Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Nazewnictwo graczy

  1. #1
    Via
    Konto usunięte

    Nazewnictwo graczy

    Taka luzna propozycja.
    Wnosze, zeby chociaz sprobowac zmniejszyc negatywne pierwsze wrazenie spolecznosci graczy wywierane przez ich wlasne nicki. Taka wiocha dotyczaca nazewnictwa jest coraz bardziej widoczna, zwlaszcza w pierwszych, bardziej zatloczonych, miastach.
    Wiadomo po co: klimat, pierwsze wrazenie wywierane na nowych graczach, no i... klimat.
    Proponuje jedynie, zeby filtrowac tylko te "najbardziej niszczace" dla atmosfery gry imiona, czyli takie, ktore po prostu nie powinny wystepowac i raza oczy.

    Nicki, ktore osobiscie uwazam za priorytet w przypadku wprowadzenia takiego ograniczenia:
    - koks, kox, koksik, koxx i wszystkie pochodne
    - hardkor, hardcore, hardkorr, hardcox, hardcor i wszystkie pochodne
    - takie, ktore zawieraje dwie litery X ("iks") obok siebie, aby uniknac nastepujacych koszmarow: XXDAMIANXX, xXxWojxXx

    Osoby, ktore obecnie posiadaja jeden z nieporzadanych nickow moglyby miec darmowa mozliwosc jego zmiany (obligatoryjna badz zachecajaca).

    Kwestia rownolegla mogloby byc wprowadzenie prostego generatora imion w atmosferze rpg/sredniowiecza/orientu.

  2. #2
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Jestem na nie.

  3. #3
    Via
    Konto usunięte
    Powod?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Powod?
    To pierwszorzędny Troll, zawsze jest na nie.

  5. #5
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Powod?
    Mi jakoś nie przeszkadza mało oryginalna nazwa graczy, niech się nazywają jak chcą.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Również na nie, tak samo "Via" bym wykluczył z nazw postaci. Jest chyba swobodny wybór, imienia postaci, a w początkowych miastach jest najwięcej młodych graczy, którym odpowiednie nazwy nie są potrzebne do klimatu gry

  7. #7
    Via
    Konto usunięte
    I na jakiej podstawie bys wykluczyl via, panie "aich"? Napisalem

    Cytat Napisał Via Zobacz post
    Proponuje jedynie, zeby filtrowac tylko te "najbardziej niszczace" dla atmosfery gry imiona, czyli takie, ktore po prostu nie powinny wystepowac i raza oczy.
    Swobodny wybor, a zalosne odpychajace wrazenie jakie w tej chwili jest przez takie imiona indukowane to dwie rozne rzeczy. Nie ubedzie nikomu godnosci od tego, ze bedzie musial pomyslec 10 sekund dluzej nad imieniem, gdy kreator postaci nie zaakceptuje pierwszej jego wersji.
    Mfo sprzedaje gre i wszystko co jest z nia powiazane. To nie mnie powinno zalezec na tym, zeby zaden z reprezentacyjnych (poczatkowych) fragmentow nie byl odpychajacy.
    Oczywiscie, masz racje, ze z racji na swoj wiek/nastawienie moze ci byc wszystko jedno jakie imiona widzisz na okolo. Nie znaczy to, ze wszyscy tak mysla. W interesie MFO lezy mozliwosc pozytywnego apelowania do wszystkich grup konsumenckich. Skoro nie szkodzi to jednej stronie, a pomoga drugiej, to dlaczego by tego nie wprowadzic?

  8. #8
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Te nazwy graczy jak hardkor czy kox nie są takie złe nie czuje żeby mi psuły klimat gry. Jak przejdzie koło mnie gracz o nicku takim jak "pokrywa od klopa" to nawet się uśmiechnę gorzej z takimi nickami których tu nie przytoczę bo wyrwę bana raczej tym problemem wypadało by się zająć ( tak wiem panel GM itd) niż koszmarkami z X-ami w dużej ilości.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    389
    Zgadzam się. 'X, koksy, harttkory' itd. nie przeszkadzają, ale wulgarne nicki tak.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Ja bym ograniczył w nickach takie słowa jak: admin, mf, mfo itp. Ograniczy to wyłudzenia SMS przez oszustow

  11. #11
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Ja bym ograniczył w nickach takie słowa jak: admin, mf, mfo itp. Ograniczy to wyłudzenia SMS przez oszustow
    Ustawią nick ADMlN MFO, hehe

  12. #12
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Ja bym ograniczył w nickach takie słowa jak: admin, mf, mfo itp. Ograniczy to wyłudzenia SMS przez oszustow
    przecież już wszyscy oszuści zbanowani; nie ma co ograniczać ludziom możliwość wyboru nicku(no chyba, że te wulgarne usunąć i te co w nazwie mają "GM" "Admin" i pochodne ); plus taki, że z góry czasami wiadomo z kim ma się do czynienia :P
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  13. #13
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    W MFO3 nie można używać cyfr, ani znaków specjalnych, więc już nicki tak nie rażą.

  14. #14
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    W MFO3 nie można używać cyfr, ani znaków specjalnych, więc już nicki tak nie rażą.
    ADIHC1 użył, bana mu.

  15. #15
    Hemoroid Mocy Cienia
    Konto usunięte
    Słuszna propozycja, niektórzy mają takie nicki, że mózg wysiada.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •