Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Dlaczego możesz się czuć okradziony

  1. #1
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145

    Dlaczego możesz się czuć okradziony

    Zacznijmy od tego, że w mfo są największe "podatki" jakie widziałem w jakiejkolwiek grze. NAWET przed zmianą z depo.

    Na żywym przykładzie przedstawię nie tylko jak bardzo jesteś okradany, ale też pewną wadliwość obecnego systemu:
    Masz na oku kupno czegoś. Nie masz w tym momencie pieniędzy, więc prosisz sprzedawcę o odłożenie "na później". Sprzedajesz jakieś itemki i tu się zaczyna nasza przygoda:
    W tym momencie tracisz 10% z tego, co mógłbyś zarobić. Sprzedanie czegoś wymaga czasu na znalezienie potencjalnego nabywcy ( ;] ), więc nawet jeśli już uzbierasz kasę na upragniony itemek, musisz włożyć ją do depo, bo inaczej będziesz uziemiony (nie wyjdziesz z miasta, gdy posiadasz sporą kwotę). Tracisz kolejne 10%, jesteśmy w tym momencie przy 19% całości. Sprzedawca twej pożądanej rzeczy się zjawia, wyjmujesz kasę z depo i teraz są dwa scenariusze:

    1. Kupujesz to, co chciałeś, kończąc na 27,1% (tak, prawie 1/3 to podatek) większej kwocie, niż normalnie byś zapłacił (normalnie - czytaj: w każdej innej grze) i oczywiście mając to, na co zbierałeś.
    2. Sprzedawca rozmyśli się, strolluje cię, czy po prostu powie "już to sprzedałem", a ty straciłeś 20% swoich funduszy nie mając z tego nic.

    Teraz wróćmy do pytania postawionego w temacie, odniosę się tutaj także do mojej sytuacji - to w żadnym wypadku nie jest płacz, jako, że jeśli chodzi o moją osobę, to jest mi to w pewnym sensie NA RĘKĘ. Dlaczego? Sam pomyśl, jak te 200+kk, które miałem wcześniej, pozwoliło mi na uzyskanie jeszcze większej przewagi nad biedniejszą częścią graczy. Oczywiście nie tylko mi, ale każdemu, kto wydał 1/3 swojej kasy na powiększenie depo (co z jednej strony jest okradnięciem gracza, szczególnie, że bez zapowiedzi, a z drugiej im więcej mogłeś wydać kasy tym większą masz teraz przewagę nad wszystkimi - dotyczy całej topki. Elita anyone?) Doszło do tego, że równie opłacalnym stało się znalezienie kogoś, kto nie gra i przelanie mu całego hajsu (minusy - stracenie 19% całego dorobku wpłacając i potem stopniowo go wypłacając oraz bycie zależnym od takiego gracza).
    Zwykły, szary graczu bez powiększonego limitu energii oraz depozytu - możesz czuć się okradziony. Z możliwości, uciechy i "prestiżu" gromadzenia, z możliwości rywalizowania z topką na równi, mało tego - jesteś okradany na co dzień poprzez prowizje.
    Chcesz coś osiągnąć? Płać, płać i jeszcze raz płać. Nie powiększysz depo za mfy? Szybko będziesz tracił w porażkach więcej, niż byś zarabiał. Nie powiększysz limitu za energię? Szybko zacznie ci brakować czasu na grę, przez co będziesz ją tracił. Itp. Itd.
    To ja już wolę tibie. Taki sam "ghost town", a przynajmniej jak występuje jakaś kradzież to ze strony graczy, a nie twórców gry.

    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez SystemOfADown ; 31-08-2016 o 14:47

  2. #2
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Nie musisz wpłacać golda do depo, nie musisz poruszać się po mapach bójkowych. Jeżeli chcesz coś wymieniać to możesz zacząć od smoka mroku/wywerny i ganiać z protem po całej reszcie. Problemem są mini bossy przy których musisz respić, ale cóż - nikt ci nie każe respić w dzień

    A propo

    Zaczynam biegać mając 5kk i kradne innym golda.
    Topka złota bójcie się mnie na dzisiejszych kg, będziecie tracić po 150k za walkę :3

  3. #3
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Może nie jestem graczem z dużą ilością Golda i nigdy takiej nie posiadałem ale zgadzam się z tobą w 100%

  4. #4
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Dla mnie dziwne jest tracenie tylko 3% tego, który ma niższą kwotę. Powinno być zawsze 3% (albo jakaś inna wartość) od tego co się posiada (tracisz tyle samo niezależnie ile ma przeciwnik). No i złoto z aukcji mogłoby od razu trafiać do depo. No i kolejna rzecz, o której wspominałem, licytujesz coś, więc wyciągasz z depo golda, okazuje się, że jednak nie wygrywasz aukcji, więc musisz wpłacić z powrotem do depo - akopalipsa.

  5. #5
    Dla mnie dziwne jest tracenie tylko 3% tego, który ma niższą kwotę. Powinno być zawsze 3% (albo jakaś inna wartość) od tego co się posiada (tracisz tyle samo niezależnie ile ma przeciwnik).
    Atak ze schowanym goldem na kogoś z goldem. Osoba broniąca się walczy o nic, atakująca o coś. Dodatkowo w razie porażki moze sobie ponownie przyjsc. I do skutku.

  6. #6
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Zwykły, szary graczu bez powiększonego limitu energii - możesz czuć się okradziony. Z możliwości, uciechy i "prestiżu" gromadzenia, z możliwości rywalizowania z
    Bez powiększonego limitu miejsca na złoto w depozycie?

  7. #7
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Atak ze schowanym goldem na kogoś z goldem. Osoba broniąca się walczy o nic, atakująca o coś. Dodatkowo w razie porażki moze sobie ponownie przyjsc. I do skutku.
    taaa, lepiej, jak osoba z 100kk i eq +8 biega i atakuje biedaków z eq+0 i pewną niewielką sumką, nie ryzykując przegranej, bo w końcu ma zbyt potężne eq...

  8. #8
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Nie musisz wpłacać golda do depo, nie musisz poruszać się po mapach bójkowych. Jeżeli chcesz coś wymieniać to możesz zacząć od smoka mroku/wywerny i ganiać z protem po całej reszcie. Problemem są mini bossy przy których musisz respić, ale cóż - nikt ci nie każe respić w dzień
    Nie musisz i nikt ci nie każe też grać.

    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Zaczynam biegać mając 5kk i kradne innym golda.
    Topka złota bójcie się mnie na dzisiejszych kg, będziecie tracić po 150k za walkę :3
    Schowane w depo. hah.

    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Bez powiększonego limitu miejsca na złoto w depozycie?
    Miałem tu na myśli obie rzeczy, a napisałem tylko o jednej. heh

  9. #9
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    taaa, lepiej, jak osoba z 100kk i eq +8 biega i atakuje biedaków z eq+0 i pewną niewielką sumką, nie ryzykując przegranej, bo w końcu ma zbyt potężne eq...
    Da sie rozwalic taka osoba przez zdolki a osoba z eq +8 bedzie sie czula pewnie wiec mozesz uzyc tej zdolki i wygrac.

  10. #10
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Atak ze schowanym goldem na kogoś z goldem. Osoba broniąca się walczy o nic, atakująca o coś. Dodatkowo w razie porażki moze sobie ponownie przyjsc. I do skutku.
    Nie zawsze może sobie przyjść ponownie, albowiem zarówno korzystanie z teleportów, jak i przechodzenie przez lasy/wody wymaga posiadania energii, której często brakuje.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    30-10-2013
    Postów
    193
    Co ciekawe. Nawet jeśli powiększyliśmy sobie limit depo za złoto, to zostaliśmy z pełnym depozytem i 0 g na koncie. Gra stoi w miejscu, nie mamy na co wydawać złota. Ponownie je gromadzimy, tyle że mamy problem, bo nie ma na co go wydać. I tracimy po 20k za głupią przegraną walkę z grupą potworków x3 która nagle w nas weszła.

    Ps. Skoro Administracja chciała odpływu złota z gry myślałem o "Społecznych zbiórkach." Przykładowo:
    Jeżeli Wszyscy gracze Wpłacą do jakiegoś tam NPC Przypuśćmy miliard golda to przypuśćmy, darmowy reset dla wszystkich, albo drop z mini 100 %.

  12. #12
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Atak ze schowanym goldem na kogoś z goldem. Osoba broniąca się walczy o nic, atakująca o coś. Dodatkowo w razie porażki moze sobie ponownie przyjsc. I do skutku.
    No przez to właśnie mobilizowałoby się te osoby z dużą ilością golda do wydania go/schowania w depo, a tym samym odpływu golda z gry.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Zacznijmy od tego, że w mfo są największe "podatki" jakie widziałem w jakiejkolwiek grze. NAWET przed zmianą z depo.

    Na żywym przykładzie przedstawię nie tylko jak bardzo jesteś okradany, ale też pewną wadliwość obecnego systemu:
    Masz na oku kupno czegoś. Nie masz w tym momencie pieniędzy, więc prosisz sprzedawcę o odłożenie "na później". Sprzedajesz jakieś itemki i tu się zaczyna nasza przygoda:
    W tym momencie tracisz 10% z tego, co mógłbyś zarobić. Sprzedanie czegoś wymaga czasu na znalezienie potencjalnego nabywcy ( ;] ), więc nawet jeśli już uzbierasz kasę na upragniony itemek, musisz włożyć ją do depo, bo inaczej będziesz uziemiony (nie wyjdziesz z miasta, gdy posiadasz sporą kwotę). Tracisz kolejne 10%, jesteśmy w tym momencie przy 19% całości. Sprzedawca twej pożądanej rzeczy się zjawia, wyjmujesz kasę z depo i teraz są dwa scenariusze:

    1. Kupujesz to, co chciałeś, kończąc na 27,1% (tak, prawie 1/3 to podatek) większej kwocie, niż normalnie byś zapłacił (normalnie - czytaj: w każdej innej grze) i oczywiście mając to, na co zbierałeś.
    2. Sprzedawca rozmyśli się, strolluje cię, czy po prostu powie "już to sprzedałem", a ty straciłeś 20% swoich funduszy nie mając z tego nic.

    Teraz wróćmy do pytania postawionego w temacie, odniosę się tutaj także do mojej sytuacji - to w żadnym wypadku nie jest płacz, jako, że jeśli chodzi o moją osobę, to jest mi to w pewnym sensie NA RĘKĘ. Dlaczego? Sam pomyśl, jak te 200+kk, które miałem wcześniej, pozwoliło mi na uzyskanie jeszcze większej przewagi nad biedniejszą częścią graczy. Oczywiście nie tylko mi, ale każdemu, kto wydał 1/3 swojej kasy na powiększenie depo (co z jednej strony jest okradnięciem gracza, szczególnie, że bez zapowiedzi, a z drugiej im więcej mogłeś wydać kasy tym większą masz teraz przewagę nad wszystkimi - dotyczy całej topki. Elita anyone?) Doszło do tego, że równie opłacalnym stało się znalezienie kogoś, kto nie gra i przelanie mu całego hajsu (minusy - stracenie 19% całego dorobku wpłacając i potem stopniowo go wypłacając oraz bycie zależnym od takiego gracza).
    Zwykły, szary graczu bez powiększonego limitu energii oraz depozytu - możesz czuć się okradziony. Z możliwości, uciechy i "prestiżu" gromadzenia, z możliwości rywalizowania z topką na równi, mało tego - jesteś okradany na co dzień poprzez prowizje.
    Chcesz coś osiągnąć? Płać, płać i jeszcze raz płać. Nie powiększysz depo za mfy? Szybko będziesz tracił w porażkach więcej, niż byś zarabiał. Nie powiększysz limitu za energię? Szybko zacznie ci brakować czasu na grę, przez co będziesz ją tracił. Itp. Itd.
    To ja już wolę tibie. Taki sam "ghost town", a przynajmniej jak występuje jakaś kradzież to ze strony graczy, a nie twórców gry.

    Zapraszam do dyskusji.
    Pisałem o tym milion razy to wszyscy, że ja płacze. Napisałeś ty, czyli osoba która tworzy tę grę w jakimś stopniu i też post Leonardo wgl nie w temat czy Kim oraz proskilera to samo. Niestety przez takich ludzi może się to nie zmienić.
    To prowadzi to jednego wyboru ze strony twórców: Kupujesz MF czy chcesz tracić złoto na podatkach ?

    Popieram Cie w 100% a teraz pokażę jeszcze dwie rzeczy:
    1. Zmniejszenie limitu postaci z 5 do 3, nowi gracze są od razu zmuszeni wydać dużo MF jeśli chcą pograć jak choćby jak soad pięcioma postaciami.

    2. Teraz największe według mnie oszukanie graczy w dziejach historii MFO nie licząc up depo. Kiedyś dostawaliśmy 200 eny na start i każda walka niezależnie od ilości przeciwników kosztowała 1pkt. Usługa kosztowała 25MF=50 Limitu Energii.
    Przeszliśmy na system 1 Punkt energii = 1 Stwór a wszyscy gracze dostali Limit Energii 2x. Tak każdy dostał 2x więcej energii zamiast +200 każdy. Jeśli gracz miał 4000 Limitu nagle dostał go 8000 a jak ktoś miał 200 to 400. Jeden dostał 4 tysiące drugi 200. Skąd miał te 4k bo kupował usługę. Teraz jak kupujesz usługę to dostaniesz za 25MF tylko 50 limitu energii a gracze którzy kupili ją przed zmianą wyszli w przeliczeniu 25MF=100 Limitu. Osoba która nie grała a miała konto z 200 dostała do 400. Nowa osoba która zrobiła konto po tym up dostaje 200 limitu już system chce od niej wyciągnąć 100MF za coś co innym system dał za darmo.

    Sytuacja depo jest podoba do punktu drugiego. Co najgorsze system gry wymaga od nas teraz kupna MF za PLN jeśli chcemy mieć sporo złota. Zarabiając 1kk/dzien (co jest bardzo łatwo osiągalne), szybko mamy pełne depo, kupimy te 670MF na tragu i powiększymy depo ale co z tego ? Po kilku miesiącach mam pełne depo znowu i brak możliwości kupna MF przez targ. Co wtedy ? W tym punkcie który osiąga się bardzo szybko jesteśmy ZMUSZANI kupić MF jeśli chcemy mieć więcej złota.
    To, że jesteśmy zmuszani do wydawania MF zostało oficjalnie napisane przez Tomi'ego ale w wiadomości prywatnej na forum.

    "Ochrona ogromnego majątku kosztuje" ~Tomi

    Cytat Napisał Amrborzy Zobacz post
    Ps. Skoro Administracja chciała odpływu złota z gry myślałem o "Społecznych zbiórkach." Przykładowo:
    Jeżeli Wszyscy gracze Wpłacą do jakiegoś tam NPC Przypuśćmy miliard golda to przypuśćmy, darmowy reset dla wszystkich, albo drop z mini 100 %.
    To jest jakiś pomysł.

    Cytat Napisał proskiler Zobacz post
    No przez to właśnie mobilizowałoby się te osoby z dużą ilością golda do wydania go/schowania w depo, a tym samym odpływu golda z gry.
    Dlatego, że nie myślisz przyszłościowo a jest to bliska przyszłość nie wiesz, że nie da się schować wszystkiego do depo co opisałem wyżej a wydać ? Mam komplet eq, gemow i wszystkiego, nie ma na co wydać od tak 200kk. Btw. odpływ gotówki nie ma polegać na zmuszeniu najbogatszych graczy do pozbycia się golda lecz zaprzestania powiększania się ilości złota w grze.
    Ostatnio edytowane przez Hiter ; 31-08-2016 o 15:50

  14. #14
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    A to powiększanie depozytu za golda było tylko przez jakiś czas i już nigdy nie będzie? Jeśli tak, to głupio, bo gracz, który zaczął wcześniej grać i był bogaty mógł rozszerzyć depo za złoto, nie emefy. Jak np. ktoś zaczął niedawno grać i po kilku miesiącach będzie bogaty, to żeby to wszystko trzymać w depo, musi zapłacić prawdziwy hajs. Żeby dało się rozszerzać depo za golda, byłoby to bardziej uczciwe w stosunku do graczy, którzy nie wydają na nią ani złotówki, bo są tacy, a dla takich gra też musi być przyjazna. Nawet jeśli byłoby to tylko podczas eventów, to już by było coś.

  15. #15
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Dlatego, że nie myślisz przyszłościowo a jest to bliska przyszłość nie wiesz, że nie da się schować wszystkiego do depo co opisałem wyżej a wydać ? Mam komplet eq, gemow i wszystkiego, nie ma na co wydać od tak 200kk. Btw. odpływ gotówki nie ma polegać na zmuszeniu najbogatszych graczy do pozbycia się golda lecz zaprzestania powiększania się ilości złota w grze.
    Zawsze jest na co wydać, jak nie umiesz, to mogę ci pomóc, podpowiedzieć, nauczyć, wytłumaczyć. Dobrze wiem, że nie da się wszyskiego schować do depo, dlatego lepiej, żeby ci co nie umieją wydać golda tracili go na rzecz tych, którzy wiedzą co z nim zrobić.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •