Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: problem z przewijaniem czatu na operze

  1. #1
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593

    problem z przewijaniem czatu na operze

    jak w temacie dziadostwo mi nie przewija normalnie czatu i wisi na pozycji jaka była w ostatniej chwili.
    dotyczy to wszystkich czatów również walki.
    najnowsza opera z adblokiem wszystkimi adobami i javą
    ktos miał podobnie i powie co robić? jak nie, proszę wszechmocnego o podpowiedź.

    ps. f5, ctrl+f5, cookie nie pomaga.
    naucz się robić skrypty ---> klik!

  2. #2
    A to dziwne, u mnie działa normalnie.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    01-07-2012
    Postów
    28
    U mnie ten sam problem, jest to dosyć uciążliwe, bo często nie widać nowych wiadomości. Ze swojej strony dodam, że czasami działa normalnie ale przez większość czasu muszę przewijać ręcznie. Używam chrome, również z adblockiem.

  4. #4
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    U mnie robi się tak wtedy, kiedy czas nie jest na ostatniej wiadomości. Nawet jak jest jeden pixel wyżej czat to nie przewinie nowych wiadomości, jak jest ustawiony maksymalnie na dole czatu to nie ma problemu.

  5. #5
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    U mnie robi się tak wtedy, kiedy czas nie jest na ostatniej wiadomości. Nawet jak jest jeden pixel wyżej czat to nie przewinie nowych wiadomości, jak jest ustawiony maksymalnie na dole czatu to nie ma problemu.
    To oczywiste że jest zrobione celowo. Czytasz co ktoś napisał wyżej pojawia się nowa wiadomość i przewija Ci na dół, to byłoby uciążliwe.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2011
    Postów
    415
    U mnie na tele też nie da się przewijać czatu, do tego mam 4 czaty główny, walka, główny, walka.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    dzieki za zainteresowanie, Tomi.
    naucz się robić skrypty ---> klik!

  8. #8
    To nie jest tak, że po pierwszym przewinięciu do góry nie wraca, zaś jak wrócisz do ostatniej wiad to znowu zaczyna podążać za ostatnia wiad?

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Lady Karen Zobacz post
    dzieki za zainteresowanie, Tomi.
    Sprawdzałem to i u mnie również działa, także nie wiem co poradzić
    Może to jest kwestia konkretnej wersji przeglądarki/systemu lub ich konfiguracji.

  10. #10
    Houqe
    Konto usunięte
    Mnie od bardzo dawna w mfo jeśli chodzi o przewijanie wkurzał jedna rzecz. ( chyba nie wszędzie tak jest, jeśli się mylę to sory)

    Mianowicie jeśli toczy się walkę i najedzie kursorem na ekran z wyborem przedmiotów, to za pomocą scrolla dojezdza się do samego dołu wyborów, a potem już przesuwa się cała strona mfo i cała walka wyfruuuuwa gdzieś wyżej. Nie ma opcji tego zablokowania, by wtedy gdy kursor znajduje się w oknie wyboru przedmiotu, tylko tam dawało się przewijać?

  11. #11
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Mianowicie jeśli toczy się walkę i najedzie kursorem na ekran z wyborem przedmiotów, to za pomocą scrolla dojezdza się do samego dołu wyborów, a potem już przesuwa się cała strona mfo i cała walka wyfruuuuwa gdzieś wyżej.
    Mam coś podobnego jak gram na komórce
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Mnie od bardzo dawna w mfo jeśli chodzi o przewijanie wkurzał jedna rzecz. ( chyba nie wszędzie tak jest, jeśli się mylę to sory)

    Mianowicie jeśli toczy się walkę i najedzie kursorem na ekran z wyborem przedmiotów, to za pomocą scrolla dojezdza się do samego dołu wyborów, a potem już przesuwa się cała strona mfo i cała walka wyfruuuuwa gdzieś wyżej. Nie ma opcji tego zablokowania, by wtedy gdy kursor znajduje się w oknie wyboru przedmiotu, tylko tam dawało się przewijać?
    Kiedyś było blokowane, ale po iluś tam wersjach przeglądarek w międzyczasie coś się zmieniło. Spróbujemy zablokować.


    Jeśli chodzi o błąd z przewijaniem - chyba udało mi się odtworzyć sytuację Lady Karen - nie przewija, gdy używa się skalowania crtl+ lub ctrl-
    Przynajmniej na Operze tak właśnie udało mi się to uzyskać.

  13. #13
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Wysłane poprawki obu powyższych niedogodności/usterek.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •