Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 58 z 58

Temat: Jack Sparrow Back (MMAAGG) - nieuczciwe praktyki handlowe

  1. #46
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Sprawa zakończona, z Nightmare dogadaliśmy się. To tyle, dziękuję za wysoką oglądalność, choć cały temat był bardzo zbędny. ( Nikt nikogo nie blokował, każdy chciał się dogadać )
    No właśnie nie
    Sprawa jest zakończona, jeżeli uznajemy, że przedmiotem sprawy był Pierścień. W tym jednak wypadku cała kłótnia i konflikt dotyczyła kodu zero-jedynkowego, a z mojej strony tego nie było.
    Z mojej strony sprawa dotyczy kwestii honorowych i etycznych w handlu, które złamałeś. Odniosłeś pewien sukces handlowy, dorabiając się na błędzie innych - w gruncie rzeczy to jak naciąganie jest - ja uważam to za godne napiętnowania, czemu służy cały ten temat. Oczywiście zadbam żeby sprawa nie ucichła, zyskałeś wirtualne monetki (pewnie obrócisz tym do ok. 2kk zysku), ale postaram się, żebyś na dłuższą metę na tym stracił. Odsyłam do pojęcia uczciwości na wolnym rynku

  2. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Z mojej strony sprawa dotyczy kwestii honorowych i etycznych w handlu, które złamałeś
    To jest tylko gra, a błąd był po Twojej stronie.

  3. #48
    Beneficie za każdy błąd trzeba zapłacić. Ty go popełniłeś. Sprawa została zakończona ponieważ obie strony znalazły rozwiązanie.
    Jeśli chcesz mnie " napiętnować " to powiedz w czym zawiniłem.
    Ukradłem ? wymusiłem ? Nie ! Ja go Kupiłem uczciwie.
    Zarzucasz mi przywłaszczenie, a przecież z jego definicji jest to bezprawne zatrzymanie rzeczy właściciela bez jego zgody, a jak wiemy przedmiot należy do mnie, ponieważ go kupiłem.

  4. #49
    musaraj
    Konto usunięte
    Pierwszą rzeczą którą do Ciebie napisałem było zaoferowanie zapłaty za błąd
    Lepszym określeniem było "zwędziłeś" (nie "ukradłeś, bo tego nie zrobiłeś, ale "zwędziłeś")

    Raz jeszcze podkreślam że Twoje działanie jest w 100% legalne, ale jest nieetyczne. Bo etyka widzi, że wzbogacasz się zuchwale na cudzym błędzie i widzi, że "kupno" tego pierścienia jest "kupnem" tylko formalnie.
    Nie lubię powtarzać tego samego po 10 razy

  5. #50
    Jest to kupno teoretyczne jak i praktyczne, a więc realne.
    Jeśli kogoś oszukałem proszę napisać to w tym temacie. Jeśli kogoś okradłem również.
    By podważać mój autorytet handlowy trzeba mieć do tego argumenty, zasłanianie się etyką i markowanie tym samym swojego błędu nie jest argumentem.
    Jak już wcześniej pisałem przeprowadzam kilkanaście transakcji miesięcznie i nikogo nie oszukałem, ani nie okradłem. Nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich dni ( wczoraj/dzisiaj ). Twoje bezpodstawne zarzuty również.
    Etyką kieruje się w życiu nie w grze komputerowej, bo w grze chodzi o to by wygrywać i tu kieruje się tylko uczciwością.

  6. #51
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    ja tutaj trzymam stronę benefit'a ponieważ sam straciłem na aukcji wiele itemków bo wystawiłem za 1G :P
    Jeśli byś był uczciwy to byś mu oddał ten pierścień i by w ogóle nie było tego tematu.
    no ale w tej grze mało uczciwych graczy :v

  7. #52
    Użytkownik Avatar Dejvivd
    Dołączył
    23-07-2014
    Postów
    14
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    ja tutaj trzymam stronę benefit'a ponieważ sam straciłem na aukcji wiele itemków bo wystawiłem za 1G :P
    Jeśli byś był uczciwy to byś mu oddał ten pierścień i by w ogóle nie było tego tematu.
    no ale w tej grze mało uczciwych graczy :v
    Tutaj chyba nikt nie jest uczciwy)

  8. #53
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post
    Etyką kieruje się w życiu nie w grze komputerowej, bo w grze chodzi o to by wygrywać
    I tu panie uczciwy skreślasz się w całości. Jeżeli Twoim celem w grze jest zwycięstwo za wszelką cenę, to już zawsze będę wolał omijać Cię szerokim łukiem.

    Jest to kupno teoretyczne jak i praktyczne, a więc realne.
    Wait what. Ktoś nieobeznany z handlem wystawił przedmiot za 1G i chciał na nim zarobić?

    By podważać mój autorytet handlowy trzeba mieć do tego argumenty, zasłanianie się etyką i markowanie tym samym swojego błędu nie jest argumentem.
    Masz cały pierwszy post argumentów i dowodów, no ale ok, nie ma żadnego.
    Jak już wcześniej pisałem przeprowadzam kilkanaście transakcji miesięcznie i nikogo nie oszukałem, ani nie okradłem.
    Jak już wcześniej pisałem, uczciwość danej osoby poznaje się po najgorszym z jej dokonań. Jeżeli raz, tylko jeden jedyny raz na tysiące wizyt, ukradniesz coś ze sklepu, na stałe przylega łatka złodzieja. Jeżeli raz, jeden jedyny raz, wykorzystasz czyjś błąd do bezczelnego wzbogacenia się, to i łatka nieuczciwego przylega.

    Przy okazji, taka sytuacja:
    Handlujesz z kimś czymś, chcesz to sprzedać za 1000000 (milion) G. Podczas transakcji kontrahent wpisuje przez pomyłkę 10000000 G (wuchta zer, można się pomylić) i klika akceptuj. Jak rozumiem, zaakceptowałbyś handel a potem twierdził na PW, że przecież sprzedałeś praktycznie i teoretycznie, kasa za EQ jest Twoja itd.?

  9. #54
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    ja tutaj trzymam stronę benefit'a ponieważ sam straciłem na aukcji wiele itemków bo wystawiłem za 1G :P
    Jeśli byś był uczciwy to byś mu oddał ten pierścień i by w ogóle nie było tego tematu.
    no ale w tej grze mało uczciwych graczy :v
    Nie oszukałem go, więc jestem uczciwy. Przeanalizuj jeszcze raz temat.
    Rada na przyszłość jeśli chcesz coś przerzucić to wystawiaj na licytacje i po zalicytowaniu zakończ aukcję.

    - - - - - - - - - -

    Wait what. Ktoś nieobeznany z handlem wystawił przedmiot za 1G i chciał na nim zarobić?
    Nie interesuje mnie cel wystawienia przedmiotu, a fakt że był on wystawiony dla każdego gracza, nie dla 1.

    Masz cały pierwszy post argumentów i dowodów, no ale ok, nie ma żadnego.
    Cała linia " argumentów " została już wcześniej obalona, więc nie będę się powtarzał.

    Jak już wcześniej pisałem, uczciwość danej osoby poznaje się po najgorszym z jej dokonań. Jeżeli raz, tylko jeden jedyny raz na tysiące wizyt, ukradniesz coś ze sklepu, na stałe przylega łatka złodzieja. Jeżeli raz, jeden jedyny raz, wykorzystasz czyjś błąd do bezczelnego wzbogacenia się, to i łatka nieuczciwego przylega.
    Jestem uczciwy, jeśli kogoś oszukałem podaj argument/dowód.

    Handlujesz z kimś czymś, chcesz to sprzedać za 1000000 (milion) G. Podczas transakcji kontrahent wpisuje przez pomyłkę 10000000 G (wuchta zer, można się pomylić) i klika akceptuj. Jak rozumiem, zaakceptowałbyś handel a potem twierdził na PW, że przecież sprzedałeś praktycznie i teoretycznie, kasa za EQ jest Twoja itd.?
    Nie zaakceptował bym ponieważ jeśli z kimś się umawiam na jakąś kwotę to transakcję przeprowadzam właśnie na taką kwotę, a nie inną.

    Tak jak napisałem w grze kieruję się uczciwością, nie etyką.
    Jeśli ktoś zarzuca mi nieuczciwość argumentami etycznymi to jest to niedorzeczne.
    Ostatnio edytowane przez Jack Sparrow Back ; 31-08-2015 o 12:51

  10. #55
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Dejvivd Zobacz post
    Tutaj chyba nikt nie jest uczciwy)
    wypraszam sobię, ja oddałem raz kasę gościowi, który pomylił mnie z kimś.

  11. #56
    Użytkownik Avatar Dejvivd
    Dołączył
    23-07-2014
    Postów
    14
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    wypraszam sobię, ja oddałem raz kasę gościowi, który pomylił mnie z kimś.
    Przepraszam, 5% użytkowników jest uczciwych.

  12. #57
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MMAAGG Zobacz post

    Tak jak napisałem w grze kieruję się uczciwością, nie etyką.
    Jeśli ktoś zarzuca mi nieuczciwość argumentami etycznymi to jest to niedorzeczne.
    Ja bym bardzo chciał wiedzieć, jaka jest różnica między kierowaniem się uczciwością, a kierowaniem się etyką.

  13. #58
    Cytat Napisał benefit Zobacz post
    Ja bym bardzo chciał wiedzieć, jaka jest różnica między kierowaniem się uczciwością, a kierowaniem się etyką.
    Odsyłam do źródeł informacji np. encyklopedii. Krótko mogę podpowiedzieć jednak że uczciwość jest wpisana w etykę, a nie odwrotnie.
    ( Kierując się etyką jednocześnie kierujemy się uczciwością, kierując się uczciwością nie kierujemy się całą etyką )

    - - - - - - - - - -

    Z miejsca proszę o zamknięcie tematu, oraz wymierzenie kary dla gracza Benefit za oczernianie. Oczywiście adekwatnie do czynu.
    Nic nie udowodnił i jeszcze oczernia, przykra sprawa.

    21:08
    Blond Ostrzegam przed handlem z graczem Jack Sparrow Back! [link]

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •