Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [Bossy] Nie umiem pokonać Zielonego Smoka...

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    25-10-2014
    Postów
    2

    [Bossy] Nie umiem pokonać Zielonego Smoka...

    Mam problem z: Zielony Smok
    Poziom postaci: 46
    Statystyki:
    HP 97
    MP 51
    Atak magiczny 96
    Obrona 63
    Obrona magiczna 64
    Szczęście 52
    Szybkość 97


    Opis problemu:
    Cześć, mam problem z pokonaniem Zielonego Smoka z 46 poziomem. Zawsze na początku walki dawałam sobie Przeczekanie, czy powinnam ? Jestem magiem o atrybucie Lodu.

    Ekwipunek:
    Żołwia Różdżka +1
    Elficki Kapelusz +3
    Elficka Peleryna
    Buty Herszta
    Elficki Wisiorek

    Moje zdolności:
    - Leczenie 1 *5
    - Leczenie 2 *5
    - Bryza *2
    - Przeczekanie *1
    - Kuracja *3
    - Refleks *1
    - Burza Błyskawic *5
    - Drenaż *1
    - Eksplozja *4
    - Krytyczny Cios *1
    - Lodowy Atak *1
    - Mega Leczenie 2 *1
    - Mega Zatrucie *2
    - Ożywienie *2
    - Pomyślność *2
    - Trujący Pocisk *3


    Moje raporty ( 2 z 8 )
    https://mfo3.pl/r/b7a2f4391
    https://mfo3.pl/r/bda27a93f

    Jakie zdolności/equ/staty powinnam mieć podczas walki ?

  2. #2
    Użytkownik Avatar malpaxd
    Dołączył
    30-01-2012
    Postów
    174
    Masz złe eq, załóż takie dające obrone magiczną czyli :
    Wampirza Różdzka
    Kaptur Kostuchy
    Japonki
    Sygnet.

    Gemy też obrona magiczna plus i kikla hp plus.

    Przeczekania można użyć gdy nie mamy statós pozytywnych bo innaczej sie zmarnuje.

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Eq masz słabe - musisz ubrać się stricte pod obronę magiczną, a więc założyć Kaptur Kostuchy/Hełm Mnicha, Żółwi Pancerz, Japonki oraz Sygnet. Ze zdolności weź: Przeczekanie, Drenaż, Bryze, Leczenie 1, Leczenie 2, Mega Leczenie 1. Proponuje wbić atrybut wiatru.
    Bididididid!

  4. #4
    Użytkownik Avatar Ziarrno
    Dołączył
    30-10-2012
    Postów
    101
    acha, a po co jej mega leczenie 1? lepiej norme. https://forum.mfo3.pl/showthread.php?14095-Zielony-Smok

  5. #5
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Bo zawsze lepiej sie wyleczyc w ostatecznosci.
    Bididididid!

  6. #6
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Jak już mówimy o ostateczności to norma>mega 2>mega 1 przy mądrym użytkowniku (dlaczego? - czytaj założenia). Otóż:


    Uzbrojenie
    Stale trzymam się tezy, że najlepszym ekwipunkiem dla osoby posiadającej więcej niż 1700 HP przeciwko magowi jest:
    -Wampirza Różdżka,
    -Kaptur Kostuchy,
    -Żółwi Pancerz,
    -Zwinne Buty (ze względu na twoją dużą ilość szczęścia w bazie jak na maga, użyłbym odstraszających butów - tańsze i lepsze),
    -Sygnet,
    Jest tylko kilka wyjątków od tej reguły (m.in. nie mamy nabitej ziemi, a przeciwnik właśnie nią atakuje lub mamy porąbane statystyki i szybkość jest na poziomie dno). Oczywiście to eq da się zastąpić tańszą wersją, która będzie ciut gorsza, ale nadal sprawna (chociaż to co podałem, to koszta ~150k.)

    Zdolności

    -Drenaż,
    -Normalizacja,
    -Leczenie 2,
    -Leczenie 1,
    -Bryza,
    -Przeczekanie,


    Gemy

    Prosta sprawa o ile ktoś nie ma żałosnych defów (m.in ja).
    4x obrona magiczna
    2x szybkość
    Gemy oczywiście nabite, jak nie masz gemów szybkości to użyj gemów ataku magicznego



    Założenia

    -zużycie normalizacji w początkowej fazie rozgrywki - tylko na skupienie smoka, ponieważ jeżeli trafimy chociaż raz na pewno pozwoli nam to zaoszczędzić więcej niż 1320 hp (szczególnie, że mogą wejść 2 normy). W razie gdybyśmy nie trafili, zawsze można się poddać - przecież nie zużyliśmy jeszcze żadnych osłon, regeneracji ani odnowień, więc straty będą praktycznie zerowe.

    -nie chce mi się liczyć czy smok będzie miał podwójne tury, ale wątpię. Przeczekanie najlepiej sprawdzi się w momencie kiedy kończy ci się osłona magiczna, a przeciwnik wciąż ma przynajmniej 2 tury skupienia. Nie powinno się go używać kiedy posiada się osłonę magiczną, regenerację bądź hp jest większe niż 70% maksymalnej ilości (przeczekania nakłada również status regeneracja, a należy wykorzystywać każdą okazję do zaoszczędzenia leczeń). Jeżeli spełniamy wszystkie wymogi, nie ma znaczenia w którym momencie walki go użyjemy,

    -normalizację należy użyć na początku, aby potem móc swobodnie zużyć osłony i skupienia. Jeżeli wejdzie 1 normalizacja, oznacza to że będziemy musieli zużyć tylko jedną osłonę, aby ograniczyć skupienie smoka. W takim wypadku, aby wykorzystać jak największy potencjał mikstur skupienia, należy przed użyciem 1 mikstury skupienia użyć osłony magicznej. Dzięki niej ograniczymy tury na leczenie się (zwykle trzeba leczyć się co 3 tury, a w takim wypadku może udać się ograniczyć leczenia do 4 tury, co daje dodatkowy atak na skupieniu),

    -kiedy przeciwnik ma więcej niż 70% życia należy użyć drenażów. Im mniej smok ma hp, tym mniej się to opłaca.

    -regeneracja może być użyta w praktycznie każdym momencie walki, chociaż w późniejszych etapach dosyć ciężko znaleźć chwilę na użycie jej, chociaż nie należy się za bardzo spieszyć. Najlepiej używać jej po zużyciu leczenia 2, a przed użyciem mikstur życia 3

    -co do leczeń. Najpierw należy użyć zdolności, a dopiero potem mikstur,


    Jeżeli będą jeszcze jakieś problemy napisz na pw, tu tak na szybko ogólne założenia napisałem.

  7. #7
    Użytkownik Avatar SaddV
    Dołączył
    17-01-2014
    Postów
    26
    Przeczekania się nie daje na początku walki... A co do uzbro to załóż/kup uni

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •