Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Pożegnanie z eventem - dynia-zagadka.

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Pożegnanie z eventem - dynia-zagadka.



    Nawet nie będę próbował komentować. Komunikat dotyczy jednej i tej samej dyni (tej na prawym dole).


    A zachowanie dyni mogę skomentować tylko tak

  2. #2
    Mogło się to wydarzyć przez trafienie na złe okienko czasowe: kliknąłeś na dynię, gdy oprysk nie był potrzebny, następnie poczekałeś aż dynia zostanie zaatakowana przez chorobę - przy czym zmieni się jej obrazek na mapce, potem kliknąłeś Enter po czym wyskoczył komunikat odnośnie zaatakowania dyni przez zarazę. Bo sprawdzanie warunków odbywało się w tym momencie tuż przed danym dialogiem. Co w sumie nie podchodzi pod żaden błąd, bo bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Mogło się to wydarzyć przez trafienie na złe okienko czasowe: kliknąłeś na dynię, gdy oprysk nie był potrzebny, następnie poczekałeś aż dynia zostanie zaatakowana przez chorobę - przy czym zmieni się jej obrazek na mapce, potem kliknąłeś Enter po czym wyskoczył komunikat odnośnie zaatakowania dyni przez zarazę. Bo sprawdzanie warunków odbywało się w tym momencie tuż przed danym dialogiem. Co w sumie nie podchodzi pod żaden błąd, bo bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.
    Aha, a po polsku?
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  4. #4
    też mi się zdarzyło, że dynia była zaatakowana, a jak pryskałem wyświetlało się, że nie potrzebne i chyba każdy tak miał, aż dynia się zepsuła i było po bugu
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  5. #5
    Wymusił sytuację w grze, którą teraz zgłosił jako błąd.

    1. Podszedł do zdrowej dyni z opryskiem na zarazę.
    2. Wyskoczył mu komunikat, że dynia nie wymaga oprysku na zarazę.
    3. Poczekał kilka chwil, aż oprysk na zarazę stał się potrzebny. (wciąż miał otwarty dialog odnośnie nie wymaganego oprysku na zarazę)
    4. Kliknął Enter - przełączył na następny dialog.
    5. Wyskoczyło mu, że dynia została zaatakowana przez zarazę.

    Proste i logiczne.

    Jeśli już Jh to potwierdza to może to być błąd złego odświeżania obrazku dyni, który mógł powstać przez lagi na serwie, tak jak spora część błędów lub zbyt wczesnej zmiany obrazku - przez co serwer wysyłał zmianę obrazka, jednak nie zdążył wysłać zmiennych.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    7s różnicy, jak klikał wyglądała na chorą(a praktycznie nie była) gdy klikną kolejny raz aby zamknąć okno, wyskoczył komunikta, że jest chora...

  7. #7
    Jeszcze inna opcja to wysłanie pakietu zmiennych przez serwer, gdzie jednak przez lagi nie wszystkie zdołały dojść do klienta co spowodowało, że dynia zmieniła obrazek nie zmieniając zmiennej. Następnie po rozpoczęciu dialogu jak to często bywa informacja od serwera została wysłana ponownie przez co potem jednak "okazało" się, że dynia wymaga oprysku na zarazę.

  8. #8
    Pirrat
    Konto usunięte
    Proponuje pisać w punktach , co się działo

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Jakoś spodziewałem się, że usłyszę takich niewiernych Tomaszy

    Całą sytuację powtarzałem ze 3 razy (musiałem napełniać potem oprysk) potem postanowiłem zrobić screena dopiero. Te 7s potrzebowałem żeby dać Prt Scr, skopiować do Painta, kliknąć.
    Dowodem na prawdziwość tego (serio, będziecie takie rzeczy narzucać?) błędu jest wygląd dyni na pierwszym obrazku. I uwierzcie, nie przerabiałem.

    Ktoś jeszcze obok biegał, też próbował psikać, nie mam jej nicku.

    P.S. Jak teraz spojrzałem na screeny - dowodem na nieprzerabianie obrazku jest identyczna pozycja graczy i identyczny stań dyń przy jednoczesnym obrocie chowańca, którego za nic nie umiałbym obrócić.


    P.P.S.
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.
    Syndrom moderatora Ci od[xxxx]zywa sie??
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 11-11-2013 o 11:24

  10. #10
    Problem przedstawiony przez musaraja na 100% wystepowal, odswiezanie nie pomagalo, a dynia ostatecznie sie psula
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  11. #11
    musaraj, przecież napisałem dalej, że skoro Jh to potwierdza to faktycznie może to być błędem. Ba, potem nawet próbowałem znaleźć powód tego błędu.

  12. #12
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Może po prostu się zepsuło w ostatnich 30 sek eventu przez jakiś niedopracowany zegar?
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  13. #13
    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Może po prostu się zepsuło w ostatnich 30 sek eventu przez jakiś niedopracowany zegar?
    nie pamietam kiedy u mnie to mialo miejsce, ale na pewno na dlugo przed koncem eventu
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,753
    Tego rodzaju błąd mógł się zdarzyć, podobnie jak ten z podwójnymi dyniami.
    Obecnie dalsza dyskusja nie ma sensu, za rok i tak pewnie będą jakieś modyfikacje w silniku lub tym evencie.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •