Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 53

Temat: Nowa zakładka w Profilu: Kolekcje

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2013
    Postów
    148
    Moim zdaniem w plecaku wystarczyłoby oddzielić te przedmioty kolekcjonerskie, które można masowo kupić w sklepie podczas eventu od tych, które kupuje się za MF'y lub zdobywa walcząc z jakimś minibossem.

  2. #32
    Użytkownik
    Dołączył
    11-02-2016
    Postów
    10
    jestem za

  3. #33
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Nie odkopuj starych tematów.

  4. #34
    Harutotte
    Konto usunięte
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Nie odkopuj starych tematów.
    Akurat ten temat warto.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Anastazjen
    Dołączył
    20-07-2015
    Postów
    63
    To dobry pomysł.Lubię zbierać różne przedmioty,jestem za

  6. #36
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

    Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

    Propozycja jest taka:

    1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

    2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

    Jeszcze kwestia opisów:
    a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
    b) wywalić z opisu rok całkowicie
    c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

    Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

    3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

    1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

    Co o tym sądzicie?

  7. #37
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

    Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

    Propozycja jest taka:

    1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

    2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

    Jeszcze kwestia opisów:
    a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
    b) wywalić z opisu rok całkowicie
    c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

    Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

    3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

    1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

    Co o tym sądzicie?
    co do jedynki: nie można po evencie usuwać u nich roku? wtedy ci, którzy, je zbierają, nie musieliby ich tracić. Dalej: dwójka moim zdaniem wywalić rok. Natomiast trójka, ja mam dosyć oryginalne zdanie. Rok jest dla mnie nieważny xD.

  8. #38
    Tomi,
    1) ja bym rozważał tu 2 możliwości:
    -albo postawić NPCa, który by skupował po cenie wyższej niż w sklepie i całkowicie się ich pozbyć
    -albo usunąć rok i zgrupować (ewentualnie jeszcze z możliwością wykorzystania ich w kolejnych eventach)
    2) niech zostanie rok, w którym się pojawił, ale z możliwością zdobycia go w kolejnych eventach. Można by rozważyć wystawianie losowych przedmiotów z lat ubiegłych (związanych z aktualnym eventem) przez Mistrza Areny (kilka na dzień - to by można ustalić)
    3) a może tak dać pod albumem zakładkę "Kolekcja niestandardowa" i tu by się pojawiały te wszystkie lampiony, dyplomy, koszyki itp z datami, natomiast w samym albumie tylko raz każdy przedmiot bez dat. W ten sposób w albumie jest odhaczone, że dany przedmiot mamy a pod nim jakie DOKŁADNIE mamy.

  9. #39
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

    Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

    Propozycja jest taka:

    1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

    2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

    Jeszcze kwestia opisów:
    a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
    b) wywalić z opisu rok całkowicie
    c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

    Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

    3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

    1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

    Co o tym sądzicie?
    Nie rozumiem czemu album miałby wymagać aby przedmioty z dawnych lat były dostępne dla każdego. Ktoś zaczął później grę, to nie ma możliwości zdobycia przedmiotów kolekcjonerskich z poprzednich lat (nie licząc handlu), proste. No ale jak już musi tak być, to tak:

    1) Niech nie będą kolekcjami, ale zróbmy tak, aby dzięki nim można było zdobyć przedmioty z dawnych lat. Przykładowo, za jajka można zdobyć przedmioty z dawnych lat eventu wielkanocnego itp. Albo ktoś będzie chciał zdobyć stare itemki, albo te nowe z aktualnych lat. Chyba, że zdobędzie ich więcej, wtedy ma szanse na zdobycie nowego i starego przedmiotu.

    2) Może być, ale dużo mniejsza szansa niż na przedmioty aktualne. Albo nie dodawać, tylko tak jak zaproponowałem w pkt. 1

    a) Tak może być

    b) Na nie, rok niech będzie

    c) W przedmiocie zostawić "rok powstania" (np. lampion 2012), ale do opisu dodać np. zdanie: Był możliwy do zdobycia w: 2011, 2012, 2013 itp.

    3) To na 1000% nie, scalenie tych wszystkich itemów w jeden byłoby bardzo złym pomysłem, sam byłbym zły gdybym stracił itemki z poprzednich lat bo połączyły się one w jedność.

  10. #40
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

    Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

    Propozycja jest taka:

    1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

    2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

    Jeszcze kwestia opisów:
    a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
    b) wywalić z opisu rok całkowicie
    c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

    Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

    3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

    1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

    Co o tym sądzicie?
    1 - tak. Te przedmioty zdecydowanie nie powinny być przedmiotami kolekcjonerskimi i powinny znikać po evencie (z ewentualną możliwością wymiany przez 7 dni u NPC za jakieś drobne bzdury typu miksy rege).

    2 - tak

    a - zdecydowanie na nie.
    b - tak
    c - zdecydowanie na nie.

    słodycze - tak

    3 - zescalić je. Tak, to rozwiązanie ma minusy, ale jest jedynym rozsądnym. Nadal jednak będzie jakiś sens w zbieraniu ich w nadmiarze.. choćby w celu sprzedaży.

    Cieszę się, że pomysł albumu spotkał się z ciepłym przyjęciem.

    sam byłbym zły gdybym stracił itemki z poprzednich lat bo połączyły się one w jedność.
    Nic byś nie stracił. Jeżeli masz teraz np Lampion z 2011 i z 2012 to po scaleniu nadal miałbyś dwa lampiony tylko że bez daty...
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 20-03-2016 o 00:09

  11. #41
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Też się wypowiem. Jestem stosunkowo młodą boginią w świecie Arkadii i nie było mi dane pozyskać przedmiotów z pierwszego i drugiego roku po premierze gry. Wśród graczy, szczególnie tutaj na forum, jest sporo osób, które grają cały czas, zdobywają wszystkie przedmioty unikatowe, mają strategie na wszystkie bossy i tak dalej, i tak dalej... Ale co z graczami takimi jak ja, którzy robią sobie przerwy bądź po prostu zaczęli grę nieco później od innych? To niesprawiedliwe, że ktoś, kto teraz założy konto, będzie musiał codziennie strasznie się wysilać i zdobywać masę złota, by odkupić jakiś bardzo rzadki przedmiot, który pojawił się na początku gry.
    Scalenie przedmiotów kolekcjonerskich i usunięcie w ich opisach roku oraz powtarzanie co jakiś czas słodyczy i przedmiotów za MF w sklepach eventowych rozwiąże ten problem i sprawi, że w Arkadii zapanuje sprawiedliwość. Oczywiście względna, każdy wie, że najlepiej byłoby wam pod moim obcasem. Ale tak, mam w tej sprawie takie same zdanie jak Samael.

  12. #42
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Może co do 3.
    Jeśli ktoś ma chociaż 1 zaświecić ikonkę. A jeżeli więcej to gdzieś po prawej stronie ikonki małymi cyframi wpisać daty kiedy było zdobyte? Zawsze miły dodatek i starzy gracze się nie będą nudzić.
    1 spoko ale proszę żeby był npc skupujący po cenach lepszych niż potiarka.
    2. Może te kilka, ale losowo występujących o podobnych procentach szans? Np skończyć na 3-5 przedmiotach, Nowym dać 50% resztę podzielić między stare. A potem nie dokładać tylko wyrównać szanse?
    Najgorsze jest to że osoby które graja od początku nie będą miały prawie wyzwań zbierania

  13. #43
    Ted
    Konto usunięte
    Tomi, w pełni się zgadzam co do 1 i 2 (w 2 jestem za C). Jeśli chodzi o punkt 3 to myślę, że kompletne scalanie lub usuwanie roku to barbarzyństwo i zaniży wartość kolekcjonerską przedmiotu (nawet jeśli będzie można go bardzo dobrze sprzedać). Według mnie nic nie powinno być w tym temacie zmienione. Zdobycie przedmiotu typu dyplom czy koszyczek jest trudne i gracz, któremu się to udało może być z siebie dumny. Sam napisałeś, że tych przedmiotów nie zdobywa się dużo co roku, więc nie tylko ci, którzy później zaczęli grę są ich pozbawieni. Niektórym graczom po prostu się nie udało, mimo że byli na evencie i to również wpływa na wartość tych przedmiotów.

    Ewentualnie, jeżeli moje zdanie was nie przekonuje to jestem za pomysłem Sic'a
    Może co do 3.
    Jeśli ktoś ma chociaż 1 zaświecić ikonkę. A jeżeli więcej to gdzieś po prawej stronie ikonki małymi cyframi wpisać daty kiedy było zdobyte? Zawsze miły dodatek i starzy gracze się nie będą nudzić.
    Dzięki temu gracz cały czas może pochwalić się ile razy udało mu się zdobyć item.

    Dziękuję za uwagę.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Ostatnio edytowane przez Nattat ; 15-04-2017 o 19:20

  15. #45
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Odświeżam Nazwa:  1.png
Wyświetleń: 3141
Rozmiar:  2.4 KB
    Ostatnio edytowane przez Samael ; 27-01-2019 o 04:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •