęcia o co chodzi w temacie i masz tylko 51lv i nie znasz bólu kupna dobrego i drogiego eq. SOAD opisał piękną sytuację kiedy chcemy kupić jakiś droższy przedmiot. Jeśli będziesz chciał co kupić za 5kk będziesz musiał sprzedać itemy o wartości 6.17kk, od tego 6,17kk od razu tracisz 10% na targu zostaje Ci 5,(5)kk. Nie będziesz biegać z taka gotówką ponieważ przy walce stracisz 165k z graczem oraz 55k przy stworach podczas porażki. Jak schowasz to do depo tracisz kolejne 10% z 5,(5)kk zostaje ci 5kk i możesz kupić wymarzony przedmiot ale 1.67kk (19%) poszło na "podatki". Jeśli kupujący się wycofa ty znowu włożysz to do depo to zostanie Ci 4.5kk i znajdziesz drugiego sprzedającego. Myślę, że drugi się nie wycofa ale już tracisz 1.67kk (27%). Do trzech razy sztuka więc znowu tracisz 10% na depo i masz 4.05kk czyli straciłeś 2.12kk (34,5%). I niestety jeśli chciałeś coś kupić na początku +7 za 5kk to teraz za 4kk kupisz +6.

    Jeśli masz zamiar tracić minimum 19% i 27% w przypadku jednego nieudanego handlu oraz 34,5% w przypadku dwóch nieudanych handlów to proszę Cie bardzo.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •