Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Preferencje "fabularne" graczy

  1. #16
    Oprócz miast może jakieś wioski "poboczne"?? W sensie w jednej moglibyśmy kupować jakieś uleczacze typu marchewki z dilli bo była by to 'wioska farmerska'. W innej wiosce na przykład moglibyśmy poznawać zwyczaje ludowe, luźny pomysł

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2012
    Postów
    134
    Również się wypowiem ,ale krótko
    1) Potworki na których nie respia się mini bosy mogłyby dawać więcej expa bądź AP
    2) Nie wprowadzać więcej czegoś takiego jak łowienie ryb ,czy kopanie w kopalniach ,bądź wprowadzić na to limit ,albo coś takiego jak minerały zdobywać np z misji

  3. #18
    Ad 1. Mapki.
    Co do wielkości mapek, to osobiście wolę mniejsze mapki i mniej skomplikowane niż wielkie, kilku poziomowe mapy gdzie łatwo się zgubić. Nie mówiąc już o graczach młodszych albo początkujących, bo po prostu niektórych lokacji mogą nie ogarnąć. Co do ukrytych lokacji to może być ciekawy pomysł i np. za odnalezienie 5 z 5 ukrytych miejsc dać osiągniecie i kilka żetonów. Jeszcze trzeba by przemyśleć co w tych ukrytych lokacjach znajdowałoby się. Najlepiej żeby to były takie miejsca, która coś wnoszą korzystnego.

    Ad 2. Questy.
    Co do samych questów to się nie wypowiem zbytnio. I tak ponad połowa graczy przechodzi je dzięki solujcji Antybristlera.

    "Quest z 2 różnymi zakończeniami, gdzie każde zakończenie odblokowuje inny następny quest (drugi się blokuje, oczywiście oba zrównoważone). Hot or not?"
    HOT, nawet bardzo!. Wtedy zakładając drugą postać i przechodząc fabułę i questy od nowa nie było by nudy. Nawet mogłoby to mobilizować do założenia kolejnej postaci i przejścia fabuły "inną ścieżką" niż dotychczas. Dobrym pomysłem byłoby jeszcze dodać niektóre inne bossy fabularne w zależności od wybranych qeustów!

    Ad 3. Exp za questy.
    Jakoś mi się nie widzi exp za questy. W końcu i tak chyba nie będzie nie wiadomo ile questów by nabijać lvl'e na tym expie z nich. Więc na NIE.

    Ad 4. Pomysły na urozmaicenie expienia.
    "5-10% więcej expa za walkę manualną (bez ani jednej tury automatycznej)" - Hmm, nie wiem czy ktoś by poświęcał tyle czasu na exp manualny by dostać te 5-10% więcej expa. Ale dając już 25% więcej expa za walki manualne może i miałoby to sens, chociaż wtedy przegięcie w drugą stronę by było trochę.
    "Jakieś koło fortuny co 100 ubitych potworków?" - Na Nie, lepiej już wprowadzić, do niektórych potworków, ze jest jakiś % szansy np. z danego stworka na wydropienie mikstur życia 4 lub innych przedmiotów takich jak osłony, skupy itp.
    "Nagrody co lvl, z podglądem co dostaniemy za nast. lvl?" - Nagrody co lvl byłyby motywujące do wbijania kolejnych lvli ale ciekawiej by było bez podglądu nagrody.

    Ad 5. Poboczni, fabularni NPC (same dialogi).
    Osobiście nie zwracam uwagi na takie fabularne NPC, może dlatego, że fabuła nie jest najciekawszym zajęciem dla mnie w MFO (znacznie wolę PvP). Ale dla osób grających i przechodzących tylko fabułę może i byłoby to jakieś urozmaicenie.

    Ad 6. Zagadki logiczne/ zręcznościówki.
    Co do zagadek, to jak już mają być jakiekolwiek to niech zostaną jedne i drugie. Z tym co gracz nie będzie mógł sobie poradzić [tak samo jak z questami] to zajrzy do solucji.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2012
    Postów
    28
    1) Zawsze byłem zwolennikiem mniejszych mapek. Tak czy inaczej nie rezygnowałbym na pewno z tych większych. Powinny być różnorodne, także pod względem ich wielkości.

    2) Jak najbardziej jestem za tym by sposób w jaki rozwiązujemy zadanie miał ostateczny wpływ na jego zakończenie. Droga, którą się wybrało powinna decydować na to co otrzymamy w nagrodę. Nie jestem przekonany czy zakończenie zadania powinno odblokowywać kolejne jednak można coś takiego wprowadzić, bardziej w kontekście eksperymentu niż stałej tendencji.

    3) Czemu nie, zawsze to coś ciekawszego niż bieganie po mapie od potworka do potworka.

    4) Nie wiem komu by się chciało expić dzień w dzień manualnie, żeby zdobyć więcej doświadczenia no ale można dodać, jak ktoś nie ma co robić to niech się w to bawi. Żeby uatrakcyjnić expienie to ja bym to połączył z zadaniami codziennymi. Przykładowo jakiś NPC codziennie daje zlecenie na zabicie określonej liczby skrzatów, lwów, ogników itp itd. Oczywiście każdego dnia byłoby to zlecenie na inne, losowe potwory. Nagroda za wykonanie zlecenia dowolna, może to być złoto, exp, przedmioty. Najlepiej żeby to oczywiście było sensownie podzielone, bo już widzę jak gracz z 70 poziomem przyjmuje zlecenie na króliki.

    5) Ja czytam wszystkie dialogi, nawet z tymi NPC, które nie wnoszą do gry nic więcej niż klimat.

    6) Moim zagadki logiczne/ zręcznościówki powinny zostać w obecnej formie. Podstawa + trudniejsza wersja dla ambitnych. Chociaż zdaję sobie sprawę, że dla osób ze słabszym internetem zręcznościówki mogą być irytujące. Sam traciłem cierpliwość przechodząc "bąbelki" z ostatniego upka.

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2015
    Postów
    10
    1. Mapki mogą być większe, ale dotarcie do kolejnych map powinno być prostsze, ciągle bieganie po pseudo labiryntach jest uciążliwe.
    2. Czy naprawdę jest sens tworzyć zaawansowane systemy questów, w grze gdzie większość graczy totalnie olewa fabułę (i używanie mózgu). Ponadto czy gra kiedykolwiek zostanie skończona fabularnie? Rozumiem, że gra bazuję na systemie nowy up, nowy kawałek gry, ale wolałbym wiedzieć czy w ogóle jest planowane zakończenie.
    3.Exp za questy powinien być szczególnie na wyższych lv, np od urkaden.
    4 . A może w końcu przenieść opłacalne grupy potworów bliżej miast? Często jak expie muszę zasuwać kilka map. A najlepiej to dać exp x2, to może w końcu ta gra będzie miała sens.
    6. Więcej zagadek, mniej zręcznościówek.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Snopy Zobacz post
    1. Mapki mogą być większe, ale dotarcie do kolejnych map powinno być prostsze, ciągle bieganie po pseudo labiryntach jest uciążliwe.
    2. Czy naprawdę jest sens tworzyć zaawansowane systemy questów, w grze gdzie większość graczy totalnie olewa fabułę (i używanie mózgu). Ponadto czy gra kiedykolwiek zostanie skończona fabularnie? Rozumiem, że gra bazuję na systemie nowy up, nowy kawałek gry, ale wolałbym wiedzieć czy w ogóle jest planowane zakończenie.
    3.Exp za questy powinien być szczególnie na wyższych lv, np od urkaden.
    4 . A może w końcu przenieść opłacalne grupy potworów bliżej miast? Często jak expie muszę zasuwać kilka map. A najlepiej to dać exp x2, to może w końcu ta gra będzie miała sens.
    6. Więcej zagadek, mniej zręcznościówek.
    1. Trochę się zgadzam.
    2. Ta gra polega na fabule, tak więc, to ich problem, że olewają fabułę. Niech spadają do margonem, tam nie ma fabuły. Zakończenie jest planowane.
    3. Tutaj to samo, co niżej.
    4. Głupi pomysł, expi się szybko tak czy siak, jeśli się przyspieszy exp, to trzeba będzie zmniejszyć dzienną energię.
    6. To jest jakaś myśl.

    Tak poza tym, to widać, że jesteś rookie. Zanim zaczniesz się udzielać na takie tematy, dobrze by było, byś poznał chociaż trochę tą grę.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2015
    Postów
    10
    @matissimos
    2. Fakt, główna fabuła powinna trzymać poziom, ale nie zaszkodzi dodać trochę prostych questow.
    3/4. W urkaden praktycznie wcale nie ma questów (w porównaniu np. do lange), więc wprowadzenie kilku questów z expem przynajmniej umiliło by trochę rozgrywkę.
    4. O ile expi się bez chodzenia od potworka do potworka, brakuje mi możliwości, że po każdej walce bez widoczności postać nie może się auto leczyć (chyba, że jest taka możliwość, ale o ty nie wiem )

    tak poza tym, to w mfo3 grałem od pierwszego dnia startu do wprowadzenia eliar czyli chyba ponad rok.
    Ponadto weź pod uwagę, że z każdym upem podnoszącym lv, poziom wejścia jest coraz trudniejszy, ponieważ największa aktywność jest albo na maks lv, albo na niskich. Już teraz są levele gdzie wieją pustkami, a pomyśl co by było gdyby obecny maks lv wynosił np 120. Większość graczy pewnie odpuściłaby sobie grę ze względu na niskiej aktywności na dużej ilości poziomów.
    Poza tym, w twoim ostatnim zdaniu widać, podstawowy błąd logiczny mfo3. Za każdym razem kiedy ktoś, kto teoretycznie ma mały staż wypowiada się o tej grze, zaraz przychodzi jakiś pros z tekstem 'wbij najpierw najpierw maks lv, a potem się wypowiadaj'. Szkoda tylko, że mało kto go wbija.
    Rozumiem, że gra obecnie jest bardziej skierowana do weteranów, a nie początkujących, ale może pora w końcu gruntownie przeanalizować dlaczego i w, których momentach ludzie przestają grać. Dziennie wg. licznika rejestruje się 100 ludzi, gdyby chociaż 50% z nich została to daje 1000-2000tys aktywnych graczy miesięcznie , czyli praktycznie obecna ilość x2. Można dodać chociażby jakieś proste ankiety na początku gry, np jak opuszczamy wioskę pierwszy raz.
    Jeśli procent odrzuceń będzie cały czas taki wysoki, to w końcu nastąpi, to co napisałem wcześniej, czyli wszyscy graczy na maks 120lv, i pełno pustych lv.

  8. #23
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Snopy Zobacz post
    @matissimos

    4. O ile expi się bez chodzenia od potworka do potworka, brakuje mi możliwości, że po każdej walce bez widoczności postać nie może się auto leczyć (chyba, że jest taka możliwość, ale o ty nie wiem )

    tak poza tym, to w mfo3 grałem od pierwszego dnia startu do wprowadzenia eliar czyli chyba ponad rok.
    Ponadto weź pod uwagę, że z każdym upem podnoszącym lv, poziom wejścia jest coraz trudniejszy, ponieważ największa aktywność jest albo na maks lv, albo na niskich. Już teraz są levele gdzie wieją pustkami, a pomyśl co by było gdyby obecny maks lv wynosił np 120. Większość graczy pewnie odpuściłaby sobie grę ze względu na niskiej aktywności na dużej ilości poziomów.
    Poza tym, w twoim ostatnim zdaniu widać, podstawowy błąd logiczny mfo3. Za każdym razem kiedy ktoś, kto teoretycznie ma mały staż wypowiada się o tej grze, zaraz przychodzi jakiś pros z tekstem 'wbij najpierw najpierw maks lv, a potem się wypowiadaj'. Szkoda tylko, że mało kto go wbija.
    Rozumiem, że gra obecnie jest bardziej skierowana do weteranów, a nie początkujących, ale może pora w końcu gruntownie przeanalizować dlaczego i w, których momentach ludzie przestają grać. Dziennie wg. licznika rejestruje się 100 ludzi, gdyby chociaż 50% z nich została to daje 1000-2000tys aktywnych graczy miesięcznie , czyli praktycznie obecna ilość x2. Można dodać chociażby jakieś proste ankiety na początku gry, np jak opuszczamy wioskę pierwszy raz.
    Jeśli procent odrzuceń będzie cały czas taki wysoki, to w końcu nastąpi, to co napisałem wcześniej, czyli wszyscy graczy na maks 120lv, i pełno pustych lv.
    Tylda. Ewentualnie skrypt, dzięki któremu nie musisz mieć maks hp, żeby nie padać.

    Więc twoim zdaniem spowodowanie, że za questy będzie się dostawać expa, a tym samym szybciej wbijać poziomy, zlikwiduje puste levle? rly? Problemem tutaj jest fakt, iż admini wypuścili grę, kiedy była eternia jedynie. Przez ten fakt każdy gracz nabija maks. lvl na bierząco, dlatego są puste levle.
    Nie chodzi mi, żebyś wbił maks. lvl, chodzi o to, byś poznał mechanikę gry. Dla przykładu, sens energii. Energia jest tak dostosowana, by dziennie wbić tyle i tyle poziomu. Jeśli zwiększy się exp, to zmniejszy ilość energii. Proste działanie.
    Zauważ, że wiele graczy to osoby, które nie dochodzą nawet do lange, a co dopiero do urkaden.

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2015
    Postów
    10
    WOW, naprawdę jesteś ekspertem od czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że questy naprawią problem pustych lv, stwierdziłem tylko, że kilka quesów w urkaden umiliła by gre.

    'Problemem tutaj jest fakt, iż admini wypuścili grę, kiedy była eternia jedynie. Przez ten fakt każdy gracz nabija maks. lvl na bierząco, dlatego są puste levle.
    Czyli w grę grają tylko weterani, może po prostu zablokujcie rejestrację i problem pustych lv sam się rozwiąże, hmmm?

    'Nie chodzi mi, żebyś wbił maks. lvl, chodzi o to, byś poznał mechanikę gry.'
    większośc mechaniki poznaje się do 20 levela ( exp, bójki, zbieractwo, mini bossy, plusy/minusy do uzbrojenia atrybuty, zdolności, arena czy pojedynki ) Potem dochodzi kowalstwo, i aktynowści typu kopanie czy łowienie.

    'Zauważ, że wiele graczy to osoby, które nie dochodzą nawet do lange, a co dopiero do urkaden.'
    Wiele, ale nie wszystkie. Tak jak napisałem "może pora w końcu gruntownie przeanalizować dlaczego i w, których momentach ludzie przestają grać. Dziennie wg. licznika rejestruje się 100 ludzi, gdyby chociaż 50% z nich została to daje 1000-2000tys aktywnych graczy miesięcznie , czyli praktycznie obecna ilość x2. Można dodać chociażby jakieś proste ankiety na początku gry, np jak opuszczamy wioskę pierwszy raz. "

  10. #25
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Snopy Zobacz post
    WOW, naprawdę jesteś ekspertem od czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że questy naprawią problem pustych lv, stwierdziłem tylko, że kilka quesów w urkaden umiliła by gre.
    No to w takim razie: W urkaden planowane jest zrobienie aktualizacji podobnej do tej, która miała miejsce w ete i lange

    'Problemem tutaj jest fakt, iż admini wypuścili grę, kiedy była eternia jedynie. Przez ten fakt każdy gracz nabija maks. lvl na bierząco, dlatego są puste levle.
    Czyli w grę grają tylko weterani, może po prostu zablokujcie rejestrację i problem pustych lv sam się rozwiąże, hmmm?
    Poddaję się. Mówię, że puste lvle są przez powstanie czegoś takiego, jak weterani, a ty do mnie z sarkazmem.

    'Nie chodzi mi, żebyś wbił maks. lvl, chodzi o to, byś poznał mechanikę gry.'
    większośc mechaniki poznaje się do 20 levela ( exp, bójki, zbieractwo, mini bossy, plusy/minusy do uzbrojenia atrybuty, zdolności, arena czy pojedynki ) Potem dochodzi kowalstwo, i aktynowści typu kopanie czy łowienie.
    To, że wiesz, jak się expi, walczy, zbiera itp. itd, to nie znaczy, że wiesz, dlaczego admini rozwiązali to w taki, a nie inny sposób. To nie jest zależne od poziomu, a od tego, jak bardzo się przyglądasz temu, jak gra funkcjonuje.
    'Zauważ, że wiele graczy to osoby, które nie dochodzą nawet do lange, a co dopiero do urkaden.'
    Wiele, ale nie wszystkie. Tak jak napisałem "może pora w końcu gruntownie przeanalizować dlaczego i w, których momentach ludzie przestają grać. Dziennie wg. licznika rejestruje się 100 ludzi, gdyby chociaż 50% z nich została to daje 1000-2000tys aktywnych graczy miesięcznie , czyli praktycznie obecna ilość x2. Można dodać chociażby jakieś proste ankiety na początku gry, np jak opuszczamy wioskę pierwszy raz. "
    Tylko problem w tym, że gracze po prostu wchodzą na grę i nie zdobywają drugiego poziomu. Chcesz, aby im serwować ankietę, jeszcze przed rozpoczęciem gry?
    .

  11. #26
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Jeśli ma być exp za questy, to trzeba też coś zrobić z AP w zdolnościach.
    Już teraz jeśli walczysz od samego początku to nie masz szans na to, że będziesz miał leczenie czy trujaka do dyspozycji na takiej gwiazdce, którą mógłbyś mieć na swoim poziomie. A co dopiero jeszcze z expem za questy.

    Jeśli ktoś to już napisał to sorry, tl;dr

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2015
    Postów
    10
    ''No to w takim razie: W urkaden planowane jest zrobienie aktualizacji podobnej do tej, która miała miejsce w ete i lange''

    CHŁOPAKI, MAMY TERMIN KTÓRY PRZEBIJA ŚREDNI CZAS OCZEKIWANIA NA OPERACJE REFUNDOWANĄ PRZEZ NFZ!

    ''Poddaję się. Mówię, że puste lvle są przez powstanie czegoś takiego, jak weterani, a ty do mnie z sarkazmem.''

    Mam pomysł ( To nie jest sarkazm!), ponieważ pomysł z zwiększeniem expa razy dwa jest zły ( Wtedy więcej graczy pisało by ciągle ''gdzieeeee jesttt uuuupdate") dodajmy możliwość awansowania na 65lv doświadczenia za kupno mf! Powiedzmy po 20lv. Od razu odpowiadam na możliwą kontrę, że niby gracz nie zna wszystkich tajników gry - kogo, to w tym przypadku by obchodziło?Plebs niech wbija, krulewicze jaką dalej, WIOOO. Przecież i tak w mfo3 prawie wszystkie można kupić za realną kase - exp (ruchy), złoto, ulepszenia przedmiotów ( żetony) czy ekwipunek (mistrz areny) .(ps. to nadal nie jest sarkazm!) Ponadto ma to dodatkowy plus - ktoś kto ma postać na maks lv, a chcę stworzyć nową postać i mieć na niej najwyższy bez tracenia masy czasu, lv np żeby bić wszystkie minibossy, mógłby z takiej usługi skorzystać ( w końcu już zna mechanike i fabułeę gry)

    ''To, że wiesz, jak się expi, walczy, zbiera itp. itd, to nie znaczy, że wiesz, dlaczego admini rozwiązali to w taki, a nie inny sposób. To nie jest zależne od poziomu, a od tego, jak bardzo się przyglądasz temu, jak gra funkcjonuje.''

    Najlepiej ogarniasz tajniki gry, kiedy idziesz na minibossa i od razu dostajesz tekstem '' pierwszy raz na żółwiu? OMG albo NORMUJ DZIADA! (to już był sarkazm.)

    "Tylko problem w tym, że gracze po prostu wchodzą na grę i nie zdobywają drugiego poziomu. Chcesz, aby im serwować ankietę, jeszcze przed rozpoczęciem gry?"

    Dlaczego nie? Przecież nic nie masz do stracenia.Nawet osoba która gra 30sec, może napisać coś z sensem. ankieta mogłaby być przy pierwszym wyjściu z gry (nawet jeśli to wejśćie trwa tylko chwilę) i wtedy wiadomo, że chodzi o, to że solidus jest za bardzo lalusiowaty i trzeba zmienić jego wygląd na bardziej mroczny (męski?)

    Nazwa:  Mistrz_Solidus.jpg
Wyświetleń: 196
Rozmiar:  61.7 KBNazwa:  MISTRZ.jpg
Wyświetleń: 208
Rozmiar:  53.0 KB

    A tak całkiem serio, to zmiana początkowej lokacji na trochę głębsze i mroczniejsze kolory z pewnością zmniejszyłaby procent odrzuceń ( Bo byłyby bardziej skojarzenia z sensownym rpg, a nie grą dla dzieci. I to dobra rada bez szyderstw czy sarkazmów.

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2013
    Postów
    200
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Jeśli ma być exp za questy, to trzeba też coś zrobić z AP w zdolnościach.
    Już teraz jeśli walczysz od samego początku to nie masz szans na to, że będziesz miał leczenie czy trujaka do dyspozycji na takiej gwiazdce, którą mógłbyś mieć na swoim poziomie. A co dopiero jeszcze z expem za questy.

    Jeśli ktoś to już napisał to sorry, tl;dr
    Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość ładowania zdolności za żetony.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •