Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 53

Temat: Nowa zakładka w Profilu: Kolekcje

  1. #1
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318

    Nowa zakładka w Profilu: Kolekcje

    Propozycja ta jest skierowana w głównej mierze do kolekcjonerów.
    Każdy z nas zapewne doświadcza bólu spowodowanego bałaganem jaki powodują przedmioty kolekcjonerskie w plecaku. Dowód:

    Nazwa:  z0dv6i.jpg
Wyświetleń: 832
Rozmiar:  86.7 KB

    Nie są one w żaden sposób posegregowane ani uporządkowane. Bardzo trudno jest się zorientować w tym co mamy, a czego nie mamy, co możemy sprzedać a czego nie, ciężko jest wyszukać przedmiot z danego roku.
    Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie dodatkowej zakładki w profilu gracza, wyglądałoby to w ten sposób:

    Nazwa:  7ycd6a.jpg
Wyświetleń: 832
Rozmiar:  97.7 KB

    Nazwa:  3ueivw.jpg
Wyświetleń: 805
Rozmiar:  96.4 KB

    Zalety takiego rozwiązania:
    - uporządkowanie przedmiotów kolekcjonerskich według roczników
    - możliwość pochwalenia się całemu my fantasy czego to my nie mamy (szpan!)
    - ułatwienie handlu i wymiany między kolekcjonerami (dzisiaj trzeba robić screeny, wypisywać ręcznie, sprawdzać, szukać, a dzięki propozycji wystarczy że zainteresowany wejdzie na nasz profil i może w parę sekund sprawdzić, czy kolekcjoner ma pożądany przedmiot)
    - wprowadzenie tej publicznie dostępnej zakładki wpłynie korzystnie na prestiż kolekcji, być może przybędzie więcej kolekcjonerów chętnych wypełnić zakładkę Kolekcje przedmiotami
    - z każdym rokiem przybywa nowych przedmiotów kolekcjonerskich, a więc z każdym rokiem bałagan w plecaku się powiększa, wprowadzenie tej zakładki pozwoli już na zawsze utrzymać porządek

    Zapraszam do dyskusji (przede wszystkim kolekcjonerów)

  2. #2
    Nie jestem kolekcjonerem, ale oczywiście na tak, a przy okazji można też GEMY POSEGREGOWAĆ!!!11!

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Również nie jestem kolekcjonerem, ale na tak.

  4. #4
    Elitek
    Konto usunięte
    Jestem za!

  5. #5
    tak być powinno, wygląda to trochę nieestetycznie, a z czasem będzie coraz gorzej

  6. #6
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Ładne. Brałabym.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2013
    Postów
    51
    Zgadzam się z propozycją, jestem Za.

  8. #8
    Harutotte
    Konto usunięte
    Za.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2012
    Postów
    28
    Zdecydowanie na tak. Sam kolekcjonuje przedmioty a na dobrą sprawę sam nie wiem, jak wielu przedmiotów mi brakuje.

  10. #10
    Moderator Avatar PowerISO
    Dołączył
    03-05-2012
    Postów
    548
    dobry pomysł to by wprowadziło jakiś porządek

  11. #11
    Użytkownik Avatar Peggy Brown
    Dołączył
    05-03-2014
    Postów
    76
    Cytat Napisał Owen Wilson Zobacz post
    Zdecydowanie na tak. Sam kolekcjonuje przedmioty a na dobrą sprawę sam nie wiem, jak wielu przedmiotów mi brakuje.
    o to to!

    jestem za.

  12. #12
    Pomysł świetny (w sumie nie ma tu o czym dyskutować, bo - tak mi się wydaje - każdy to poprze)

    Do pomysłu dodałbym opcjonalnie (bo to nie aż tak istotne) przy HANDLU oraz wystawianiu przedmiotów na TARGU dodałbym zakładkę "Kolekcjonerskie". Nie mieszałyby się wtedy zwykłe przedmioty (takie rudy żelaza, minerały itp) z przedmiotami kolekcjonerskimi co potrafi czasami nieźle dać w kość.

  13. #13
    A jak to jest z osobami, które zobaczą ile to rzeczy jest/było do zdobycia i prawdopodobnie już nigdy ich nie znajdą. Sądzicie, że powinno się brać pod uwagę taki punkt widzenia?

    Co z kolekcjonerskimi pobocznymi, unikalnymi?
    Tutaj jest chyba tylko klucz Jeahoka. Trzeba będzie go spytać o zmianę na artefakt albo dodać osobną kategorię "Inne", w której kolekcja "niezdobyta" nie powinna być widoczna - nie widać co można zdobyć.
    W drugim przypadku będzie można dodać nowe przedmioty kolekcjonerskie chociażby do fabuły lub jako nagrody dla pojedynczych osób.

    No chyba, że każdy musiałby się pogodzić, iż nie będzie miał pełnej kolekcji, bo nie ma klucza Jeahoka.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    A jak to jest z osobami, które zobaczą ile to rzeczy jest/było do zdobycia i prawdopodobnie już nigdy ich nie znajdą. Sądzicie, że powinno się brać pod uwagę taki punkt widzenia?
    Myślę, że większość osób nie będzie miała pełnej kolekcji, to normalne.
    To, że ktoś nie będzie miał pełnej kolekcji nie powinno być powodem, by odrzucić tą propozycję. Wydaje mi się, że kolekcjonowanie w obecnej formie jest zbyt uciążliwe dla kolekcjonerów i na dłuższą metę bezsensowne. Jeżeli o mnie chodzi, to jeśli kolekcjonowanie nie zostanie w taki lub inny sposób zreformowane to prawdopodobnie zaprzestanę kolekcjonowania i rozprzedam zebrane przedmioty, bo tylko zaśmiecają plecak, nie da się nimi pochwalić (a kolekcje również na tym polegają) oraz (tak jak powiedział Owen Wilson) ciężko nawet ustalić co się ma, a czego się nie ma w kolekcji. Chaos w czystej postaci.

    Według mnie klucz Jeahoka powinien być po prostu artefaktem, ponieważ artefakty pełnią teraz taką rolę.
    Ale ja się nie będę na ten temat wypowiadał bo to sprawa między nim a Tomim i ich decyzja.

  15. #15
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Moim zdaniem jeśli przedmioty kolekcjonerskie miały by być w takiej systemowej formie "albumu" jak karty, z oznaczeniem ile ich jest i jakie jeszcze brakują, to powinna być jednak opcja zebrania ich wszystkich (może to być baaardzo trudne, ale jednak możliwe). Padła kiedyś propozycja, aby przedmioty kolekcjonerskie eventowe "wracały" te same co jakiś czas i to by był krok w tym kierunku. Pewnie niektóre rzeczy jak prezenty, dynie, jajka, które mają podwójną funkcję - użytkową i kolekcjonerską zarazem, powinny wtedy łatkę "kolekcjonerską" stracić. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. To jest sprawa, w której nie mam sprecyzowanego zdania.

    //Podobnie wygląda zresztą sprawa z osiągnięciami niestandardowymi - po stworzeniu ich rejestru planowałem, aby wycofać te które można zdobyć wyłącznie jednorazowo na pewnym etapie gry i tym samym zamknąć sobie drogę do innych "na zawsze".

    Nie wiem, może w ramach kompromisu jakiś album "standardowy" który każdy może uzyskać w pełni + lista "dodatkowych, nieklasyfikowanych"?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •