Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Temat: King of the Hill - nowy tryb w stylu igrzysk

  1. #16
    Z ingerencją w statystyki może być problem. Po pierwsze nie wiem czy są zbierane dane na temat statystyk z wcześniejszych poziomów. Nie można przesadzić z poziomem skomplikowania, bo jak już pisałem chcąc zadowolić wszytskich możemy nie zadowolić nikogo, a wprowadzanie czegoś pod jakiś ułamek spoleczności wydaje się niepotrzebny. Sama mechanika pomysłu już jest i tak bardziej skomplikowana niż IŚ.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Wiedziałem, że o czymś zapomniałem - dane o statystykach z poprzednich poziomów. Można by było wprowadzić ograniczenie poziomowe - od 60, 70 poziomu. I wtedy od <minimalny poziom> - 5 byłyby gromadzone statystyki (zakładamy, że nikt nie wbije 56 przed updatem). Przy czym dla każdej postaci byłby to tylko 1 zestaw, czyli nie wiele.

    Co do poziomu skomplikowania - może tym mogliby się zająć co bardziej wykwalifikowani gracze? Stworzyć Panel EventMakerów? Współpraca graczy z administracją chyba pomysłem złym nie jest, a i w przypadku ewentualnych błędów i zastrzeżeń to nie administracja będzie winna jak to jest teraz ;p

  3. #18
    Houqe
    Konto usunięte
    Pomysł ciekawy, bo obecne igrzyska to jeden wielki syf. Masa chamów i luzodupów. Jedni sabotują dla drugich, jeden drugiemu dupsko liże.
    A co do "gry o tron" - Fajna, ale uderzająco przypomina zwykły turniej gdzie każdy gracz startuje z podobnym eq. Czyli licza sie umiejętnosci i wygrywanie.
    PODOBNO trwają prace nad turniejami. Czy nie będzie tego za duzo? Co tydzień Igrzyska (syyyyf), co tydzień Gra o Tron (łudząco przypominająca zwykły turniej) I co powiedzmy miesiąc Turniej.

  4. #19
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Pomysł ciekawy, bo obecne igrzyska to jeden wielki syf. Masa chamów i luzodupów. Jedni sabotują dla drugich, jeden drugiemu dupsko liże.
    A co do "gry o tron" - Fajna, ale uderzająco przypomina zwykły turniej gdzie każdy gracz startuje z podobnym eq. Czyli licza sie umiejętnosci i wygrywanie.
    PODOBNO trwają prace nad turniejami. Czy nie będzie tego za duzo? Co tydzień Igrzyska (syyyyf), co tydzień Gra o Tron (łudząco przypominająca zwykły turniej) I co powiedzmy miesiąc Turniej.
    Spotykałem się z przyrównaniami do zwykłego turnieju.
    Jednak tu występują takie zjawiska jak : zarządzanie potkami (by starczyło na te ważniejsze walki, jednocześnie nie przegrywając walki) , losowe eq itp.

    Również przedstawiając ten pomysł innym testerom spotkałem się z opinią o ilości eventów. Nie wiem czy stan w którym 2 razy w tygodniu coś by się działo można nazywać dużą ilością. Bo chyba tego oczekujemy od gry by coś się działo.

    Tak turnieje są planowane, tak jak turnieje auto mają dość łatwą organizacje (robisz skrypt, wszystko ustawiasz i czekasz na walkę) , tak w turnieju manu musisz stawić się o wyznaczonej godzinie przez parę/parenaście dni. Ale to temat na inną dyskusję moim zdaniem.

    Cytat Napisał Omiteczq Zobacz post
    Wiedziałem, że o czymś zapomniałem - dane o statystykach z poprzednich poziomów. Można by było wprowadzić ograniczenie poziomowe - od 60, 70 poziomu. I wtedy od <minimalny poziom> - 5 byłyby gromadzone statystyki (zakładamy, że nikt nie wbije 56 przed updatem). Przy czym dla każdej postaci byłby to tylko 1 zestaw, czyli nie wiele.

    Co do poziomu skomplikowania - może tym mogliby się zająć co bardziej wykwalifikowani gracze? Stworzyć Panel EventMakerów? Współpraca graczy z administracją chyba pomysłem złym nie jest, a i w przypadku ewentualnych błędów i zastrzeżeń to nie administracja będzie winna jak to jest teraz ;p
    Poziom skomplikowania dla użytkowniów. By ogarnięcie tego nawet dla przeciętnego gracza było łatwe.
    Stworzenie wszelakiego rodzaju paneli "Makerów" to dużo czasu. I miałoby to marne zastosowanie w tym akurat przypadku.

  5. #20
    Rozwiewając niektóre wątpliwości:

    Sama propozycja jeśli będzie to będzie dopiero po (/wraz) wprowadzeniu turniejów zwykłych. Z tego powodu, że ten Król Góry wykorzystuje niektóre funkcje przyszłych turniejów, głównie: tworzenie avatara.

    W turniejach planowane jest właśnie tworzenie takiego avatara na dany poziom (można startować we wszystkich grupach poziomowych, które się przebiło), a w związku z tym pewnie będzie to powiązane z resetem statystyk dla każdego avatara. // czyli z resetowaniem stat przed sesją, specjalnie pod nią nie powinno być problemu //


    Jeśli chodzi o nadmiar rzeczy dla graczy.
    Wypadałoby stworzyć swoisty kalendarz okresowych wydarzeń.
    Np. zakładkę "Tryby gry", w której wszystkie byłyby wypisane wyjaśnione i byłby podany terminarz na następny tydzień. Ew. podane najbliższe terminy danych "wydarzeń" w opisie każdego trybu.


    Stworzenie wszelakiego rodzaju paneli "Makerów" to dużo czasu.
    Od Panelu GM'a jest krok do Panelu Pomocników.

  6. #21
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Nie wiem czy stan w którym 2 razy w tygodniu coś by się działo można nazywać dużą ilością. Bo chyba tego oczekujemy od gry by coś się działo.
    2 razy w tygodniu zabawa dla graczy pvp!
    Drodzy fabułowcy bijcie dalej tą garudę przez min rok sądząc po poziomie skomplikowania.


    Nakomplikowałeś strasznie. Połowa osób nie zrozumie zasad (prawie druga połowa nie raczy przeczytać).
    Tomi i Jacek będą mieć zabawę z silnikiem przez najbliższe pół roku.

    Potem będzie wielki płacz że losowo eq dropi itp. Że system jest głupi i wydali żetony w całości na eq. I brakło na potki.
    Że im pod staty eq nie pasowało... itp

    Lepiej rozdać komplet eq 0+ potki normalnie i nie cudować. Szkoda czasu moim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 18-06-2014 o 19:08
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  7. #22
    sic.
    Zabawa dla fabulaków?
    Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
    Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
    O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
    Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
    Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.


    Koridor.
    Rozmawialiśmy dużo na temat turniejów. Wiesz chyba ,że ich idea mnie nie przekonuje jako stałej rozrywki. Co da nam turniej raz na miesiąc/2/3. Zaś takie wydarzenie cotygodniowe da dużo. Jakie wielkie poruszenie wywołały igrzyska w pierwszych tygodniach istnienia i później.

    Tworzenie avatara też konieczne nie jest. Gra dysponuje funkcją usunięcia całego eq. Co jeśli dodać do tego zapis jakie to eq i odtwarzać eq w momencie zakończenia eventu ? Jak by był problemy, zabawy z pulą zdolności można odpuścić i tak w 1v1 stale uzywane są właśnie tylko te 12-15 zdolności.

  8. #23
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    sic.
    Zabawa dla fabulaków?
    Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
    Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
    O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
    Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
    Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.
    Upek raz na pół roku i może jakiś event raz na miesiąc. Może jakiś bossik globalny? Starczy.
    I tak graczom pvp się nic nie podoba:
    Igrzyska to syf.
    Kowal jest do bani.
    Żetony źle lecą...

    Ale kochanych graczy pvp którzy stanowią 1% graczy trzeba uraczyć jakimiś eventami 2 razy w tyg... A pozostałe 99% niech se czeka 10 lat na upka.

    Jak już ma być takie coś dla pvp niech równocześnie wejdzie wieża wyzwań dla pve.
    Czemu tylko pvp ma mieć zabawę.

    Nawet twoje żałosne zbieranie "zbieranie grzybów na czas" jest fajniejsze niż ta wieża i pewnie przyciągnie więcej graczy.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Grałem długo w mfo2 i pamiętam, że połowa graczy odeszła po tym jak na Salamandrii uniemożliwiono PvP. Sam po tym przestałem grać i wielu znajomych z gry tak samo. Właśnie tacy fabułowcy sie skarżyli, że ich inni tłuką, że nie ma nic dla nich i zdecydowano, ze na nowym kontynencie nie będzie walk na głównej mapie, tylko w jaskiniach. Wyłączyło to bardzo wiele zabawy. Z tą grą będzie podobnie bo nadal zbyt duża rzesza ludzi gra " pod fabułę". Pod fabułę to sobie możecie w Gothica pograć, a nie w mmorpg. Jak złapiesz kogoś w tej grze na mapce to sie wielce oburza jakbyś go okradł w domu. Znacie taką drugą? Dziwna tutaj jest mentalność graczy.

  10. #25
    Rozmawialiśmy dużo na temat turniejów. Wiesz chyba ,że ich idea mnie nie przekonuje jako stałej rozrywki. Co da nam turniej raz na miesiąc/2/3. Zaś takie wydarzenie cotygodniowe da dużo. Jakie wielkie poruszenie wywołały igrzyska w pierwszych tygodniach istnienia i później.
    Rozmawialiśmy już dużo na ten temat i wiesz, że nie kwestionuję przydatności poszczególnych trybów. Jedynie podaję znane mi plany na przyszłość. Poza tym turnieje miały być od dawna, jako prawdziwa idea klasycznych walk PvP - do których przydaje się kowal.

    Tworzenie avatara też konieczne nie jest. Gra dysponuje funkcją usunięcia całego eq. Co jeśli dodać do tego zapis jakie to eq i odtwarzać eq w momencie zakończenia eventu ? Jak by był problemy, zabawy z pulą zdolności można odpuścić i tak w 1v1 stale uzywane są właśnie tylko te 12-15 zdolności.
    To podchodzi pod tworzenie avatara - zapis stanu początkowego i zmiana niektórych rzeczy. Miałem na myśli tylko to, że jak będą turnieje to od razu taki tryb będzie możliwy do realizacji na tamtejszych warunkach.


    Ale kochanych graczy pvp którzy stanowią 1% graczy trzeba uraczyć jakimiś eventami 2 razy w tyg... A pozostałe 99% niech se czeka 10 lat na upka.
    Również nie rozumiem aż takiej krytyki dodawania nowych "eventów" / trybów dla graczy PvP. Jest to propozycja. Jak ktoś wymyśli coś fajnego dla graczy lubujących w fabule to oczywiście może złożyć odpowiednią propozycję. Gdy będzie panel pomocników to pewnie takie eventy fabularne będą znacznie częściej niż takie dla graczy PvP - bo te od PvP najczęściej wymagają dodatkowych funkcji w silniku.

    Poza tym wieża wyzwań - przecież Mop planował to również zrobić, ba nawet do tego upka. Nie widzę przeciwwskazań, aby w międzyczasie wymyślić coś dla PvP.

  11. #26
    Wracając do tematu.
    Wbrew pozorom mimo tego, że wydawać się może iż ten event jest przeznaczony dla graczy PvP (no są walki, to dla PvP), warto jednak rozważyć fakt, że do rywalizacji o najlepsze miejsca mają gracze również nie obładowani eq +7/8. Ba mogą tam walczyć gracze co nie mają żadnego unikatu.
    Pomysłem czysto PvP byłby turniej, gdzie gracz walczy w swoim eq na normalnych zasadach pojedynku.

    Jeżeli sic byłabyś zainteresowana prowadzeniem projektu "zbierania grzybów na czas" to chyba nic prostszego. Warto by jednak wybrać taką formułę, aby zaciekawiła również graczy PvP, bo fabułowców do tego pomysłu nie trzeba by było zachęcać za bardzo.


    Koridor
    Wieża wyzwań - no powiedzmy, że nazwa akceptowalna dla mojego pomysłu(jeżeli to o ten chodzi), jednak od początku było stanowisko "po upku".

    Z eventów fabułowych pewną rewolucją byłby "instancje". Przy dobrym rozegraniu kart jakie zapewnia silnik, mógłby to być niesamowity pomysł dla fabułowców, ale również i dla całych drużyn.

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Bardzo ciekawa propozycja. Sam miałem coś podobnego zaproponować ale mysto zrobił to lepiej Sam system przypomina mi turniej szachowy tylko tam zwycięzce wyłania się na podstawie 7-6 walk i wygrywa ten co był najwyżej

  13. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    sic.
    Zabawa dla fabulaków?
    Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
    Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
    O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
    Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
    Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.

    widzę że gramy w podobne gry dlaczego są tak dobre bo są nieprzewidywalne każda rozgrywka jest inna przez co ciekawa. moim zdaniem fabuła w mfo powinna być tłem dla rozgrywki pvp czyli obejmowac expienie, zdobywanie eq. oczywiscie jestem za wprowadzeniem wiekszej losowości i swoistego budowania combosow przy użyciu losowych elementów ale wprowadzenie tego na igrzyskach to pomysł chybiony; lepiej pomyśleć nad jakims nowym eventem zeby nie tylko w niedziele logowało sie wiecej graczy a do podejmowaniu ciągłych prob mimo porażek to mamy tu efekt jednorękiego bandyty :P
    Ostatnio edytowane przez siata ; 19-06-2014 o 21:35

  14. #29
    Gartor
    Konto usunięte
    pomysł jest ciekawy ale niewiem czy dministratorzy by się na coś takiego zgodzili ale wielki plus dla ciebie za pomysł

  15. #30
    Użytkownik Avatar Ziarrno
    Dołączył
    30-10-2012
    Postów
    101
    Sic jak wejdzie taki projekt to już nie będzie to problemem by stworzyć jakąś tam wieże pve :P zmieni się tylko na to że losowo będzie Cię przydzielało na jakieś tam stworki potworki zamiast gracza i powiedzmy inną mapkę:P wyrzuci się losowe eq zostanie własne nic się nie będzie zmieniało w statach itd mniej roboty, dodatkowo można zrobić tak że będzie Ci przydzielało "Sojuszników" do mocniejszych stworzeń:P szybciej przejdzie ta "wieża" do zakładki "do zrobienia" kiedy, "Król gór" co Mop wymyślił dojdzie do skutku w takim razie nie masz się czym martwić, usiąść wygodnie łów ryby "zbieraj grzyby" bij mini i czekaj nie wiadomo ile.
    O ile się pomysł Mopa również zrealizuje ^^
    Tak w ogóle fajny pomysł mimo że nie walczę, ale wydaje mi się że i tak i ja i wyżej podpisani tylko niepotrzebnie się napocili zwłaszcza Ty Mop :P ale czas pokaże może właściciele tej gry Cię wysłuchają. XD

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •